ŠAC - Švietimo aprūpinimo centras

ŠAC – šviesti, aprūpinti, padėti Mūsų vertybės: Atsakingumas   Pasitikėjimas   Sąžiningumas   Pagarba   Pagalba

ATSAKINGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Laikomės žodžio
  • Prieš imdamiesi veiksmų, išanalizuojame situaciją, įvertiname pasekmes, nuodugniai ir geranoriškai aptariame su kolegomis, kaip įgyvendinsime veiklas

PASITIKĖJIMAS

mums reiškia veiklos laisvę nevengiant įsipareigojimų, tad mes:

  • Leidžiame vieni kitiems pasirinkti patikėtų užduočių įgyvendinimo būdus
  • Mokomės iš klaidų ir reguliariai tobuliname savo kvalifikaciją

SĄŽININGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Nemeluojame nei sau, nei kitiems
  • Nuomonę grindžiame faktais, ją pateikiame nepažeisdami kito žmogaus jausmų ir nuostatų

PAGARBA

mums reiškia kiekvieno žmogaus kaip asmenybės priėmimą, tad mes:

  • Įsiklausome ir išklausome įvairiausias nuomones ir pasiūlymus be išankstinių sąlygų ar nusiteikimo
  • Neužgauname vieni kitų orumo, konstruktyviai teikiame ir priimame grįžtamąjį ryšį

PAGALBA

mums reiškia drąsą kreiptis pagalbos ir atvirai ją priimti, tad mes:

  • Susidūrę su sunkiai sprendžiama problema, atvirai dalijamės su kolegomis ir bandome ją išspręsti bendrai
  • Pastebėję, kad kolega turi sunkumų, neatidėliodami pasisiūlome padėti juos įveikti sutelktai

Pakeliui į 2016-uosius

2016 01 13

Saulėtą  gruodžio 30-ąją Butrimonių gimnazijoje pradinukų atliekama dainele „Kalėdinė naujiena“ prasidėjo rytmetis „Pakeliui į 2016-uosius“ (scenarijaus autorė Asta Daironienė). Renginio vedėja Rasa Kleponienė pakvietė susirinkusiuosius mintimis sugrįžti į 2015-uosius metus, pasižiūrėti skaidrėse  užfiksuotas gimnazijos veiklos akimirkas.

Gimnazijos direktorius Valdas Valvonis kalbėdamas apie praėjusius metus sakė: „Jie buvo margi: patyrėme ir didingų akimirkų, ir nusivylimo momentų ir, deja, netekčių. Šie metai parodė, kad reikia branginti tai, ką turime – sveikatą, šalia esantį šeimos narį, bendradarbį, darbą.“ Direktorius pasidžiaugė bendruomenės pasiekimais: „Esame p. Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondo ambasadoriai, respublikinės šventės „Adamkiada“ įkvėpėjai, Pietų Lietuvos maironiečių centras, gimnazija, turinti vieną geriausių chorų, stipriausia sportiniais pasiekimais ir kurianti gražiausią aplinką Lietuvoje, įgyvendinanti įvairius projektus. 2015 m. tapome konkurso „Euroscola“ nugalėtojais ir sausio pabaigoje atstovausime Lietuvai Strasbūre. Džiaugiamės galėdami į sportinę ir kultūrinę veiklą įtraukti miestelio bendruomenę. Gimnazijoje spalį viešėjo švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė, o metų pabaigoje įkūrėme vairavimo klasę. Nuo sausio gimnazijoje, kaip ir visame rajone, bus įgyvendinamas klasės krepšelio modelis.“

Žymų pėdsaką gimnazijos istorijoje paliko savo kelią jau nuėjusi Aldona Adomavičienė. Mokytojos atminimas buvo pagerbtas peržvelgiant gyvenimo akimirkas nuotraukose ir tylos minute. E. Rechelso kūrinį „Smuiko burtai“ jai skyrė Daugų meno ir sporto mokyklos Butrimonių filialo mokytojai Algirdas Glovickis, Artūras Šliažas ir  mokinė Giedrė Kalinauskaitė.

Ryškus žmogus mūsų bendruomenėje – direktoriaus pavaduotoja ugdymui Genovaitė Žiurinskienė, 19 metų atidavusi Butrimonių gimnazijai ir paliekanti darbo vietą jaunesniems kolegoms. Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas ir administracijos direktorė Jolanta Kručkauskaitė įteikė G. Žiurinskienei švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės padėkos raštą už ilgametį kūrybingą darbą ir Alytaus rajono savivaldybės dovaną.

Direktorius, kalbėdamas apie pavaduotojos veiklą, pabrėžė jos nuopelnus plėtojant p. Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondo ir Pietų Lietuvos maironiečių centro veiklą. G. Žiurinskienė – idėjų, projektų, švenčių sumanytoja ir vykdytoja, knygos apie Butrimonių mokyklą autorė, gimnazijos Garbės galerijos narių globėja. Tai itin veiklus, kupinas idėjų žmogus, turintis stiprų atsakomybės jausmą ir kūrybiškumą – bruožus, lemiančius bendruomenės darbo rezultatą. „Ji kaip pakaitinis pilotas, kuriuo pasitikima, nes jis nepakeis kurso ir skris numatyta kryptimi, kad ir kokie nepalankūs vėjai pūstų“, – sakė direktorius.

Dėkodami savo etikos mokytojai už nuoširdų mokymą įžvelgti gėrį, grožį ir prasmę, mokiniai G. Žiurinskienei dovanojo mini kompoziciją, gėles, maironiečio Andriaus Griškonio muzikinį kūrinį akustine gitara, pačių kurtą knygą. Jautriai suskambėjo ir pavaduotojai skirta merginų choro (vadovė muzikos mokytoja metodininkė Neringa Valvonienė) savos kūrybos daina „Gyvenimas – šviesa“ ir Lauros Rimeikienės daina „Naujųjų metų stogais“.

Kolegos G. Žiurinskienei išsakė nuoširdžius padėkos ir pagarbos žodžius, įteikė gėles ir dovaną. Pedagogę sveikino ir Butrimonių seniūnijos seniūnas Algirdas Jusas, Alytaus rajono savivaldybės tarybos narė Zita Lukoševičienė, Daugų kultūros centro Butrimonių filialo darbuotojos, o buvęs auklėtinis Marius Franckevičius dovanojo dainą. Ypač šilta kolegų dovana – pluoštas pavaduotojos Genovaitės darbo gimnazijoje nuotraukų, ant kurių kiekvienas užrašė savo palinkėjimą. Ekspresyvų P. Frosini kūrinį „Karuselė“ akordeonu virtuoziškai atliko muzikos mokytojų Ramunės Simanavičienės ir Artūro Šliažo duetas. Pavaduotoja G. Žiurinskienė atsisveikindama su gimnazijos bendruomene sakė: „Esu dėkinga likimui už gyvenimą ir darbą, atiduotą šios gimnazijos ir šio krašto žmonėms.“

Renginio pabaigoje netikėtai pasirodęs Kalėdų senelis nei vieno nepaliko be šmaikščios dovanėlės, skambant muzikai buvo įneštas tortas ir sudainuota „Ilgiausių metų!“ Butrimonių gimnazija su naujomis viltimis ir siekiais tvirtu žingsniu įžengė į 2016-uosius.

Renata Balčiūnienė, Dana Gecevičienė
Butrimonių g-jos mokytojosKomentuokite naujieną

 

Švietimo naujienos

Mokymosi išteklių medžiaga

Mokymosi išteklių video medžiaga

Vadovėlių duomenų bazė

Vadovėlių duomenų bazė

Lietuvos pirmoko pasas

projektas