ŠAC - Švietimo aprūpinimo centras

ŠAC – šviesti, aprūpinti, padėti Mūsų vertybės: Atsakingumas   Pasitikėjimas   Sąžiningumas   Pagarba   Pagalba

ATSAKINGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Laikomės žodžio
  • Prieš imdamiesi veiksmų, išanalizuojame situaciją, įvertiname pasekmes, nuodugniai ir geranoriškai aptariame su kolegomis, kaip įgyvendinsime veiklas

PASITIKĖJIMAS

mums reiškia veiklos laisvę nevengiant įsipareigojimų, tad mes:

  • Leidžiame vieni kitiems pasirinkti patikėtų užduočių įgyvendinimo būdus
  • Mokomės iš klaidų ir reguliariai tobuliname savo kvalifikaciją

SĄŽININGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Nemeluojame nei sau, nei kitiems
  • Nuomonę grindžiame faktais, ją pateikiame nepažeisdami kito žmogaus jausmų ir nuostatų

PAGARBA

mums reiškia kiekvieno žmogaus kaip asmenybės priėmimą, tad mes:

  • Įsiklausome ir išklausome įvairiausias nuomones ir pasiūlymus be išankstinių sąlygų ar nusiteikimo
  • Neužgauname vieni kitų orumo, konstruktyviai teikiame ir priimame grįžtamąjį ryšį

PAGALBA

mums reiškia drąsą kreiptis pagalbos ir atvirai ją priimti, tad mes:

  • Susidūrę su sunkiai sprendžiama problema, atvirai dalijamės su kolegomis ir bandome ją išspręsti bendrai
  • Pastebėję, kad kolega turi sunkumų, neatidėliodami pasisiūlome padėti juos įveikti sutelktai

Šiaulių m. švietimo aplinkosaugos projektas „Žalia stotelė – auginu, prižiūriu, ragauju“

2016 11 29

Pavasarį Rėkyvos progimnazijos pradinių klasių mokytojai ir mokiniai, pritariant progimnazijos direktoriui Romui Senkui, laimėjo švietimo aplinkosauginį projektą „Žalia stotelė – auginu, prižiūriu, ragauju“  bei gavo finansavimą, už kurį nusipirko klombas ir jomis papuošė mokyklos teritoriją. Tų klombų paskirtis ne vien puoselėti aplinkos grožį, bet ir ugdyti mokinių praktines kompetencijas. Mes, pradinių klasių mokytojos, išsikėlėme sau tikslą, kad per praktinius edukacinius užsiėmimus parodysime mokiniams vaistažolių auginimo procesą.

Rėkyvos durpyno įmonė UAB „Rėkyva“ padovanojo durpių substratą, kuriame auginome vaistažoles. Daiginome medetkų, melisų, mėtų, ramunėlių, nasturtų, baziliko sėklas ir jų daigus persodinome į klombas. Su vaikais visą vasarą stebėjome, kaip auga augalai, juos laistėme, ravėjome, rinkome žiedlapius, džiovinome, ruošėme vaistažoles vartojimui. Taip pat kaupėme informaciją apie augalų naudą žmogaus organizmui.

Surinktą medžiagą sudėjome į skirtukus, kuriuos pagamino UAB „YZI REKLAMA“. Paskui juos platinome įvairiuose renginiuose mieste bei Rėkyvos bendruomenėje.

Vykdydami šį projektą organizavome renginius: Šiaulių miesto praktinę-pažintinę pradinių klasių mokinių konferenciją „Gamta ir vaikas“, vaistažolių arbatų degustaciją ir sveikatinimo valandėles su Rėkyvos progimnazijos bendruomene, vedėme antrokų ir šeštokų edukacinį užsiėmimą ,,Sveikas maistas“, anglų ir lietuvių kalbų integruotą pamoką su anglų k. mokytoja E. Aksomaitiene. Įvyko Šiaulių Rėkyvos progimnazijos pradinių klasių mokinių konferencija „Žalia stotelė – auginu, prižiūriu, ragauju“ bei užsiėmimai ,,Sveika mityba“ su Rėkyvos l.-d. „Bangelė“ auklėtiniais.

Manome, kad šiuo projektu įrodėme mokiniams bei Rėkyvos progimnazijos bendruomenei vaistažolių teikiamą naudą ir kad klombose galima auginti augalus ir jais puošti aplinką.

Jau galvojame apie kitų metų darbus. Ateinantį pavasarį klombose auginsime moliūgus: taip ugdydami gamtamokslines kompetencijas, atliksime tyrimus, kuriuos ir vėl pristatysime Šiaulių miesto bendruomenei.

Dėkojame Šiaulių miesto savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos kūrėjams už suteiktą galimybę Rėkyvos progimnazijos teritorijoje įrengti Žaliąją stotelę, kurioje galime įgyvendinti sveikatinimo idėjas, puoselėti grožį, rūpintis savo ir kitų sveikata.

Projekto „Žalia stotelė – auginu, prižiūriu, ragauju“ vykdytojai – Rėkyvos progimnazijos pradinių klasių mokytojos I. Urbonienė, I. Valatkevičienė, I. Kievišienė, V. Ravkienė, V. Nečajeva, L. Kvaukienė, V. Tunikaitytė, priešmokyklinio ugdymo grupės mokytoja R. Dambrauskienė, priešmokyklinukai ir pradinių klasių mokiniai.

Vita Ravkienė
Projekto koordinatorė, Šiaulių Rėkyvos prog-jos pradinių klasių mokytojaKomentarai

Laima Volbikienė
2016/11/30 21:30

Lopšelio- darželio “Bangelė” ugdytiniai dėkingi mokytojai V. Ravkienei ir antrokams už suteiktas žinias apie sveiką mitybą, vaistažolių teikiamą naudą, už bendrus renginius sveikos gyvensenos pradmenų ugdymui. Stebime ir džiaugiamės jūsų mokyklos gražia aplinka, žydinčiais vaistiniais augalais, kurie ne tik puošia, bet ir duoda naudą, pratina visus sveikiau gyventi.

Komentuokite naujieną

 

Švietimo naujienos

Mokymosi išteklių medžiaga

Mokymosi išteklių video medžiaga

Vadovėlių duomenų bazė

Vadovėlių duomenų bazė

Lietuvos pirmoko pasas

projektas