ŠAC – šviesti, aprūpinti, padėti Mūsų vertybės: Atsakingumas Pasitikėjimas Sąžiningumas Pagarba Pagalba
mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:
mums reiškia veiklos laisvę nevengiant įsipareigojimų, tad mes:
mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:
mums reiškia kiekvieno žmogaus kaip asmenybės priėmimą, tad mes:
mums reiškia drąsą kreiptis pagalbos ir atvirai ją priimti, tad mes:
ŠAC kartu su Europos socialinio fondo agentūra, ŠMM, Ugdymo plėtotės centru, Nacionaline mokyklų vertinimo agentūra ir Makedonijos Nacionaliniu egzaminų centru įgyvendino projektą „Švietimo sistemos kokybės užtikrinimo ir kontrolės stiprinimas“.
Projekto tikslas – modernizuoti Makedonijos pradinio ir vidurinio ugdymo sistemą stiprinant švietimo kokybės užtikrinimą ir kontrolę ir siekiant geresnių mokinių rezultatų ir kompetencijų. Jungtinės Lietuvos ir Didžiosios Britanijos švietimo ekspertų ir konsultantų grupės užduotis buvo išanalizuoti ir atnaujinti pradinių ir vidurinių mokyklų vadovų rengimo ir kvalifikacijos tobulinimo programas, taip pat parengti naują programą, skirtą stiprinti mokyklų vadybos struktūras.
Projekto trukmė: 9 mėnesiai
Kontaktinis asmuo: Rasa Šnipienė, el. p. rasa.snipiene@sac.smm.lt, tel. (8 5) 264 9461
ŠAC dalyvavo tarptautinės programos Erasmus plius strateginių partnerysčių projekte „PROVED“.
Projekto „PROVED“ tikslas – bendrojo ugdymo mokyklose taikomą produktyvųjį mokymąsi išbandyti profesinio mokymo srityje siekiant:
Projekto trukmė: 2014 m. rugsėjo 1 d. – 2016 m. rugpjūčio 31 d.
Projekto partneriai:
Lietuva: ŠAC, Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras, Kėdainių profesinio rengimo centras
Graikija: Protasi – judėjimas už kitokią gyvenseną (Patrai), 2-asis laboratorijų centras (Patrai)
Suomija: Omnia, Espoo įsteigta ir veikianti bendra švietimo institucija, regioninės plėtros centras (Espo)
Vokietija: Europos produktyviojo mokymosi institutas (Berlynas), Georg-Schlesinger profesinė mokykla (Berlynas)
Projekto rezultatai:
Viena iš projekto veiklų buvo projekto teikiamos naudos jame dalyvavusiems mokiniams, mokytojams, darbdaviams vertinimas. Longitudinį tyrimą atliko Vokietijos konsultavimo ir mokymų Europos struktūrinių fondų klausimais įmonė „emcra“. Svarbiausia buvo įvertinti projekte dalyvavusių jaunuolių pasiekimus. Jie tvirtina išmokę prisiimti daugiau atsakomybės už mokymąsi, įgavę daugiau pasitikėjimo savimi, pagerinę socialinius, komunikavimo ir bendradarbiavimo įgūdžius. „Aš pagaliau suradau savo stiprybes“, – džiaugėsi vienas iš „Omnia“ mokinių, planuojantis plaukų stilisto karjerą. „Įgijau daug patirties. Gyvenime galiu daugiau“, – taip savo patirtį ir projekto metu įgytas žinias apibendrino vienas kėdainiškis.
Tyrimo rezultatai parodė, jog sumažėjo tikimybė, kad jaunimas nuspręs toliau nebesimokyti, išaugo mokinių noras turėti profesiją ir kurti kiek įmanoma sėkmingesnį gyvenimą. Dalis mokinių nusprendė nuolatiniam darbui likti įmonėse, kuriose atliko praktiką.
Projekto patirtį fiksavo projekte dalyvavę mokytojai ir pateikė ją kiekvienos mokyklos produktyviojo mokymosi diegimo koncepcijoje. Taip pat buvo parengtas pedagoginis produktyviojo mokymosi vadovas, mokytojų kvalifikacijos koncepcija ir studijų laiškas mokytojams. Mokytojų ir mokinių bendradarbiavimui su konkrečių įmonių, organizacijų, kompanijų atstovais parengta informacinė medžiaga apie produktyvųjį mokymąsi. Parengtus dokumentus ir projekto tyrimo rezultatus galima rasti tinklalapyje adresu http://www.iple.de/PROVED/.
