ŠAC – šviesti, aprūpinti, padėti Mūsų vertybės: Atsakingumas Pasitikėjimas Sąžiningumas Pagarba Pagalba
2017 metų EMINENT konferencijoje Europos mokyklų tinklo (European Schoolnet) pristatytoje „Atviroje švietimo inovacijų knygoje“ (Open Book of Educational Innovation) apžvelgiami svarbiausi per pastaruosius dvidešimt metų švietimo sistemose įvykę pokyčiai, pateikiama virš šimto reikšmingiausių Europos mokyklose įgyvendintų iniciatyvų.
Šioje knygoje ugdymo patirtimi dalinasi daugybė Europos šalių. Austrija, Graikija, Italija, Ispanija, Portugalija, Prancūzija, Suomija ir kitos valstybės pateikia savo ugdymo sistemose sukurtas idėjas ir įdiegtas naujoves. Technologijos, eksperimentai, įvairių sričių integracija, projektai – viskas, kas kuria kokybišką ir įdomų mokymą(si). Leidinyje pristatoma „Edukateka“ organizacija ir Lietuvos projektas iKlasė, kuriame dalinamasi išmaniosiomis technologijomis šiuolaikinėms pamokoms.
Inovacijos švietime – rimtas iššūkis: nelengva nuspręsti, kada jas jau galima laikyti pakankamai parengtomis diegti, kada vertinti jų poveikį. Vis dėlto naujovės švietime gimsta, yra kuriamos ir taikomos visur ir visada, nors dėl nedidelio atnešamo pokyčio masto ir poveikio svarbos kasdieninėje praktikoje paprastai jos nėra plačiai pastebimos ir žinomos visoje švietimo sistemoje. Nėra paprastų ir pripažintų būdų kurti inovacijas. Kaip geriau jas kurti ir diegti – „iš viršaus į apačią“ ar „iš apačios į viršų“? Nėra vieno būdo įgyvendinti kilusią idėją ir įvertinti jos poveikio efektyvumą. Inovacijų , kūrimas, sklaida, jų diegimas priklauso nuo švietimo sistemų brandumo ir palankios terpės, taip pat švietimo valdžios institucijų vaidmens identifikuojant, remiant inovacijas ir vykdant jų sklaidą.
„Atvira švietimo inovacijų knyga“ – pirmasis Europos mokyklų tinklo bandymas pradėti viešinti švietimo inovacijas, jas identifikuoti, nustatyti, kaip jos atsiranda, yra kuriamos, kaip jas skatinti, vertinti ir skleisti. Šio atlikto darbo tikslas – padėti visiems, dalyvaujantiems švietimo atnaujinimo procese: politikams, kurie galėtų padėti sukurti tinkamas inovacijoms sąlygas, praktikams, siekiantiems mokytis ir atsinaujinti, mokslininkas, tiriantiems inovacijas, fondams ir įmonėms, galinčioms finansuoti ir remti inovacijų kūrimą ir diegimą praktinėje veikloje.
Šioje knygoje mokytojams, mokyklų vadovams ir pedagogams pateikiami originalūs pavyzdžiai ir informacija apie naujovišką praktiką ir projektus, neįprastus mokymosi erdvių pavyzdžius, įdomius išteklius ir įvairius bendradarbiavimo pavyzdžius.
Kitoje „Atviroje švietimo inovacijų knygoje“ ketinama įtraukti dar daugiau šaltinių ir šioje srityje bendradarbiaujančių šalių partnerių. Bus parengtas ir visuomenei pristatytas dar išsamesnis ir įvairesnis inovacijų vaizdas.
„Open Book of Educational Innovation“ galite skaityti čia .
„Lyderių laiko 3“ inf.
Komentuokite naujieną