ŠAC – šviesti, aprūpinti, padėti Mūsų vertybės: Atsakingumas Pasitikėjimas Sąžiningumas Pagarba Pagalba
Patys judriausi, siekiantys viską pažinti ir paliesti yra pradinių klasių mokiniai. Mokytojui tereikia paieškoti ir pasiūlyti jiems įdomios veiklos. Alytaus r. Miroslavo gimnazijos pradinukai tapo Šviečiamosios gyvulininkystės programos dalyviais. Programa įgyvendinama iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų, ją organizuoja LR žemės ūkio ministerija (ŽŪM) bei Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centras (PLŽMMC).
Programa sukurta norint skatinti vaikus ir jaunimą domėtis gyvulininkyste, supažindinti juos su gyvulininkystės šakomis ir jų produktais, saugomomis senosiomis Lietuvos ūkinių gyvūnų veislėmis, gyvulininkystės specialistų rengimu bei darbo šioje srityje galimybėmis; taip pat gerinti gyvulininkystės srities profesijų įvaizdį.
Programos dalyviai gaus reikalingą medžiaga ir priemones, dalyvaus užsiėmimuose (pamokėlėse, konkursuose, viešinime ir kt.) susipažins su gyvulininkyste išvykose į ūkius, mokslo ir studijų institucijas, kuriose laikomi ūkiniai gyvūnai (eksperimentiniai ūkiai, laboratorijos ir kt.). Pasibaigus šiai veiklai, programos dalyviai privalės pademonstruoti, ką sužinojo apie gyvulininkystę, ir dalyvauti kūrybiniame konkurse.
Mūsų pradinukai, dalyvaujantys šioje programoje, pirmiausia nusprendė aplankyti savo seniūnijos ūkininkus. Pirmoji ekskursija įvyko lapkričio 23 d. – važiavome į Vidos Bartkevičienės paukštininkystės ūkį Balkūnų kaime. Mokinius lydėjau aš, programos koordinatorė Angelė Narkunienė, ir pradinių klasių mokytoja Laimutė Gražulienė.
Ūkininkė Vida mokinius pasitiko su šypsena. Ji vedžiojo vaikus po ūkį ir supažindino su jo gyventojais –vištomis, antimis, žąsimis, triušiais. Mokiniai buvo smalsūs ir klausinėjo įvairių dalykų: „Kiek kiaušinių surenkama per dieną, per metus?“, „Kiek sveria kalėdinė žąsis?“, „Kiek laiko auga mėsiniai viščiukai?“ ir kt. Mokiniai ne tik pamatė naminius paukščius, daug apie juos sužinojo, bet ir stebėjo, kaip ruošiami ekologiški pašarai, apžiūrėjo pašarų saugyklas, iš gūžtų rinko kiaušinius ir juos rūšiavo į dėklus, kilojo triušius, skaičiavo vištas, buvo įlipę į automobilį-šaldytuvą…
Mūsų pradinukai – kaimo vaikai. Jie mato kasdieninį tėvelių darbą ūkyje, jiems padeda, o po šios išvykos dar daugiau sužinojo apie gyvulininkystę. Manau, kad visi šie teigiami pavyzdžiai padės formuoti darbštų žmogų.
Angelė Narkunienė
Programos koordinatorė, mokytoja
Komentuokite naujieną