ŠAC - Švietimo aprūpinimo centras

ŠAC – šviesti, aprūpinti, padėti Mūsų vertybės: Atsakingumas   Pasitikėjimas   Sąžiningumas   Pagarba   Pagalba

ATSAKINGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Laikomės žodžio
  • Prieš imdamiesi veiksmų, išanalizuojame situaciją, įvertiname pasekmes, nuodugniai ir geranoriškai aptariame su kolegomis, kaip įgyvendinsime veiklas

PASITIKĖJIMAS

mums reiškia veiklos laisvę nevengiant įsipareigojimų, tad mes:

  • Leidžiame vieni kitiems pasirinkti patikėtų užduočių įgyvendinimo būdus
  • Mokomės iš klaidų ir reguliariai tobuliname savo kvalifikaciją

SĄŽININGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Nemeluojame nei sau, nei kitiems
  • Nuomonę grindžiame faktais, ją pateikiame nepažeisdami kito žmogaus jausmų ir nuostatų

PAGARBA

mums reiškia kiekvieno žmogaus kaip asmenybės priėmimą, tad mes:

  • Įsiklausome ir išklausome įvairiausias nuomones ir pasiūlymus be išankstinių sąlygų ar nusiteikimo
  • Neužgauname vieni kitų orumo, konstruktyviai teikiame ir priimame grįžtamąjį ryšį

PAGALBA

mums reiškia drąsą kreiptis pagalbos ir atvirai ją priimti, tad mes:

  • Susidūrę su sunkiai sprendžiama problema, atvirai dalijamės su kolegomis ir bandome ją išspręsti bendrai
  • Pastebėję, kad kolega turi sunkumų, neatidėliodami pasisiūlome padėti juos įveikti sutelktai

„Visi nori laimės ir sėkmės“

2015 11 25

Tokius žodžius ištarė Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijoje veikiančio projekto „Drąsinkime ateitį“ jau ketvirtą kartą organizuojamos „Verslumo savaitės“ svečias Rimantas Kraujalis. Labai džiaugiamės, kad buvę mokiniai sugrįžta į mokyklą su patarimais, gražiomis idėjomis, gyvenimiška patirtimi. Prie jų šiais metais prisijungė ir kiti gimnazijos jaunimui neabejingi žmonės. Jaunoji karta yra labai imli, jai tereikia gero pavyzdžio, kuriuo sekdama ji kurs naujas, verslias idėjas.

Lapkričio 17 d. prasidėjo „Verslumo savaitės“ susitikimai. Su trečiokais susitiko buvęs gimnazistas Grair Simonian, kuris papasakojo apie ortopedo-techniko darbą. Parodė pagamintus įtvarus, papasakojo apie jų pritaikymo galimybes. Visus nustebino ekrane parodyta klubo sąnario keitimo operacija: gimnazistai turėjo progą pamatyti, kaip pritaikomas programuojamas kojos protezas. Pašnekovas ragino vaikinus studijuoti biomechaniką, nes šiandien labai trūksta šios srities specialistų.

Trečiadienį su pirmų klasių gimnazistais susitiko tautodailininkas kryždirbys Kęstutis Norušis. Kryždirbystės amato niekada nebuvo mokoma mokyklose – paminklus kuria savamoksliai meistrai. Svečias supažindino moksleivius su darbo specifika, įrankiais, parodė savo darbų nuotraukas. Nors Lietuvoje užsisakoma įvairios paskirties kryžių, daugumai kūrėjų tai yra laisvalaikis arba papildomas darbas ir vos nedidelei daliai – pagrindinis pragyvenimo šaltinis.

Ketvirtadienį floristikos pamoką vedė gėlių salono „Smiltė“ savininkė Audronė Radzevičienė. Pradžioje Audronė prisistatė, papasakojo apie savo darbo specifiką, parodė darbų nuotraukas. Vėliau merginos kartu su viešnia kūrė kalėdines dekoracijas. Šiam darbui vienos pamokos neužteko, todėl teko darbą pratęsti kitą dieną.

Fizikos pamokas vedė buvęs mūsų mokyklos mokinys,  „Eksmos“ įmonių grupės valdybos pirmininkas Rimantas Kraujalis. Jis skatino gimnazistus pagalvoti ir atsakyti į klausimus: kam ir kodėl mokomės? Pabrėžė, kad stebuklų nebūna, todėl norėdami tapti savo srities profesionalais, turime dirbti bent 10000 val. Svečias pasakojo apie lazerius, „Eksmos“ gaminius ir eksportą. Pademonstravo moksleiviams iš kokių medžiagų gaminamas lazeris, parodė, kaip jis veikia. Tikimės, kad šis pavyzdys „užkrės“ ne vieną norintįjį sukurti savo lazerį, jį tobulinti ir pritaikyti visuomenės gerovei.

Penktadienį antrokams ekonomikos ir verslumo pamoką vedė buvusi gimnazistė Gintarė Bernotaitė, kuri šiuo metu dirba apskaitos specialiste SEB grupės paslaugų teikimo centre Vilniuje (SEB Shared Service Center). Ji supažindino moksleivius su studijų specifika, darbo paieškos niuansais, dabartine darboviete. Gintarė, kaip ir R. Kraujalis, jau ne pirmą kartą susitinka su gimnazistais, dalinasi savo įspūdžiais, pastebėjimais ir patarimais.

Dėkojame visiems „Verslumo savaitės“ svečiams, kurie atvyko susitikti su gimnazistais ir pasidalinti savo patirtimi, nors ir teko atsitraukti nuo savo tiesioginio darbo. Tikimės, kad tokie susitikimai įkvėps jaunimą siekti laimės ir sėkmės.

Rita Česonienė
Projekto „Drąsinkime ateitį“ koordinatorėKomentuokite naujieną

 

Švietimo naujienos

Mokymosi išteklių medžiaga

Mokymosi išteklių video medžiaga

Vadovėlių duomenų bazė

Vadovėlių duomenų bazė

Lietuvos pirmoko pasas

projektas