ŠAC - Švietimo aprūpinimo centras

ŠAC – šviesti, aprūpinti, padėti Mūsų vertybės: Atsakingumas   Pasitikėjimas   Sąžiningumas   Pagarba   Pagalba

ATSAKINGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Laikomės žodžio
  • Prieš imdamiesi veiksmų, išanalizuojame situaciją, įvertiname pasekmes, nuodugniai ir geranoriškai aptariame su kolegomis, kaip įgyvendinsime veiklas

PASITIKĖJIMAS

mums reiškia veiklos laisvę nevengiant įsipareigojimų, tad mes:

  • Leidžiame vieni kitiems pasirinkti patikėtų užduočių įgyvendinimo būdus
  • Mokomės iš klaidų ir reguliariai tobuliname savo kvalifikaciją

SĄŽININGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Nemeluojame nei sau, nei kitiems
  • Nuomonę grindžiame faktais, ją pateikiame nepažeisdami kito žmogaus jausmų ir nuostatų

PAGARBA

mums reiškia kiekvieno žmogaus kaip asmenybės priėmimą, tad mes:

  • Įsiklausome ir išklausome įvairiausias nuomones ir pasiūlymus be išankstinių sąlygų ar nusiteikimo
  • Neužgauname vieni kitų orumo, konstruktyviai teikiame ir priimame grįžtamąjį ryšį

PAGALBA

mums reiškia drąsą kreiptis pagalbos ir atvirai ją priimti, tad mes:

  • Susidūrę su sunkiai sprendžiama problema, atvirai dalijamės su kolegomis ir bandome ją išspręsti bendrai
  • Pastebėję, kad kolega turi sunkumų, neatidėliodami pasisiūlome padėti juos įveikti sutelktai

Saulėtas oranžinis traukinys kviečia prisijungti

2017 05 16

Balandžio 7 d. (Pasaulinę sveikatos dieną) tarptautinis švietimo įstaigų bendruomenių ekologinio-socialinio švietimo projektas „Saulėto oranžinio traukinio kelionė“ vėl pakvietė švietimo įstaigų bendruomenes keliauti kartu su ugdytiniais į platų gamtos pasaulį, skleidžiant oranžinę šilumą ir dalijant šypsenas. Šįkart kviečiame jungtis ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių lietuvių švietimo įstaigų bendruomenes.

Projekto tikslas – suteikti vaikui pažinimo džiaugsmą auginant moliūgą nuo sėklytės iki brandaus augalo kartu su pedagogu ir šeima puoselėjant vaiko dvasines, kūrybines galias globojant gamtą, ugdant gamtojautą, pagarbą gyvybei ir dvasingumą, ekologinę savimonę, sveiką gyvenseną. Kelionė prasideda, kai vaikas drauge su pedagogu pasėja moliūgo sėklą. Stebint, laukiant daigelio skatinami vaiko smalsumas, kantrybė, suteikiamos žinios apie tai, ko reikia augalui, kad jis galėtų išvysti saulės šviesą.

Tarptautinę Šeimos dieną – gegužės 15 dieną – vyko dalijimasis daigais. Vaikai dovanojo savo moliūgo daigelius tėvams, bendruomenės nariams, savo miesto savivaldybės nariams, daugiavaikėms šeimoms, taip pat augins moliūgus patys darželio žaliosiose erdvėse. Tai didelė patirtis, kurią vaikas išgyvens su brangiausiais jo aplinkos žmonėmis: fiksuos, stebės (lapų dydį, žiedų spalvą, pirmąsias vaisių užuomazgas). Rudenį, suteikdami vaikams naujų įspūdžių, bendruomenės nariai sukurs saulėtą moliūgų „Linksmuką“, kuris skleis gerą nuotaiką. „Linksmukas“ – tai nuotaikingas ir linksmas moliūginis personažas, abstrakcija, mozaika, mandala ir kt.

