ŠAC - Švietimo aprūpinimo centras

ŠAC – šviesti, aprūpinti, padėti Mūsų vertybės: Atsakingumas   Pasitikėjimas   Sąžiningumas   Pagarba   Pagalba

ATSAKINGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Laikomės žodžio
  • Prieš imdamiesi veiksmų, išanalizuojame situaciją, įvertiname pasekmes, nuodugniai ir geranoriškai aptariame su kolegomis, kaip įgyvendinsime veiklas

PASITIKĖJIMAS

mums reiškia veiklos laisvę nevengiant įsipareigojimų, tad mes:

  • Leidžiame vieni kitiems pasirinkti patikėtų užduočių įgyvendinimo būdus
  • Mokomės iš klaidų ir reguliariai tobuliname savo kvalifikaciją

SĄŽININGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Nemeluojame nei sau, nei kitiems
  • Nuomonę grindžiame faktais, ją pateikiame nepažeisdami kito žmogaus jausmų ir nuostatų

PAGARBA

mums reiškia kiekvieno žmogaus kaip asmenybės priėmimą, tad mes:

  • Įsiklausome ir išklausome įvairiausias nuomones ir pasiūlymus be išankstinių sąlygų ar nusiteikimo
  • Neužgauname vieni kitų orumo, konstruktyviai teikiame ir priimame grįžtamąjį ryšį

PAGALBA

mums reiškia drąsą kreiptis pagalbos ir atvirai ją priimti, tad mes:

  • Susidūrę su sunkiai sprendžiama problema, atvirai dalijamės su kolegomis ir bandome ją išspręsti bendrai
  • Pastebėję, kad kolega turi sunkumų, neatidėliodami pasisiūlome padėti juos įveikti sutelktai

Pradinukai svečiavosi ūkyje

2015 11 26

Patys judriausi, siekiantys viską pažinti ir paliesti yra pradinių klasių mokiniai. Mokytojui tereikia paieškoti ir pasiūlyti jiems įdomios veiklos. Alytaus r. Miroslavo gimnazijos pradinukai tapo Šviečiamosios gyvulininkystės programos dalyviais. Programa įgyvendinama iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų, ją organizuoja LR žemės ūkio ministerija (ŽŪM) bei Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centras (PLŽMMC).

Programa sukurta norint skatinti vaikus ir jaunimą domėtis gyvulininkyste, supažindinti juos su gyvulininkystės šakomis ir jų produktais, saugomomis senosiomis Lietuvos ūkinių gyvūnų veislėmis, gyvulininkystės specialistų rengimu bei darbo šioje srityje galimybėmis; taip pat gerinti gyvulininkystės srities profesijų įvaizdį.

Programos dalyviai gaus reikalingą medžiaga ir priemones, dalyvaus užsiėmimuose (pamokėlėse, konkursuose, viešinime ir kt.) susipažins su gyvulininkyste išvykose į ūkius, mokslo ir studijų institucijas, kuriose laikomi ūkiniai gyvūnai (eksperimentiniai ūkiai, laboratorijos ir kt.). Pasibaigus šiai veiklai, programos dalyviai privalės pademonstruoti, ką sužinojo apie gyvulininkystę, ir dalyvauti kūrybiniame konkurse.

Mūsų pradinukai, dalyvaujantys šioje programoje, pirmiausia nusprendė aplankyti savo seniūnijos ūkininkus. Pirmoji ekskursija įvyko lapkričio 23 d. – važiavome į Vidos Bartkevičienės paukštininkystės ūkį Balkūnų kaime. Mokinius lydėjau aš, programos koordinatorė Angelė Narkunienė, ir pradinių klasių mokytoja Laimutė Gražulienė.

Ūkininkė Vida mokinius pasitiko su šypsena. Ji vedžiojo vaikus po ūkį ir supažindino su jo gyventojais –vištomis, antimis, žąsimis, triušiais. Mokiniai buvo smalsūs ir klausinėjo įvairių dalykų: „Kiek kiaušinių surenkama per dieną, per metus?“, „Kiek sveria kalėdinė žąsis?“, „Kiek laiko auga mėsiniai viščiukai?“ ir kt. Mokiniai ne tik pamatė naminius paukščius, daug apie juos sužinojo, bet ir stebėjo, kaip ruošiami ekologiški pašarai, apžiūrėjo pašarų saugyklas, iš gūžtų rinko kiaušinius ir juos rūšiavo į dėklus, kilojo triušius, skaičiavo vištas, buvo įlipę į automobilį-šaldytuvą…

Mūsų pradinukai – kaimo vaikai. Jie mato kasdieninį tėvelių darbą ūkyje, jiems padeda, o po šios išvykos dar daugiau sužinojo apie gyvulininkystę. Manau, kad visi šie teigiami pavyzdžiai padės formuoti darbštų žmogų.

Angelė Narkunienė
Programos koordinatorė, mokytojaKomentuokite naujieną

 

Švietimo naujienos

Mokymosi išteklių medžiaga

Mokymosi išteklių video medžiaga

Vadovėlių duomenų bazė

Vadovėlių duomenų bazė

Lietuvos pirmoko pasas

projektas