ŠAC - Švietimo aprūpinimo centras

ŠAC – šviesti, aprūpinti, padėti Mūsų vertybės: Atsakingumas   Pasitikėjimas   Sąžiningumas   Pagarba   Pagalba

ATSAKINGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Laikomės žodžio
  • Prieš imdamiesi veiksmų, išanalizuojame situaciją, įvertiname pasekmes, nuodugniai ir geranoriškai aptariame su kolegomis, kaip įgyvendinsime veiklas

PASITIKĖJIMAS

mums reiškia veiklos laisvę nevengiant įsipareigojimų, tad mes:

  • Leidžiame vieni kitiems pasirinkti patikėtų užduočių įgyvendinimo būdus
  • Mokomės iš klaidų ir reguliariai tobuliname savo kvalifikaciją

SĄŽININGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Nemeluojame nei sau, nei kitiems
  • Nuomonę grindžiame faktais, ją pateikiame nepažeisdami kito žmogaus jausmų ir nuostatų

PAGARBA

mums reiškia kiekvieno žmogaus kaip asmenybės priėmimą, tad mes:

  • Įsiklausome ir išklausome įvairiausias nuomones ir pasiūlymus be išankstinių sąlygų ar nusiteikimo
  • Neužgauname vieni kitų orumo, konstruktyviai teikiame ir priimame grįžtamąjį ryšį

PAGALBA

mums reiškia drąsą kreiptis pagalbos ir atvirai ją priimti, tad mes:

  • Susidūrę su sunkiai sprendžiama problema, atvirai dalijamės su kolegomis ir bandome ją išspręsti bendrai
  • Pastebėję, kad kolega turi sunkumų, neatidėliodami pasisiūlome padėti juos įveikti sutelktai

Projekto finalas Sardinijoje

2017 05 26

Gegužės 7–14 dienomis Liceo delle Scienze Umane e Musicale „Sebastiano Satta“ mokykloje (Sardinija, Italija) įvyko trečiasis (paskutinis) programos ,,Erasmus+ 2“ pagrindinio veiksmo „Tarpmokyklinės strateginės partnerystės“ Europos Komisijos finansuojamo projekto ,,Building a European orchestra“ (,,Europos orkestro sukūrimas”) susitikimas. Kitos projekto dalyvės – Italijos Liceo delle Scienze Umane e Musicale „Sebastiano Satta“ bei Rumunijos Colegiul National de Muzica George Enescu mokyklos. Susitikime dalyvavo dvidešimt Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokinių, kuriuos lydėjo projekto vadovė direktorė Loreta Jonavičienė, projekto koordinatorė anglų kalbos mokytoja Jūratė Šilinienė, choro vadovė Jolanta Vyšniauskienė bei trimito specialybės mokytojas Sigitas Petrulis. Susitikimo ir viso projekto tikslas – sukurti bendrą projekto jaunimo simfoninį orkestrą ir baigiamojo koncerto metu su mišriu choru atlikti Ludwigo van Beethoveno IX simfonijos finalą ,,Odė džiaugsmui“ bei Giuseppe Verdi ,,Vergų chorą” iš operos ,,Nabucco”.

Projektas prasidėjo 2016 metais pirmu italų ir rumunų apsilankymu Klaipėdoje. Anot projekto partnerių, Stasio Šimkaus konservatorijos bendruomenė surengė puikų priėmimą ir koncertą geriausioje Klaipėdos miesto koncertų salėje, labai aukštai pakeldama kokybės kartelę būsimiems susitikimams Ruminijoje ir Italijoje. Svečiai su nuostaba klausėsi konservatorijos solistų, ansamblių, choro ir pučiamųjų orkestro pasirodymo, mūsų bendruomenę stebino aukšta rumunų kamerinio orkestro muzikavimo kultūra ir nuoširdžiai atlikta Italijos atstovų programa. Nepraėjus nė pusmečiui, visi susitikome Rumunijoje, kur Bukarešto bendruomenei pristatėme savo šalies programas ir bendrai atliekamą L. van  Beethoveno ,,Odę džiaugsmui“.

Šiemet ankstų gegužės 7 dienos rytą leidomės į tolimą kelionę Sardinijos link, kur mūsų laukė jaudinantis susitikimas su naujaisiais mūsų draugais ir begalės įspūdžių. Pirmą rytą visi rinkomės prie S. Satta licėjaus, kur džiugino šiltas projekto dalyvių bendravimas.  Netrukus pradėjome derinti instrumentus, repetuoti. Po ilgos ir varginančios kelionės nelengva buvo susikaupti ir ,,prisipratinti” svetimus instrumentus, nes vežtis savųjų galimybės nebuvo. Kol mokiniai repetavo, juos lydėję mokytojai rinkosi aptarti ir įvertinti projekto eigos bei pasiektų rezultatų. Projekto koordinatorė Sara Busu (Liceo delle Scienze Umane e Musicale „Sebastiano Satta“ Nuoro, Italija) pristatė nuveiktus darbus, pasidžiaugė trimis puikiai pavykusiais tarptautiniais susitikimais, kuriuose dalyvavo po 20 mokinių iš kiekvienos šalies. Visi susitikimo dalyviai projektą įvertino labai gerai. Vėliau vyko pažintinė ekskursija po Nuorą, o antrą dieną vykome į paslaptinguosius nuragus – neįprastus kūgio formos statinius iš didžiulių akmens luitų.

Trečiąją ir ketvirtą dienas daugiausia laiko skyrėme repeticijoms. Į mūsų šešių kūrinių programą įtraukėme sutartines ,,Čiūta čiūtoji” ir ,,Sodauto”. Taip pat vyko bendros jungtinio orkestro ir choro repeticijos.

Projekto savaitės laikas tirpte tirpo, ir atėjo ta diena, kai reikėjo traukti iš lagaminų sceninius kostiumus baigiamajam koncertui. Pirmieji savo programą atliko italai. Mūsų moksleivių atliekama diksilendo stiliaus programa pavyko puikiai (jai specialias aranžuotes sukūrė Rimantas Giedraitis), o po mūsų unikaliųjų sutartinių žiūrovai tiesiog ,,sprogo“! Salė ošė ir lingavo nuo palaikymo šūksnių ir ilgų aplodismentų. Nelengva buvo rumunams išeiti į sceną po mūsų programos, bet jų solistų atlikti virtuoziniai kūriniai, išlaikant puikų ansambliavimą su kameriniu orkestru, nepaliko abejingo nė vieno klausytojo. Šiame koncerte kiekviena šalis atliko labiausiai savo šalies kultūrą reprezentuojančius kūrinius. Finale didingai suskambėjęs jungtinis jaunimo simfoninis orkestras ir choras sukėlė pasididžiavimo jausmą. Atsisveikindami pasižadėjome, jog dar ne kartą aplankysime vieni kitus ir jokiu būdu nepamiršime nepaprastų projekto metų. Svarbiausia, jog šios kelionės tikslas buvo įvykdytas – pajutome, kaip svarbu bendrauti ir kaip gera tai daryti susijungiant muzikoje.  

Daugiau informacijos apie projektą bus paskelbta mokyklos interneto svetainėje, eTwinning bei Facebook paskyroje.

Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos inf.
Domo Rimeikos nuotraukosKomentuokite naujieną

 

Švietimo naujienos

Mokymosi išteklių medžiaga

Mokymosi išteklių video medžiaga

Vadovėlių duomenų bazė

Vadovėlių duomenų bazė

Lietuvos pirmoko pasas

projektas