ŠAC – šviesti, aprūpinti, padėti Mūsų vertybės: Atsakingumas Pasitikėjimas Sąžiningumas Pagarba Pagalba
Jau penktą kartą Vaiguvos Vlado Šimkaus pagrindinėje mokykloje mokiniai rinkosi į tradicinę ,,Tyrėjų naktį“. Mažieji – dieną, vyresnieji – naktį.
Tai išskirtinis renginys. Pradinukai turėjo puikią progą susipažinti su įvairiausiais darbais, eksperimentais, dirbti grupėse, stebėti, tyrinėti. Siekiama, kad kiekvienas – nuo mažo iki didelio – mokslo pasaulyje atrastų savo išradimus. Projekto tikslas – didinti mokslininkų pripažinimą visuomenėje, sudarant galimybę iš arti susipažinti su jų darbais ir pasiekimais, atskleisti tyrėjų darbo žavesį.
Tyrėjų dieną pradėjome folklorine programėle ,,Atlėkė gervelė“. Keturias valandas trukusi veikla buvo orientuota į supančios aplinkos gilesnį pažinimą, jos tyrinėjimą, stebėjimą, analizavimą.
Priešmokyklinio ugdymo ir ikimokyklinės grupės vaikai tyrinėjo bulvės naudingąsias savybes. Sužinojo, kad bulvė gali būti ir maistas, ir vaistas, ir žaislas. Pirmokai su antrokais tyrinėjo mokyklos medžius, domėjosi lapų formomis. Trečiokai susipažino su gyvūnų mitybos grandine ir sužinojo, kad trumpiausią mitybos grandinę turi koala. Ketvirtokai tyrė, uostė, ragavo ir nustatė uoslės, skonio jutimus, palygino savo su kitų grupės draugų rezultatais.
Po savo praktikos darbų susitikusios klasės pateikė ir pasidžiaugė atliktų tyrinėjimų, stebėjimų, eksperimentų rezultatais.
Vyresnieji dalyvavo įvairiose tyrimų laboratorijose. Geografijos užsiėmimuose žaidimo metodu mokiniai pasikartojo žemesniųjų klasių kursą. Žaidė mokomuosius stalo žaidimus, sukurtus mokinių. Mokėsi ne tik geografijos, bet ir chemijos, fizikos, biologijos dalykų.
Matematikos pamokose matavo mokyklos vestibiulį, koridorius sprindžiais, pėdomis, žingsniais. Buvo matuojama net burnos talpa (tūris).
Fizikos laboratorijoje aiškintasi, kaip atsiranda šviesa. Buvo išgaunamas šviesos spektras, atlikti šviesos bandymai, susipažinta su fotografija, žiūrėtos nuotraukos. Baigę užduotis, vaišinosi sveikuoliška arbata.
Istorijos pamokose reikėjo žinių, atsakant į sudėtingus klausimus. Čia vyko Proto mūšiai.
Sveikatos laboratorijoje vyko estafetės, skirtos žmogaus sveikatai. Po to žaidžiamas mokinių mėgstamas tinklinis.
Etninės kultūros (lietuvių kalbos ir muzikos dalykų) laboratorijoje mokiniai rašė esė, rašinius. Skaitė senovinius spausdintus tekstus, faksimiles. Be senųjų gramatikų, žodynų, tautosakos knygų mokiniai vartė bei skaitė įvairias maldaknyges. Atliekami muzikos testai, vyko Proto mūšiai. Buvo dainuojamos liaudies dainos, šoko liaudies šokius, žaidė žaidimus.
Vėliau vyko filmų žiūrėjimas, diskoteka. Po to mokiniai rinkosi į klases, kur su auklėtojais aptarė savo veiklą, pasidžiaugė žiniomis, pasiektais rezultatais.
Danguolė Barauskienė, Felicija Vasiliauskienė
Mokytojos
Komentuokite naujieną