ŠAC - Švietimo aprūpinimo centras

ŠAC – šviesti, aprūpinti, padėti Mūsų vertybės: Atsakingumas   Pasitikėjimas   Sąžiningumas   Pagarba   Pagalba

ATSAKINGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Laikomės žodžio
  • Prieš imdamiesi veiksmų, išanalizuojame situaciją, įvertiname pasekmes, nuodugniai ir geranoriškai aptariame su kolegomis, kaip įgyvendinsime veiklas

PASITIKĖJIMAS

mums reiškia veiklos laisvę nevengiant įsipareigojimų, tad mes:

  • Leidžiame vieni kitiems pasirinkti patikėtų užduočių įgyvendinimo būdus
  • Mokomės iš klaidų ir reguliariai tobuliname savo kvalifikaciją

SĄŽININGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Nemeluojame nei sau, nei kitiems
  • Nuomonę grindžiame faktais, ją pateikiame nepažeisdami kito žmogaus jausmų ir nuostatų

PAGARBA

mums reiškia kiekvieno žmogaus kaip asmenybės priėmimą, tad mes:

  • Įsiklausome ir išklausome įvairiausias nuomones ir pasiūlymus be išankstinių sąlygų ar nusiteikimo
  • Neužgauname vieni kitų orumo, konstruktyviai teikiame ir priimame grįžtamąjį ryšį

PAGALBA

mums reiškia drąsą kreiptis pagalbos ir atvirai ją priimti, tad mes:

  • Susidūrę su sunkiai sprendžiama problema, atvirai dalijamės su kolegomis ir bandome ją išspręsti bendrai
  • Pastebėję, kad kolega turi sunkumų, neatidėliodami pasisiūlome padėti juos įveikti sutelktai

Susitikimas su mecenatu Alytaus Šaltinių pagrindinėje mokykloje

2016 03 03

Vasario pabaigoje Alytaus Šaltinių pagrindinėje mokykloje lankėsi Mažųjų kultūros sostinių judėjimo iniciatorius, projekto „Naisių vasara“ sumanytojas ir mecenatas, fondo „Švieskime vaikus“ steigėjas, Lietuvos šaškių federacijos prezidentas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Pirmiausia svečias dalyvavo šaškių turnyre. Tiesa, varžybos buvo neįprastos – 25 mokiniai, besimokantys 9–10 klasėse, prieš Ramūną Karbauskį. Toks žaidimas vadinamas simultano vardu. Su pačiu Lietuvos šaškių federacijos prezidentu nepraleido progos sužaisti ir, beje, laimėti mokyklos direktorius Alfonsas Lietuvininkas. Tiesa, gana sėkmingai – lygiosiomis – su svečiu sulošė 9 klasės mokinys Laurynas Stanevičius. Dėkojame verslininkui J. Rutkauskui, paskolinusiam turnyrui reikalingas šaškių lentas.

„Žaisdami šaškėmis su ponu R. Karbauskiu tikėjomės bent vienos pergalės, tačiau teko pripažinti, jog jam lygių nėra. Žinoma, buvo labai įdomu žaisti, išbandyti save – juk ne kiekvieną dieną tenka galimybė žaisti su šaškių žaidimo profesionalu“, – pasakojo 9 klasės mokinė, mokinių tarybos pirmininkė Gabrielė Tarasevičiūtė.

Vėliau Ramūnas Karbauskis aštuntų klasių mokiniams pasakojo apie blaivybės propagavimą, pasidalijo savo gyvenimo filosofija, pasiekimais. Svečias akcentavo, kad visos svajonės gali tapti realybe, jei tik įdėsime pastangų, būsime drąsūs ir ryžtingi. Tik atsakingas elgesys augina atsakingą visuomenę. „Alkoholio vartojimas, rūkymas, narkotikai, nesveika gyvensena žlugdo mus ir jei nesuvoksime šių problemų masto, mes tiesiog išnyksime ir nepagelbės jokie milijardai. Mes turime atpažinti vidinius priešus ir imtis prasmingos kūrybos, kad visiems būtų gera gyventi čia, Lietuvoje“, – kalbėjo Ramūnas Karbauskis.

Mecenatas taip pat papasakojo apie festivalio „Naisių vasara“ projektą, kuriuo siekiama pakeisti žmonių požiūrį į koncertų, festivalių, kitų renginių kultūrą. Pastarasis festivalis tapo didžiausiu ir blaiviausiu festivaliu visoje Lietuvoje – antrąjį liepos savaitgalį Naisiai sukviečia tūkstančius šeimų iš visų Lietuvos kampelių.

Džiaugiamės ne tik gautomis dovanomis – diskais „Beprotiškai fantastiškos Maestro Vytauto Kernagio dainos“, knygomis „Spalvota laimės formulė“, bet ir labai prasminga popiete.

Živilė KUZMICKIENĖ
Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos bibliotekos vedėjaKomentuokite naujieną

 

Švietimo naujienos

Mokymosi išteklių medžiaga

Mokymosi išteklių video medžiaga

Vadovėlių duomenų bazė

Vadovėlių duomenų bazė

Lietuvos pirmoko pasas

projektas