ŠAC - Švietimo aprūpinimo centras

ŠAC – šviesti, aprūpinti, padėti Mūsų vertybės: Atsakingumas   Pasitikėjimas   Sąžiningumas   Pagarba   Pagalba

ATSAKINGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Laikomės žodžio
  • Prieš imdamiesi veiksmų, išanalizuojame situaciją, įvertiname pasekmes, nuodugniai ir geranoriškai aptariame su kolegomis, kaip įgyvendinsime veiklas

PASITIKĖJIMAS

mums reiškia veiklos laisvę nevengiant įsipareigojimų, tad mes:

  • Leidžiame vieni kitiems pasirinkti patikėtų užduočių įgyvendinimo būdus
  • Mokomės iš klaidų ir reguliariai tobuliname savo kvalifikaciją

SĄŽININGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Nemeluojame nei sau, nei kitiems
  • Nuomonę grindžiame faktais, ją pateikiame nepažeisdami kito žmogaus jausmų ir nuostatų

PAGARBA

mums reiškia kiekvieno žmogaus kaip asmenybės priėmimą, tad mes:

  • Įsiklausome ir išklausome įvairiausias nuomones ir pasiūlymus be išankstinių sąlygų ar nusiteikimo
  • Neužgauname vieni kitų orumo, konstruktyviai teikiame ir priimame grįžtamąjį ryšį

PAGALBA

mums reiškia drąsą kreiptis pagalbos ir atvirai ją priimti, tad mes:

  • Susidūrę su sunkiai sprendžiama problema, atvirai dalijamės su kolegomis ir bandome ją išspręsti bendrai
  • Pastebėję, kad kolega turi sunkumų, neatidėliodami pasisiūlome padėti juos įveikti sutelktai

„Širdies žygis“ – tai gyvenimo kelionė

2016 11 10

Lapkričio 9 d. Šiaulių Simono Daukanto gimnazijoje vyko šiltas ir jautrus susitikimas su nepaprastai kilniu žmogumi – „1000 km Širdies žygio“ pagrindiniu žygeiviu, organizacijos „Aktyvi Tauragė“ vadovu Sauliumi Bagdonu. Tai žmogus, kuris įveikė apie 1300 km pėsčiomis – ilgiausią Lietuvoje kada nors vykusį pėsčiųjų žygį dėl vėžiu sergančių Lietuvos vaikų.  Daugiau kaip per pusantro mėnesio aplankė net 30 šalies miestų ir skleidė žinią bei ragino aukoti vėžiu sergantiems Lietuvos vaikams. Žygio metu surinktos lėšos – beveik 60 tūkstančių eurų bus skirtos Kauno klinikų Vaikų onkologijos skyriaus vaikų funkcinėms lovoms įsigyti. Susitikime dalyvavo ne tik mūsų gimnazistai, bet ir mokiniai iš Juventos progimnazijos, Normundo Valterio jaunimo mokyklos, Romuvos, S. Šalkauskio, Didždvario gimnazijų.

Pasak Sauliaus Bagdono, žygio metu netrūko jautrių akimirkų. Kiekviename mieste jis susitiko ir su vėžiu sergančiais, ir pasveikusiais vaikais, jų šeimos nariais, visi jie tapo draugais, su kuriais ir toliau susirašo, susikambina. Per 45 minutes išgirdome daug įkvepiančių žodžių, kuriems neliko abejingų. Mokytoja Angelė Bražaitė užrašė Sauliaus žinutes, kurios skriejo į kiekvieną širdį:

Branginkime artimus žmones, kasdien su jais kuo nuoširdžiau bendraukime. Mylėkime ir gerbkime ne tik savo tėvus, senelius, brolius ar seseris, bet ir mokytojus.

Kadangi mūsų šalyje sparčiai daugėja onkologinėmis ligomis sergančiųjų skaičius (ypač vaikų), darykime gerus darbus jau nuo šiandien (aukokime ir aukokimės), nes kiekviena diena ligoniams gali būti paskutinė.

Laimė, jeigu gali sumažinti bent vieno vaiko skausmą. Didelė laimė – jeigu visi jūsų artimieji yra sveiki, jeigu mažas vaikas įveikia sunkią ligą.
Vertinkime tai, ką jau turime: stogą virš galvos, bent vieną artimą žmogų, maisto, drabužių, o svarbiausia – Tėvynę. Neverkšlenkime dėl niekų.
Jokie užsieniuose uždirbti pinigai neprilygs galimybei kad ir kukliai, tačiau išgyventi čia, kur gimei, kur tavo artimieji.
Svetimo skausmo nebūna, todėl mažiau lindėkime interneto platybėse, veidaknygėse, o daugiau laiko skirkime artimiesiems, negalintiems savimi pasirūpinti.

Saulius Bagdonas nuėjo ilgą kelią, kuris nebuvo tiesiog kelias. Tai – gyvenimo kelionė. Kaip sakė svečias: „Nepamirškime džiaugtis kiekviena gyvenimo akimirka, džiaugtis, tuo, kad esame sveiki, turime rankas ir kojas, galime šypsotis ir mylėti. Ir darykime gerus darbus jau nuo šiandien!“

„Širdies žygis“ – tai gyvenimo kelionė

Laima Tiepelienė
Neformaliojo švietimo ir pagalbos skyriaus vedėjaKomentuokite naujieną

 

Švietimo naujienos

Mokymosi išteklių medžiaga

Mokymosi išteklių video medžiaga

Vadovėlių duomenų bazė

Vadovėlių duomenų bazė

Lietuvos pirmoko pasas

projektas