Nepamiršdami ir tų, kuriems trūksta meilės, paramos, gero žodžio, šypsenos, rugsėjo 29 dieną (Pasaulinę širdies dieną) kiekviena bendruomenė organizuos savo įstaigoje, miestelyje oranžinę šventę. Tai galėtų būti oranžinė paroda, koncertas, spektaklis, ketureilių popietė, moliūgų patiekalų ragavimas, oranžinis madų šou… Sukurdami oranžinės dienos idėją, dovanodami šypsenas ir gerą nuotaiką tiems, kuriems reikia padėti ne tik maistu, bet ir dėmesiu, meile, rūpesčiu, geru ištartu žodžiu: savo miesto krizių centrų ar senelių namų gyventojams, daugiavaikėms šeimoms, benamiams… Siūloma susikurti oranžinę emblemą (lipduką, ženkliuką) su šypsena, kuria pasipuoštų ir gerumo dovanų skleidėjai ir gavėjai. Projekto veiklų vykdymą kiekviena švietimo įstaigos bendruomenė pasirenka savarankiškai, kūrybiškai atsižvelgdama į ugdytinių amžių, poreikius, galimybes. Visoms projekte dalyvavusioms švietimo įstaigų bendruomenėms bus įteikti padėkos raštai, pedagogams – pažymėjimai.

Projektas startavo 2016-04-07 (Pasaulinę sveikatos dieną), į jį užsiregistravo 180 Lietuvos švietimo įstaigų bendruomenės ir viena švietimo įstaiga iš Lenkijos. 2016 metų spalio 7 dieną (Tarptautinę šypsenos dieną) Vilniaus Vingio parke, buvo surengta šventė „Eko moliūgėliai“, kurios metu, sudėjus moliūgus į vieną eilę, buvo pasiektas ilgiausios moliūgų eilės Lietuvoje rekordas. Projektas „Saulėto oranžinio traukinio kelionė per Lietuvą“ buvo remiamas Vilniaus miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos 2016 m. specialiosios programos lėšomis.  

Projekto „Saulėto oranžinio traukinio kelionė“ trukmė: pradžia 2017-04-07 (Pasaulinė sveikatos diena), pabaiga 2017-11-13 (Pasaulinė gerumo diena).

Projekto organizatorius – Vilniaus lopšelis-darželis ,,Rūta“ (Žirmūnų g. 50, Vilnius). Projekto iniciatorė ir vadovė – Vilniaus lopšelio-darželio „Rūta“ auklėtoja metodininkė Rita Stulpinienė (tel. 8 618 88 448). Projekto koordinatorė – Vilniaus lopšelio-darželio „Rūta“ direktorės pavaduotoja ugdymui Rasa Žiemienė (tel. (8 5) 279 7700).

Projekto partneriai – Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto departamento Ikimokyklinio ugdymo skyrius ir Miesto ūkio ir transporto departamento Miesto tvarkymo ir aplinkos apsaugos skyriaus Aplinkos apsaugos poskyris.

Projekto globėjai: doc. dr. Ona Motiejūnaitė, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio ir transporto departamento Miesto tvarkymo ir aplinkos apsaugos skyriaus Aplinkos apsaugos poskyrio ekologė ir Eglė Rakauskienė, Kauno miesto moksleivių aplinkotyros centro sveikos gyvensenos kabineto vedėja.

Projekto organizatoriai tiki, kad riedantis saulėtas oranžinis traukinys keliaus ne tik per Lietuvą, bet ir per visą pasaulį, sujungs lietuvių švietimo bendruomenes bendrai gerumo veiklai, nutiesdamas kelią ugdytiniams į platų gamtos pažinimo pasaulį, suteikdamas nepamirštamų, džiugių akimirkų ir naujų įspūdžių.

Norinčius prisijungti prie „Saulėto oranžinio traukinio kelionės“ kviečiame siųsti dalyvio anketą el. pašto adresu ruta.projektai@gmail.com. Registracija vyksta iki gegužės 31 d.

Rasa ŽIEMIENĖ
L.-d. „Rūta“ direktorės pavaduotoja ugdymui

Rita STULPINIENĖ
Auklėtoja metodininkė, projekto iniciatorė ir vadovėKomentuokite naujieną

 

Švietimo naujienos

Mokymosi išteklių medžiaga

Mokymosi išteklių video medžiaga

Vadovėlių duomenų bazė

Vadovėlių duomenų bazė

Lietuvos pirmoko pasas

projektas