ŠAC - Švietimo aprūpinimo centras

ŠAC – šviesti, aprūpinti, padėti Mūsų vertybės: Atsakingumas   Pasitikėjimas   Sąžiningumas   Pagarba   Pagalba

ATSAKINGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Laikomės žodžio
  • Prieš imdamiesi veiksmų, išanalizuojame situaciją, įvertiname pasekmes, nuodugniai ir geranoriškai aptariame su kolegomis, kaip įgyvendinsime veiklas

PASITIKĖJIMAS

mums reiškia veiklos laisvę nevengiant įsipareigojimų, tad mes:

  • Leidžiame vieni kitiems pasirinkti patikėtų užduočių įgyvendinimo būdus
  • Mokomės iš klaidų ir reguliariai tobuliname savo kvalifikaciją

SĄŽININGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Nemeluojame nei sau, nei kitiems
  • Nuomonę grindžiame faktais, ją pateikiame nepažeisdami kito žmogaus jausmų ir nuostatų

PAGARBA

mums reiškia kiekvieno žmogaus kaip asmenybės priėmimą, tad mes:

  • Įsiklausome ir išklausome įvairiausias nuomones ir pasiūlymus be išankstinių sąlygų ar nusiteikimo
  • Neužgauname vieni kitų orumo, konstruktyviai teikiame ir priimame grįžtamąjį ryšį

PAGALBA

mums reiškia drąsą kreiptis pagalbos ir atvirai ją priimti, tad mes:

  • Susidūrę su sunkiai sprendžiama problema, atvirai dalijamės su kolegomis ir bandome ją išspręsti bendrai
  • Pastebėję, kad kolega turi sunkumų, neatidėliodami pasisiūlome padėti juos įveikti sutelktai

Senoji Klaipėda atgims virtualioje realybėje!

2017 06 30

2016 m. rugsėjo mėn. pradėtas įgyvendinti „Erasmus+“ programos projektas „Motion pictures at en exhibition“. Pagrindinis projekto tikslas – sukurti virtualios realybės muziejų, kuriame vyrautų nuotraukų, muzikos ir filmų dermė. Tikslingai sujungiant istorinius objektus su šiuolaikinėmis galimybėmis siekiama naujam gyvenimui prikelti tai, kas sena, primiršta. Dvejus metus projektą vykdys keturios šalys: Lietuva, Anglija, Katalonija (Ispanija) ir Alandų salos (Suomija).

Projekto veiklos suskirstytos į keturis etapus. Pirmasis buvo išsamiai aptartas tarptautinio mokymo / mokymosi / dėstymo vizito metu 2016 m. lapkričio mėn. Alandų salose (Godby mietse, Godby högstadieskola mokykloje). Kūrybinėse dirbtuvėse buvo gilinamasi į senų nuotraukų panaudojimo galimybes. Projekte dalyvaujantys mokiniai susipažino su dekupažo ir panaudotų medžiagų perdirbimo meno subtilybėmis, virtualaus muziejaus kūrimo, panaudojant 360° kamerą, niuansais.

Antrasis etapas buvo apibendrintas tarptautiniame mokymosi susitikime Katalonijoje (Navas mieste, EDN mokykloje) 2017 m. balandžio mėn. Visų keturių šalių mokytojai kūrybinių dirbtuvių metu supažindino mokinius su įvairiomis muzikos garsų kūrimo technikomis, garso redagavimo galimybėmis.

Trečiasis etapas – išmokti kurti kostiumus, scenografijas, juos filmuoti. Susitikimas vyks 2017 m. rugsėjo mėn. Lietuvoje, seniausioje Klaipėdos mokykloje – Klaipėdos Simono Dacho progimnazijoje, kuri dar žinoma kaip teatrinį ugdymą puoselėjanti mokykla. Kūrybinėse dirbtuvėse teatriniais metodais bei „Žalio ekrano“ technika bus siekiama  atgaivinti senose nuotraukose užfiksuotas scenas.

Ketvirtasis etapas suteiks galimybę išmokti dirbti su skaitmeninėmis virtualaus muziejaus kūrimo programomis. Šis susitikimas Anglijoje (Blackburn mieste, St Wilfrid´s Church of England Academy mokykloje) vyks 2018 m. kovo mėn. ir bus paskutinis. Jo metu bus baigtas kurti ir visuomenei pristatytas 360° nuotraukomis grįstas virtualios realybės muziejus.

Kiekviena partnerė šalis išsirinko po tris istorinius objektus, kurie taps virtualaus muziejaus pagrindu. Projekto dalyviai Lietuvoje pasirinko tyrinėti Klaipėdos dramos teatrą, centrinį paštą ir Biržos tiltą bei aplink esančius objektus. Galiausiai siekiama ne tik sukurti virtualų muziejų, bet ir surengti „gyvą“ parodą, kuri skatintų atsigręžti į savo miesto istoriją ir kultūrą.

Projekto naujienas galima sekti interneto puslapyje https://steiner30.wixsite.com/mopic.

Laima DROMANTAITĖ, Karolis MAKAUSKASKomentuokite naujieną

 

Švietimo naujienos

Mokymosi išteklių medžiaga

Mokymosi išteklių video medžiaga

Vadovėlių duomenų bazė

Vadovėlių duomenų bazė

Lietuvos pirmoko pasas

projektas