ŠAC - Švietimo aprūpinimo centras

ŠAC – šviesti, aprūpinti, padėti Mūsų vertybės: Atsakingumas   Pasitikėjimas   Sąžiningumas   Pagarba   Pagalba

ATSAKINGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Laikomės žodžio
  • Prieš imdamiesi veiksmų, išanalizuojame situaciją, įvertiname pasekmes, nuodugniai ir geranoriškai aptariame su kolegomis, kaip įgyvendinsime veiklas

PASITIKĖJIMAS

mums reiškia veiklos laisvę nevengiant įsipareigojimų, tad mes:

  • Leidžiame vieni kitiems pasirinkti patikėtų užduočių įgyvendinimo būdus
  • Mokomės iš klaidų ir reguliariai tobuliname savo kvalifikaciją

SĄŽININGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Nemeluojame nei sau, nei kitiems
  • Nuomonę grindžiame faktais, ją pateikiame nepažeisdami kito žmogaus jausmų ir nuostatų

PAGARBA

mums reiškia kiekvieno žmogaus kaip asmenybės priėmimą, tad mes:

  • Įsiklausome ir išklausome įvairiausias nuomones ir pasiūlymus be išankstinių sąlygų ar nusiteikimo
  • Neužgauname vieni kitų orumo, konstruktyviai teikiame ir priimame grįžtamąjį ryšį

PAGALBA

mums reiškia drąsą kreiptis pagalbos ir atvirai ją priimti, tad mes:

  • Susidūrę su sunkiai sprendžiama problema, atvirai dalijamės su kolegomis ir bandome ją išspręsti bendrai
  • Pastebėję, kad kolega turi sunkumų, neatidėliodami pasisiūlome padėti juos įveikti sutelktai

Lektoriai

Graham Dr. Graham Donaldson atliko svarbų vaidmenį Škotijos švietimo raidoje tiek politikos, tiek praktikos srityse. Jis vadovavo Jos Didenybės Švietimo Inspektoratui (angl. Her Majesty’s Inspectorate of Education), kuris jo vadovavimo metu tapo vykdančiąja agentūra prie Škotijos vyriausybės įgyvendinant esmines struktūrines reformas. G. Donaldsonas įgyvendino radikalias inspektavimo pertvarkas, derindamas skaidrią atskaitomybę su įsivertinimu ir gebėjimų stiprinimu. Konsultuodamas ministrus, jis asmeniškai ėmėsi ir lyderio vaidmens rengiant didžiųjų reformų programas, ypač Škotijos vyriausybės mokymo programų reformą „Ugdymo programa geriems pasiekimams“ (angl. Curriculum for Excellence).

Pasitraukęs iš Jos Didenybės Švietimo Inspektorato, vyriausybės prašymu G. Donaldsonas parengė mokytojų rengimo Škotijoje apžvalgą. Jo ataskaitoje „Škotijos ateities kartos ugdymas“ (angl. Teaching Scotland’s Future), išspausdintame 2011 m., pateikiama 50 rekomendacijų. Jos visos buvo  priimtos vyriausybės, šiuo metu vykdoma plati jų įgyvendinimo programa. G. Donaldsono ataskaita sukėlė ir tarptautinį susidomėjimą.

G. Donaldsonas yra tarptautiniu mastu pripažintas edukologas, kviečiamas skaityti paskaitas, dirba tarptautiniu ekspertu EBPO (angl. OECD, Directorate for Education of the Organisation for Economic Co-operation and Development), konsultuoja vyriausybes bei nevyriausybines organizacijas, vadovauja SICI – tarptautinei inspektorių organizacijai. Šiuo metu G. Donaldsonas dirba Glazgo universitete, kuriame yra Socialinių mokslų kolegijos garbės profesorius.

