Švietimo aprūpinimo centras > „Švietimo naujienos“ > Redakcijos paštas

Information in english Į pradžią Apie pastebėtas klaidas rašykite administratoriui
 
Švietimo aprūpinimo centras
 
 
„Švietimo naujienos“ > Redakcijos paštas
Pilyje rinkosi piliečių ugdytojai
2015 11 25

Praėjusių mokslo metų pabaigoje Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM), Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras (LMNŠC) ir Ugdymo plėtotės centras (UPC) šalies pedagogus pakvietė dalyvauti pirmajame pilietinio ugdymo konkurse „Pilietiškumo ugdymo sėkmės istorija“. Konkursas organizuotas, nes pilietiškumo ugdymas yra vienas iš svarbiausių Lietuvos pažangos strategijoje „Lietuva 2030“ švietimui keliamų tikslų.

Savo darbus – 49 pilietiškumo pagrindų pamokas ar jų ciklus, pilietinių ir socialinių veiklų aprašus – pateikė 59 mokytojai iš 39 mokyklų.

 

Per mokinių rudens atostogas Panemunės pilyje (Jurbarko raj.) vyko baigiamasis renginys – seminaras „Pilietiškumo ugdymo sėkmės istorija: gerosios patirties sklaida“.

 

Piliečių ugdytojų šventė prasidėjo ekskursija po Panemunės pilį – renesansinį architektūros paminklą, kuriame gyveno ne viena Lietuvos didikų šeima, o dabar šis restauruojamas statinys priklauso Vilniaus dailės akademijai (VDA). Gidė supažindino su pilies istorija, architektūra, pakvietė pasivaikščioti po parką, kuriame yra penki tvenkiniai, sudarantys apsauginę juostą, auga 1,7 metro skersmens ąžuolas, ko gero, menantis ir pirmuosius pilies šeimininkus Eperješus, stūkso saleziečių vienuolyno koplytėlė... Vėliau mokytojai dalyvavo edukaciniame – pramoginiame užsiėmime „Lobio paieška“ – ieškojo devynių punktų, kuriuos buvo pristačiusi gidė, atliko užduotis (sprendė kryžiažodį, rebusą) ir rado skrynią su lobiu – informacinių leidinių apie Panemunės pilį bei saldžių prizų.

 

Oficialioji seminaro dalis prasidėjo ŠMM, LMNŠC specialisčių sveikinimo žodžiu. Dalyviai klausėsi UPC metodininkės Gintos Orintienės videopaskaitos „Socialinės pilietinės veiklos organizavimo ir vertinimo rekomendacijos“. ŠMM Neformalaus švietimo skyriaus vyresnioji specialistė Aušra Birietienė pasidžiaugė, kad šio konkurso nugalėtojai yra Lietuvos mokiniai, nes visos veiklos, pateiktos vertinimo komisijai, buvo įgyvendintos mokyklose.

 

Renginyje pristatyti geriausi projektai. Mokytoja Regina Mongirdienė skaitė pranešimą „Pilietiškumą ugdantys renginiai Molėtų gimnazijoje“. Ji pristatė keturias konkursui pateiktas veiklas: protmūšį apie Molėtų kraštą (parengė mokytojos Irena Jančionytė, Regina Mongirdienė, Virginija Petrauskienė), projektą „Iš senolių lobyno“ (parengė socialinė pedagogė Jolanta Liubeckaitė), konferenciją, skirtą Sąjūdžio 25-ečiui „Sąjūdžio dvasia gyva...“ (parengė mokytoja Skaidrina Laurinavičienė) ir kasmet vykstančius Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai Kovo 11-ajai skirtus koncertus (parengė direktorės pavaduotoja ugdymui Genovaitė Marcinkėnienė ir mokytoja Jolanta Žalalienė). „Mūsų mokinių rodomas dėmesys gimtinei, savo miesteliui – pati geriausia tautiškumo ir pilietiškumo pamoka, kurią, tikimės, jaunoji karta išmoks drauge su meile ir pagarba savo kraštui“, – teigė pranešėja.

 

Konferencijoje pilietiškumo ugdymo patirtimi dalinosi Kauno „Saulės“ ir „Varpo“ gimnazijų mokytojos Edita Morkūnienė bei Grita Šukytė, Kelmės rajono Tytuvėnų jaunimo mokyklos ir Užvenčio gimnazijos mokytojos Laima Pranckuvienė bei Jūratė Maziliauskienė, Vilniaus Senvagės gimnazijos mokytoja Rūta Čėsnienė, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos mokytoja Rimutė Morozovienė ir Skuodo rajono Mosėdžio gimnazijos mokytoja Lina Klovienė.

 

Įdomi diena baigėsi renginio vedėjos, VDA Panemunės pilies projektų vadovės Dauros Giedraitienės pranešimu apie tautinio kostiumo istoriją.

 

Smagu, kad visi mokytojai apdovanoti padėkomis ir dovanomis.

Jolanta Liubeckaitė
Molėtų g-jos socialinė pedagogė

Nuotraukos autorės