ŠAC - Švietimo aprūpinimo centras

ŠAC – šviesti, aprūpinti, padėti Mūsų vertybės: Atsakingumas   Pasitikėjimas   Sąžiningumas   Pagarba   Pagalba

ATSAKINGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Laikomės žodžio
  • Prieš imdamiesi veiksmų, išanalizuojame situaciją, įvertiname pasekmes, nuodugniai ir geranoriškai aptariame su kolegomis, kaip įgyvendinsime veiklas

PASITIKĖJIMAS

mums reiškia veiklos laisvę nevengiant įsipareigojimų, tad mes:

  • Leidžiame vieni kitiems pasirinkti patikėtų užduočių įgyvendinimo būdus
  • Mokomės iš klaidų ir reguliariai tobuliname savo kvalifikaciją

SĄŽININGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Nemeluojame nei sau, nei kitiems
  • Nuomonę grindžiame faktais, ją pateikiame nepažeisdami kito žmogaus jausmų ir nuostatų

PAGARBA

mums reiškia kiekvieno žmogaus kaip asmenybės priėmimą, tad mes:

  • Įsiklausome ir išklausome įvairiausias nuomones ir pasiūlymus be išankstinių sąlygų ar nusiteikimo
  • Neužgauname vieni kitų orumo, konstruktyviai teikiame ir priimame grįžtamąjį ryšį

PAGALBA

mums reiškia drąsą kreiptis pagalbos ir atvirai ją priimti, tad mes:

  • Susidūrę su sunkiai sprendžiama problema, atvirai dalijamės su kolegomis ir bandome ją išspręsti bendrai
  • Pastebėję, kad kolega turi sunkumų, neatidėliodami pasisiūlome padėti juos įveikti sutelktai

Savivaldos diena Drąsučių mokykloje

2016 10 11

Kaip ir kiekvienais metais spalio mėnuo dovanoja širdžiai mielą šventę – Tarptautinę mokytojų dieną. Jau tapo tradicija šią šventę pažymėti Savivaldos diena, kurioje dalyvauja tiek mokinių tėveliai, tiek mokiniai, tiek mokytojai. Spalio 6 dieną mokyklos taryba ir dešimtos klasės mokiniai organizavo Savivaldos dieną, šventę rengti padėjo mokytojos Modesta Purienė ir Idilija Labenskienė.

Tą dieną dešimtos klasės mokiniai, jų tėveliai, mokyklos tarybos nariai-tėvai tapo mokytojais. Oi, kaip nelengva buvo vadovauti mokyklai ir mokiniams laikinajam direktoriui Aurimui Šileikai. Mokyklos direktoriui talkino jo pavaduotojas Vidmantas Jankauskis, kuris dar ir pamokas vedė antroje klasėje. Trečiokus mokė mokytoja Živilė Goštaltavičiūtė; lietuvių kalbos pamokas vyresniems mokiniams vedė Erika Šereikyė; matematikos mokslus gvildeno Kornelijus Ružinas; informacinių technologijų mokė Kristina Liaušaitė; dailės pamokose piešti mokė Tomas Judvitis; o sporto aukštumų kartu su mokiniais siekė Žygimantas Ozolas. Visi šie dešimtokai-mokytojai sakė, kad gal tai vienintelis kartas pabūti mokytoju…

Džiugu, kad jau nebe pirmus metus, pakviesti mokyklos tarybos pirmininkės Idilijos Labenskienės, Savivaldos dieną atskuba į mokyklą ir mokinių tėveliai. Šiemet pamokas vesti mielai padėjo Diana Kairytė (dirbo priešmokyklinio ugdymo grupėje), Alvydas Tautavičius (pamokas vedė ketvirtos klasės mokiniams) ir mokyklos tarybos narys Darius Antanavičius (mokytoju tapo pirmoje klasėje).

Dešimtokai ir tėveliai iš anksto ruošėsi šioms svarbioms pareigoms: pasiskirstė mokomuosius dalykus, sudarė tvarkaraštį, budėjimo grafiką, aptarė pamokų tikslus, temas kartu su tikraisiais mokytojais. Per pertraukas dalinosi įspūdžiais iš pravestų pamokų. O mokiniai, ypač pradinių klasių, labai džiaugėsi naujaisiais mokytojais. Pasak laikinųjų mokytojų, visos pamokos praėjo puikiai. Pamokas vedę mokytojai-mokiniai buvo mandagūs, geranoriški, gerai pasiruošę. Tai maloniai nuteikia – auga atsakingų ir organizuotų žmonių karta. Visi įsitikino, kad mokytojo darbas yra atsakingas ir nelengvas.

Mokytojai tą rytą galėjo pailsėti ir šventiškai nusiteikę rinkosi į sveikinimo ceremoniją. O dešimtos klasės mokiniai tikrai negailėjo gražių žodžių, palinkėjimų savo mokytojams. Kiekvienam mokytojui, kaip padėkos ženklas, buvo įteiktos pačių darytos gėlės, ir labai miela, originali miniatiūrinė kompozicija iš džiovintų gėlių. Šventėje dalyvavo naujoji mokyklos direktorė Auksė Rasilavičienė, kuri pasidžiaugė gražia mokyklos tradicija – organizuoti Savivaldos dieną. Vaišindamiesi kava ir pyragais, laikinieji tos dienos mokytojai ir tikrieji mokytojai dalinosi įspūdžiais.

Savivaldos diena – savotiška terapija, kai mokytojai gali tapti svečiais, atsipalaiduoti, pabendrauti su kolegomis prie kavos puodelio, o dešimtokai nors trumpam įsijausti į mokytojo vaidmenį ir galbūt taip atrasti tikrąjį savo pašaukimą…

Dėkojame dešimtokams, tėveliams, tądien vedusiems pamokas, nuoširdus ačiū už suteiktas geras emocijas ir sveikinimo žodžius.

Idilija Labenskienė
Mokyklos tarybos pirmininkėKomentuokite naujieną

 

Švietimo naujienos

Mokymosi išteklių medžiaga

Mokymosi išteklių video medžiaga

Vadovėlių duomenų bazė

Vadovėlių duomenų bazė

Lietuvos pirmoko pasas

projektas