PontDr. Beatriz Pont yra EBPO Švietimo direktorato analitikė, šiuo metu vadovaujanti iniciatyvai „Lyderystės mokyklose skatinimas“. Ji taip pat prisidėjo prie EBPO studijos apie lygias galimybes visiems švietime ir vadovavo plačiai tyrimų programai suaugusiųjų švietimo klausimais. B. Pont dalyvavo rengiant eilę EBPO ataskaitų ir studijų švietimo srityje, pvz.,  IKT ir mokymasis, Parama jaunimui ir suaugusiems už mokyklos ribų (EBPO, 2006), Suaugusių švietimo skatinimas (EBPO, 2005), Už retorikos: suaugusių švietimo politika ir praktika (EBPO, 2003), Raštingumas informacijos amžiuje (OECD and Statistics Canada, 2001), Švietimo politikos analizė (EBPO, 2001). Prieš tai Pont buvo švietimo, mokymo ir aktyvios darbo rinkos politikos tyrinėtoja Ispanijos vyriausybės Ekonomikos ir socialinių reikalų taryboje bei dirboAndersen Consulting Barselonoje, Ispanijoje.

B. Pont politikos mokslų bakalauro laipsnį įgijo Pitzer koledže, Klermonte, Kalifornijoje, o tarptautinių santykių magistro laipsnį – Kolumbijos universitete. Dirbo moksline darbuotoja Tokijo universiteto Socialinių mokslų institute.

PasiDr. Pasi Sahlberg – edukatorius ir mokslininkas. Jis yra dirbęs mokytoju, mokytojų rengėju, politiniu patarėju, aktyviai dalyvavo Suomijos švietimo reformų planavime ir įgyvendinime. Jis dirbo Pasaulio banke Vašingtone, Europos Komisijoje, EBPO kaip išorės ekspertas, yra patarinėjęs daugiau nei 45 šalių vyriausybėms visame pasaulyje.

P. Sahlberg moksliniai interesai apima tarptautinę švietimo politiką, permainas švietime, mokymą klasėje. Jis priklauso keletui švietimo organizacijų tarybų, tarp jų ASCD, IASCE, CIEB, taip pat yra žurnalųJournal of Educational ChangeEuropean Journal of Educational Evaluation and Research,Educational Policy Studies Journal redakcinių kolegijų narys. Šis mokslininkas kviečiamas pasisakyti švietimo sistemų tobulinimo, teisingumo ir kokybės mokyklose, mokyklų ateities klausimais visame pasaulyje. Jis yra pasisakęs Anglijos, Škotijos, Naujosios Zelandijos parlamentuose ir Europos parlamente Briuselyje. Jo apdovanojimais pripažinta knyga „Suomijos pamokos: ko gali pasimokyti pasaulis iš švietimo permainų Suomijoje” (Teachers College Press, 2011) yra išversta į daugiau nei dešimt kalbų.

Šiuo metu P. Sahlbergas dirba Suomijos Švietimo ir kultūros ministerijos Tarptautinio mobilumo ir bendradarbiavimo nacionaliniame centre, vadovauja Suomijos švietimo sistemos tarptautinimui. Jis yra profesorius adjunktas Helsinkio universitete bei Oulu universitete Suomijoje. Jam už nuveiktus darbus buvo įteiktas 2012 m. Suomijos švietimo apdovanojimas, 2013 m. Grawemeyer apdovanojimas JAV. Taip pat jis yra nominuotas 2013 m. Bammy apdovanojimui JAV.

Daugiau informacijos ieškokite: http://pasisahlberg.com/

ShratzDr. Michael Schratz yra Insbruko universiteto (Austrija) Mokytojų švietimo ir mokyklų tyrinėjimo katedros profesorius bei Švietimo fakulteto dekanas.

Jo moksliniai interesai yra švietimo inovacijos ir permainos, ypatingai susiję su lyderyste, kokybės vystymu ir įsivertinimu. M. Schratz yra Austrijos atstovas tarptautiniam bendradarbiavimui su ES, ENTEP, EBPO ir mokslinis kodirektorius Austrijos lyderystės akademijoje. Jis aktyviai dalyvauja moksliniuose projektuose lyderystės švietime ir švietimo politikos plėtotės tyrimuose, jo publikacijos išverstos į keletą kalbų.

Dėl detalesnės informacijos apie konferenciją prašom kreiptis el. p.GEconference2013@smm.lt

Konferencijos programą galite rasti čia.

Puslapis „Lektoriai“ paskutinį kartą atnaujintas 2016-02-25

 

Švietimo naujienos

Mokymosi išteklių medžiaga

Mokymosi išteklių video medžiaga

Vadovėlių duomenų bazė

Vadovėlių duomenų bazė

Lietuvos pirmoko pasas

projektas