ŠAC - Švietimo aprūpinimo centras

ŠAC – šviesti, aprūpinti, padėti Mūsų vertybės: Atsakingumas   Pasitikėjimas   Sąžiningumas   Pagarba   Pagalba

ATSAKINGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Laikomės žodžio
  • Prieš imdamiesi veiksmų, išanalizuojame situaciją, įvertiname pasekmes, nuodugniai ir geranoriškai aptariame su kolegomis, kaip įgyvendinsime veiklas

PASITIKĖJIMAS

mums reiškia veiklos laisvę nevengiant įsipareigojimų, tad mes:

  • Leidžiame vieni kitiems pasirinkti patikėtų užduočių įgyvendinimo būdus
  • Mokomės iš klaidų ir reguliariai tobuliname savo kvalifikaciją

SĄŽININGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Nemeluojame nei sau, nei kitiems
  • Nuomonę grindžiame faktais, ją pateikiame nepažeisdami kito žmogaus jausmų ir nuostatų

PAGARBA

mums reiškia kiekvieno žmogaus kaip asmenybės priėmimą, tad mes:

  • Įsiklausome ir išklausome įvairiausias nuomones ir pasiūlymus be išankstinių sąlygų ar nusiteikimo
  • Neužgauname vieni kitų orumo, konstruktyviai teikiame ir priimame grįžtamąjį ryšį

PAGALBA

mums reiškia drąsą kreiptis pagalbos ir atvirai ją priimti, tad mes:

  • Susidūrę su sunkiai sprendžiama problema, atvirai dalijamės su kolegomis ir bandome ją išspręsti bendrai
  • Pastebėję, kad kolega turi sunkumų, neatidėliodami pasisiūlome padėti juos įveikti sutelktai

Viktorina-konkursas „Žaidžiu žodžiu“

2016 12 05

Vienas iš būdų lavinti vaiko kalbą – viktorina. Lapkričio 29 dieną į Drąsučių mokyklą susirinko Kuršėnų Pavenčių, Stasio Anglickio, Dirvonėnų, Daugėlių mokyklų 3–4 klasių mokinukų komandos ir juos lydinčios mokytojos. Renginio dalyvius sveikino mokyklos direktorė Auksė Rasilavičienė. Mažieji šokėjai sveikino šokiais „Raina katytė“ ir „Iš mėlyno piešinio“ (vadovė Inga Jonuškienė), o dainorėliai dainelėmis „Šarkos švarkas“ ir „Pertraukėlė“ (vadovė Ramutė Majauskienė).

Mokiniai netradiciškai pasitikrinti lietuvių kalbos žinias, paskatinti save kūrybiškiau pažvelgti į kalbos dalykus, ugdyti savo vaizduotę, žadinti savo kūrybines galias galėjo kalbos viktorinoje-konkurse „Žaidžiu žodžiu“. Kalbos viktoriną-konkursą organizavo ir vedė Drąsučių mokyklos pagalbos mokiniui specialistai: logopedė, specialioji pedagogė Idilija Labenskienė ir mokytojo padėjėja Lina Vaitkienė. Mokiniai susitiko ne tik sudalyvauti viktorinoje-konkurse, bet ir susibičiuliauti. Komandas sudarė po penkis mokinius, sirgaliai buvo Drąsučių mokyklos 3 klasės mokiniai, kurie labai aktyviai palaikė savo komandą. Mokiniams reikėjo trumpo prisistatymo, komandos pavadinimo, emblemos ir geros nuotaikos. Viktorinos dalyviams teko įveikti šešiolika užduočių: reikėjo mokėti skirti balses ir priebalses, suskaičiuoti, kiek žodyje garsų, kiek balsių, kiek priebalsių; teisingai pasakyti antonimą; pataisyti žargonišką kalbą; sugalvoti žodžius apie žiemą; iššifruoti pabirusius žodžius, sakinius; sugalvoti žodžius su duotais dvibalsiais; ir įveikti kitas linksmas užduotis. Kalbos viktorinos medžiagą stengėmės parengti kūrybiškai, kad būtų vizualiai patraukli, įdomi, efektyviau padedanti pakartoti ar įtvirtinti kalbos žinias. Mokinių pasiruošimas, jų atkakli kova, išradingumas, susitelkimas į komandą, draugiškas darbas joje nustebino tiek atlydėjusius mokytojus, tiek vertinimo komisiją.

Viktorinos-konkurso metu mokiniai ne tik rungėsi, kas sugalvos daugiau žodžių su duotu dvibalsiu, suras apibendrinančius žodžius ar sudės taisyklingus sakinius, bet ir mokėsi reikšti savo nuomonę, bendrauti ir bendradarbiauti su savo ir kitos komandos nariais. Viktorina – tai nauja vaikų patirtis, smagūs išgyvenimai, gera nuotaika. Visų penkių mokyklų mokiniai buvo rimtai nusiteikę kovoti ir nugalėti, parodė visą savo išmintį ir sugebėjimus. Azartas didėjo, įtampa augo. Atlikus visas užduotis ir susumavus balus paaiškėjo, kad I vietą iškovojo Dirvonėnų mokyklos komanda, II vietos, surinkus po vienodą balų skaičių, buvo net dvi: Drąsučių ir Kuršėnų Pavenčių mokyklų komandos. III vietą iškovojo Stasio Anglickio mokyklos komanda. Nugalėtojai ir dalyviai buvo apdovanoti diplomais, padėkomis ir saldžiais prizais. Labai džiaugiamės gražiu renginiu, draugiška atmosfera ir „sveika“ konkurencija, mokinių žiniomis. Visų akyse žibėjo džiaugsmas, lūpose švytėjo šypsenos.

Malonią nuostabą sukėlė dalyvių išsakytos mintys, kad jie ir ateityje norėtų dalyvauti panašiose viktorinose, konkursuose. Viktorinos organizatoriai pažadėjo jų nenuvilti ir dar ateityje kažką panašaus suorganizuoti.

Idilija Labenskienė
Drąsučių mokyklos logopedė, specialioji pedagogėKomentuokite naujieną

 

Švietimo naujienos

Mokymosi išteklių medžiaga

Mokymosi išteklių video medžiaga

Vadovėlių duomenų bazė

Vadovėlių duomenų bazė

Lietuvos pirmoko pasas

projektas