ŠAC – šviesti, aprūpinti, padėti Mūsų vertybės: Atsakingumas Pasitikėjimas Sąžiningumas Pagarba Pagalba
Panevėžio r. Karsakiškio Strazdelio pagrindinės mokyklos mokiniai, mokytojai, tėvai ir Karsakiškio bendruomenės nariai susirinko į Karsakiškio bendruomenės namus, kad kartu prisimintų didį poetą ir kunigą Maironį. Vyresnieji maironiečiai apžvelgė atskirus poeto gyvenimo ir kūrybos momentus, akcentavo Maironio ryšius su Karsakiškio kraštu. Kartu su mumis dainas Maironio žodžiais dainavo garbūs šventės svečiai: Lietuvos maironiečių draugijos pirmininkas Eugenijus Urbonas ir sekretorė Birutė Goberienė, Panevėžio rajono švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyresnioji specialistė Alma Namavičienė, Karsakiškio Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčios klebonas Jonas Morkvėnas, Karsakiškio seniūnijos seniūnė Rima Jaškūnienė. Gražiai skambėjo „Lietuva brangi“, „Už Raseinių“, „Oi neverk, motušėle“, „Taip niekas tavęs nemylės…“.
Kas gi įkvėpė poetą Maironį kūrybai? Kodėl net penkiasdešimt eilėraščių virto dainomis? Kodėl Maironio kūryba artima ir jaunam, ir vyresnio amžiaus žmogui? Kodėl iš kiekvieno posmo sklinda tėvynės grožis ir ilgesys? Į šiuos klausimus bandė atsakyti Maironio mūzos, kurias įkūnijo mokytojos, mamos, bendruomenės narės. Matėme poeto pirmąją meilę Teklę Navickaitę, lietuviškumo puoselėtoją Jadvygą Smilgienę, gero poeto draugo Antano Smilgos žmoną, dailininkę Sofiją Riomerienę, geros širdies Jadvygą Stanelytę, išdidžią nepažįstamąją, kuriai poetas dedikavo patį gražiausią savo eilėraštį „Poezija“. Šioms mūzoms Maironio dedikuotus eilėraščius subtiliai skaitė dešimtosios klasės vaikinai.
Šventė baigėsi, širdyje liko pagarba ir meilė didžiam poetui Maironiui. Turbūt nėra kito poeto, kuris būtų labiau mylėjęs savo gimtinę, Lietuvą, jos žmogų.
Danguolė Jusytė
Lietuvių kalbos vyresn. mokytoja, maironiečių būrelio vadovė
Komentuokite naujieną