ŠAC - Švietimo aprūpinimo centras

ŠAC – šviesti, aprūpinti, padėti Mūsų vertybės: Atsakingumas   Pasitikėjimas   Sąžiningumas   Pagarba   Pagalba

ATSAKINGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Laikomės žodžio
  • Prieš imdamiesi veiksmų, išanalizuojame situaciją, įvertiname pasekmes, nuodugniai ir geranoriškai aptariame su kolegomis, kaip įgyvendinsime veiklas

PASITIKĖJIMAS

mums reiškia veiklos laisvę nevengiant įsipareigojimų, tad mes:

  • Leidžiame vieni kitiems pasirinkti patikėtų užduočių įgyvendinimo būdus
  • Mokomės iš klaidų ir reguliariai tobuliname savo kvalifikaciją

SĄŽININGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Nemeluojame nei sau, nei kitiems
  • Nuomonę grindžiame faktais, ją pateikiame nepažeisdami kito žmogaus jausmų ir nuostatų

PAGARBA

mums reiškia kiekvieno žmogaus kaip asmenybės priėmimą, tad mes:

  • Įsiklausome ir išklausome įvairiausias nuomones ir pasiūlymus be išankstinių sąlygų ar nusiteikimo
  • Neužgauname vieni kitų orumo, konstruktyviai teikiame ir priimame grįžtamąjį ryšį

PAGALBA

mums reiškia drąsą kreiptis pagalbos ir atvirai ją priimti, tad mes:

  • Susidūrę su sunkiai sprendžiama problema, atvirai dalijamės su kolegomis ir bandome ją išspręsti bendrai
  • Pastebėję, kad kolega turi sunkumų, neatidėliodami pasisiūlome padėti juos įveikti sutelktai

Projekto „Laiminga šeima – laiminga vaikystė“ renginys „Talentų vakaras“

2015 11 05

„Yra kažkas retesnio, tobulesnio, nepaprastesnio už talentą – tai gebėjimas pripažinti kitų talentą.“ Elbertas Grimas Chabardas

Vaiko augimas ir ugdymas darželyje neatsiejamas nuo jo šeimos. Darželio pedagogai kviečia tėvelius jungtis į darželio bendruomenę ir aktyviai dalyvauti savo vaiko gyvenime. Tėvai vaikams – geriausias pavyzdys, tad kartu dalyvaujame ne tik įvairiose šventėse, bet ir kuriame savas tradicijas, dalyvaujame įvairiuose renginiuose, projektuose, išvykose, kviečiame dalintis savo problemomis ir patirtimi tėvų forumuose, diskusijose, rengiame mokymus ir seminarus.

Mažeikių lopšelyje darželyje „Gintarėlis“ pradėtas vykdyti projektas „Laiminga šeima – laiminga vaikystė“. Bendruomenės nariai paruošė meninių darbų parodą ir organizavo baigiamąjį renginį „Talentų vakaras“. Projekto iniciatorių (PU pedagogės Jolantos Gražienės, meninio ugdymo pedagogės Romos Skirmontienės) keliamas tikslas – suburti ugdytinius, tėvus ir pedagogus, norinčius pasidalinti savo asmeniniais gebėjimais įvairioje veikloje.

Norinčių dalyvauti ratas buvo labai platus: ugdytiniai ir jų tėveliai, seneliai, broliai ir seserys, įstaigos darbuotojai, svečiai – visi pristatė savo gebėjimus plačiajai bendruomenei, buvo išgirsti ir pastebėti.

„Talentų vakaras“ buvo šiltas ir jaukus. Vakaro pradžioje atidaryta bendruomenės narių kūrybinių darbų paroda susilaukė didelio susidomėjimo. Parodoje eksponuojama akvarelės, tapybos, karpinių darbų, siuvinėti paveikslai, megzti žaislai, dekupažu puošti daiktai, iš bičių vaško pagamintų žvakučių įvairovė ir kt.

Vakaras prasidėjo logopedės Sonatos Jankauskienės ir ugdytinės Kotrynos Antanavičiūtės menine kompozicija apie rudenį. Nuskambėjo pedagogių ir ugdytinių atliekama daina „Rudens spalvos“. Visus susirinkusius sveikino darželio direktorė Irena Buivydienė.

Renginio vedėjos PU pedagogė Jolanta Gražienė ir jos ugdytinė Kotryna skelbė Talentų vakarą pradėtu. Darželio ugdytinė Skaistė, kartu su savo tėveliu atliko dainelę „Du gaideliai“.

Ugdytinės Deimantės mama skaitė savo kūrybos eiles. Mažieji talentai Neida, Karina ir Tautvydas, solistė Urtė dovanojo skambias daineles. Smuiku griežė buvusi ugdytinė Vytautė. Igno mama visą bendruomenę vaišino savo kepta namine duona. Gražiausi lėlių rūbeliai ir mezgimo raštai priklausė Katrynos močiutei. Ji pristatė žaislus, kuriuos mezga anūkei. Karinos senelė parodė drožinius, kuriuos sukūrė jos prosenelė. Visoms močiutėms, seneliams už meilę ir švelnumą skambėjo anūkėlių dainelė „Močiute mano“.