Kontaktinis asmuo: Simona Plienaitytė, el. p. simona.plienaityte@sac.smm.lt, tel. (8 5) 264 9472
MTPplius projektai
2008–2015 m. ŠAC prisidėjo prie Mokyklų tobulinimo programos plius (MTPplius) įgyvendinimo. Programai įgyvendinti panaudotos Europos regioninės plėtros fondo (ERPF), Europos socialinio fondo (ESF) paramos ir nacionalinės Lietuvos Respublikos Vyriausybės biudžeto lėšos.
ŠAC įvykdė 8 nacionalinius MTPplius projektus:
Projekto metu parengta ir sukaupta medžiaga – svetainėje www.alternatyvusisugdymas.lt.
Išsamesnės informacijos apie vykdytą projektą galite teirautis ŠAC Projektų administravimo skyriaus vyresn. specialistės Simonos Plienaitytės, el. p. simona.plienaityte@sac.smm.lt, tel. (8 5) 264 9472.
Išsamesnės informacijos apie vykdytą projektą galite teirautis ŠAC Mokymosi išteklių skyriaus vedėjos Nijolės Kalasauskienės, el. p. nijole.kalasauskiene@sac.smm.lt, tel. (8 5) 264 9453.
Projektas finansuotas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis.
Išsamesnės informacijos apie vykdytą projektą galite teirautis Giedrės Daugirdienės, el. p. giedre.daugirdiene@sac.smm.lt, tel. (8 5) 264 9460.
Projekto metu parengta ir sukaupta medžiaga – svetainėje www.sac.smm.lt/bmt/.
Išsamesnės informacijos apie vykdytą projektą galite teirautis ŠAC Projektų administravimo skyriaus vyresn. specialistės Gitos Stonienės el. p. gita.stoniene@sac.smm.lt, tel. (8 5) 264 9462 arba Simonos Plienaitytės, el. p. simona.plienaityte@sac.smm.lt, tel. (8 5) 264 9472.
Projektas finansuotas Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis. Bendra projekto vertė – 18 977 300 mln. litų.
Projekto tikslas – plėtoti institucinį ikimokyklinį ugdymą, ypač kaimo gyvenamosiose vietovėse, gerinti sąlygas teikti kokybišką ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą, plėtoti kompleksinės pagalbos teikimą ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams ir jų tėvams, stiprinant pozityviąją tėvystę.
Projekto metu:
Projekto metu parengta ir sukaupta medžiaga – interneto portale www.ikimokyklinis.lt.
Išsamesnės informacijos apie vykdytą projektą galite teirautis ŠAC Projektų administravimo skyriaus vyresn. specialistės Gitos Stonienės el. p. gita.stoniene@sac.smm.lt, tel. (8 5) 264 9462.
Projektas finansuotas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis.Visos projekte dalyvavusios šalies jaunimo mokyklos buvo aprūpintos baldais, kompiuteriais, organizacine technika, mokymo priemonėmis ir įranga, ikiprofesinio mokymo priemonėmis už 7 732 619 litų. Mokykloms nupirkta 187 skirtingų pavadinimų prekių, o skaičiuojant vienetais – 7888 priemonės.
Išsamesnės informacijos apie vykdytą projektą galite teirautis Simonos Plienaitytės, el. p. simona.plienaityte@sac.smm.lt, tel. (8 5) 264 9472.
Projekto tikslas – sukurti paramos savarankiškiems lyderiams infrastruktūrą plėtojant vadybines kompetencijas, atveriant naujas karjeros galimybes tobulinant, remiant ir išlaisvinant mokyklą, įgalinant švietimo bendruomenę ir kiekvieną jos narį.
Interneto svetainė: http://www.lyderiulaikas.smm.lt.
Projektas vykdytas 2009–2014 m., kurį įgyvendinant 404 šalies mokyklos ir 3 aukštosios mokyklos gavo mokymo priemonių, įrangos ir baldų, mobiliosios įrangos komplektų gamtos mokslų, technologijų ir menų dalykams mokyti už 78 mln. litų.
Projektas finansuotas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis.
Išsamesnės informacijos apie vykdytą projektą galite teirautis Dalios Lėckaitės, el. p. dalia.leckaite@sac.smm.lt, tel. (8 5) 264 9449, mob. 8 684 43 245 arba Giedrės Daugirdienės, el. p. giedre.daugirdiene@sac.smm.lt, tel. (8 5) 264 9460.
Puslapis „Įvykdyti projektai“ paskutinį kartą atnaujintas 2017-02-08