ŠAC - Švietimo aprūpinimo centras

ŠAC – šviesti, aprūpinti, padėti Mūsų vertybės: Atsakingumas   Pasitikėjimas   Sąžiningumas   Pagarba   Pagalba

ATSAKINGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Laikomės žodžio
  • Prieš imdamiesi veiksmų, išanalizuojame situaciją, įvertiname pasekmes, nuodugniai ir geranoriškai aptariame su kolegomis, kaip įgyvendinsime veiklas

PASITIKĖJIMAS

mums reiškia veiklos laisvę nevengiant įsipareigojimų, tad mes:

  • Leidžiame vieni kitiems pasirinkti patikėtų užduočių įgyvendinimo būdus
  • Mokomės iš klaidų ir reguliariai tobuliname savo kvalifikaciją

SĄŽININGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Nemeluojame nei sau, nei kitiems
  • Nuomonę grindžiame faktais, ją pateikiame nepažeisdami kito žmogaus jausmų ir nuostatų

PAGARBA

mums reiškia kiekvieno žmogaus kaip asmenybės priėmimą, tad mes:

  • Įsiklausome ir išklausome įvairiausias nuomones ir pasiūlymus be išankstinių sąlygų ar nusiteikimo
  • Neužgauname vieni kitų orumo, konstruktyviai teikiame ir priimame grįžtamąjį ryšį

PAGALBA

mums reiškia drąsą kreiptis pagalbos ir atvirai ją priimti, tad mes:

  • Susidūrę su sunkiai sprendžiama problema, atvirai dalijamės su kolegomis ir bandome ją išspręsti bendrai
  • Pastebėję, kad kolega turi sunkumų, neatidėliodami pasisiūlome padėti juos įveikti sutelktai

„Purienos“ vaikų „labas“ – Kroatijoje ir Slovėnijoje

2016 06 13

Kėdainių mokyklos-darželio „Puriena“ priešmokyklinio ugdymo „Žvirbliukų“ grupė ir 4 klasės mokiniai nuo 2015 m. rudens dalyvavo tarptautiniame projekte „Pasakyk pasauliui labas“ (angl. Say Hello to the World). Projekto tikslas – skatinti vaikus būti draugiškus, padėti įveikti stereotipus ir išankstines nuostatas, skatinti pagarbą kitoms tautoms, kultūroms ir jų tradicijoms.

„Žvirbliukų“ grupės vaikai ir jų auklėtojos Rita Vigelienė ir Ina Lee pasirašė bendradarbiavimo sutartį su darželio „Maza“, „Bitlų“ grupe iš Kroatijos Viškovo miesto, o ketvirtos klasės mokiniai ir mokytojai Audrius Pankratjevas bei Renata Šimanauskienė draugavo su trečiokais iš Mirnos miesto Slovėnijoje. Projekto dalyviai  vaizdo skambučių metu turėjo galimybę bendrauti tiesiogiai: matyti vieni kitus, susipažinti, mokytis užsienio kalbos pradmenų, lavinti anglų kalbos žinias.

Lūkesčiai nenuvylė – „Žvirbliukų“ grupėje ilgai vyravo džiugios susitikimo akimirkos. Ketvirtokai tikėjosi, kad jau pirmojo susitikimo metu galės angliškai bendrauti su Mirnos trečiokais, tačiau paaiškėjo, kad draugai iš Slovėnijos užsienio kalbos mokosi tik nuo ketvirtos klasės ir „purieniškiams“ bendrauti teko su mokytoja Vesna.

Projektas vykdomas įgyvendinant „Penkių pirštų“ programą. Ją sudaro penkios temos, kurios kas mėnesį keičia viena kitą: „Aš“, „Aš ir mano šeima“, „Aš ir mano darželis“, „Aš ir mano miestas“, „Aš ir mano šalis“.

Plėsdami akiratį apie gimtąjį miestą „Žvirbliukai“ keliavo po Kėdainius, susipažino su miestu, fotografavo istorines, lankytinas vietas. Ketvirtokai, padedami mokytojų, sukūrė filmuką apie mokyklą-darželį „Puriena“, kurį nusiuntė į Slovėniją. Draugams iš Kroatijos ir Slovėnijos papasakojome ir parodėme nuotraukas, nusiuntėme filmukus apie Lietuvos gamtą, gyvūnus, miestus, sostinę Vilnių. Parodėme Lietuvos vėliavą, herbą, papasakojome, ką reiškia vėliavos spalvos. Supažindinome juos su papročiais, tradicijomis, tautiniais kostiumais. Papasakojome apie tradicinius lietuvių valgius ir pakvietėme kartu pažaisti liaudies ratelių, žaidimų: „Graži mūsų šeimynėlė“, „Jurgeli meistreli“.

Mes ne tik susipažinome su savo draugais iš Kroatijos ir Slovėnijos, bet ir prieš šv. Kalėdas pasveikinome juos su artėjančiomis šventėmis, nusiuntėme draugams dovanų, lietuviškų skanėstų.

Pasibaigus projektui pastebime, kad vaikai geba laisviau bendrauti, išsakyti savo nuomonę, reikšti mintis. Dalyvaudami projekte lavino anglų kalbos žinias dainuodami daineles, pasakodami apie Kėdainius, Lietuvą, save. Vaikai daug sužinojo apie Kroatiją ir Slovėniją ir išmoko keletą kroatų ir slovėnų kalbų žodžių. Džiaugiamės, kad vaikai galėjo virtualiai apsilankyti svečiose šalyse, susipažinti su kitomis kultūromis, plėsti akiratį.

Audrius Pankratjevas
Pradinių klasių mokytojas metodininkas

Rita Vigelienė
Vyresn. auklėtojaKomentuokite naujieną

 

Švietimo naujienos

Mokymosi išteklių medžiaga

Mokymosi išteklių video medžiaga

Vadovėlių duomenų bazė

Vadovėlių duomenų bazė

Lietuvos pirmoko pasas

projektas