Dovydo senelis bitininkas pristatė ir pademonstravo bičių produktus. Pasakojo, jog bičių medus – išskirtinis produktas, kad mūsų protėviai jį naudojo kaip maisto produktą, vartojo gydydami įvairiausias ligas ir negalavimus. Šiandieną bitininkai mums siūlo įsigyti įvairaus skonio ir savybių medaus.

Sūrį su kmynais ir saldžiais žėlė gabaliukais spaudžia Aurelijos ir Pauliaus močiutė. Talentus pristatė ugdytinių mamos. Anetos mama visus vaišino obuolių sūriu Lino mama pristatė paveikslus ir dekupažo darbus, Mijos mama – piešinius. Anupro sesutė skaitė savo kūrybos eiles, publikuotas Mažeikių rajono laikraštyje „Santarvė“. Gitaros stygų skleidžiami garsai, nuostabus buvusios mūsų ugdytinės Dalijos balsas, sužavėjo visus renginio svečius.

Vakaro metu skambėjo l.-d.„Gintarėlis“ vaikų mišraus ansamblio dainos. Įvairių talentų pristatė ugdymo įstaigos pedagogės. Auklėtojai Eugenijai Butkienei eilėraščių kūrimas – ne vienintelis pomėgis. Ji piešia, karpo, dainuoja, groja, vaidina.

Spalvomis ir darbo atlikimo kruopštumu džiugino auklėtojos Sonatos Kairienės siuvinėti paveikslai. Siuvinėjimas kryželiu yra puikus užsiėmimas, lengvai įvaldomas, kuriuo galima užsiimti visus metus, o gautas rezultatas dažnai maloniai nustebina ir pačią siuvinėtoją.

Pedagogė Erika Matutienė mokė dekupažo paslapčių. Dekupažas, kaip ir kitos meno rūšys, atpalaiduoja, šalina įtampą ir stresą.

Gimtadieniai ir kaukių vakarėliai, skirti vaikams, džiugina mažuosius, kai šie gali pasipuošti išskirtinėmis savo herojų kaukėmis. Auklėtoja Simona išmoko grimo technikos, kaip gražiai nupiešti veidą: drugelio, klouno bei senos močiutės. Savo fotografijos darbus pristatė Loreta Juodeikienė. Ji domisi gamtos ir laukinės gyvūnijos fotografija, kuri yra vienas sudėtingiausių fotografijos žanrų. Visoms auklėtojoms skambėjo mažosios solistės Vaivos dainelė apie mažąją panelę.

Maloniai visus nuteikė ir didelio susižavėjimo susilaukė akordeonisčių duetas(direktorės pavaduotoja ugdymui Saulė Sadauskienė ir meninio ugdymo pedagogė Roma Skirmontienė). Jos atliko kūrinį apie rudenį.

Dovydo brolis Rokas akordeonu grojo savo kūrybos kūrinį „Tango“, griežė armonika. Vakaro pasirodymą užbaigė „Kibirkštėlės“ ansamblio atliekama daina „Transilvanijos polka“.

Gražiausias renginio akimirkas fotoaparato blykste fiksavo pedagogė Aušra Buivydienė. Jos talentą pamatėme darželio fotografijos galerijoje.

Vakaro metu kiekvienam dalyviui buvo įteiktas padėkos raštas ir simbolinė dovanėlė.

Bendruomenės tėvų komiteto pirmininkė Sandra Zubavičienė visų tėvų vardu dėkojo už nuostabų vakarą. Ugdytinio Dovydo senelis – Kazys Gražys dėkodamas už galimybę pabūti kartu sakė, kad buvo linksma, įdomu, gera. Talentų vakaras ne tik padėjo atsiskleisti dalyviams, bet ir suvienijo bendraminčius, padrąsino žengti į sceną, mokė tolerancijos ir geranoriškumo.

Visų bendra daina suartino dalyvius.

Talentų vakarą atradome vieni kitus visai kitokius ir tarsi iš naujo. Pasidžiaugėme, kokie esame įdomūs, kūrybingi ir pasidalinome savo žiniomis su bendruomene ir bendraminčiais. Atradimų vakaras baigėsi šiandien, o ryt vėl mokysimės iš naujo džiaugtis mažais ir dideliais kiekvieno iš mūsų stebuklais. Labai džiaugiuosi, jog turėjau galimybę organizuoti šį projektą. Tikiuosi, kad šis renginys džiugins mus dar ne vienerius metus ir sulauks vis didesnio dalyvių ir žiūrovų dėmesio, subrandins dar daugiau talentų. Manau, kiekvienas žmogus daug gebėjimų turi, tik kai kurie – užsidaro savyje, neleidžia savimi patikėti“, – kalbėjo PU pedagogė Jolanta Gražienė.

Jolanta GRAŽIENĖ
PU pedagogė – metodininkėKomentuokite naujieną

 

Švietimo naujienos

Mokymosi išteklių medžiaga

Mokymosi išteklių video medžiaga

Vadovėlių duomenų bazė

Vadovėlių duomenų bazė

Lietuvos pirmoko pasas

projektas