ŠAC - Švietimo aprūpinimo centras

ŠAC – šviesti, aprūpinti, padėti Mūsų vertybės: Atsakingumas   Pasitikėjimas   Sąžiningumas   Pagarba   Pagalba

ATSAKINGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Laikomės žodžio
  • Prieš imdamiesi veiksmų, išanalizuojame situaciją, įvertiname pasekmes, nuodugniai ir geranoriškai aptariame su kolegomis, kaip įgyvendinsime veiklas

PASITIKĖJIMAS

mums reiškia veiklos laisvę nevengiant įsipareigojimų, tad mes:

  • Leidžiame vieni kitiems pasirinkti patikėtų užduočių įgyvendinimo būdus
  • Mokomės iš klaidų ir reguliariai tobuliname savo kvalifikaciją

SĄŽININGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Nemeluojame nei sau, nei kitiems
  • Nuomonę grindžiame faktais, ją pateikiame nepažeisdami kito žmogaus jausmų ir nuostatų

PAGARBA

mums reiškia kiekvieno žmogaus kaip asmenybės priėmimą, tad mes:

  • Įsiklausome ir išklausome įvairiausias nuomones ir pasiūlymus be išankstinių sąlygų ar nusiteikimo
  • Neužgauname vieni kitų orumo, konstruktyviai teikiame ir priimame grįžtamąjį ryšį

PAGALBA

mums reiškia drąsą kreiptis pagalbos ir atvirai ją priimti, tad mes:

  • Susidūrę su sunkiai sprendžiama problema, atvirai dalijamės su kolegomis ir bandome ją išspręsti bendrai
  • Pastebėję, kad kolega turi sunkumų, neatidėliodami pasisiūlome padėti juos įveikti sutelktai

Nubildėjo Kaziuko mugė

2016 03 08

Jau dvyliktus metus Šaltinių pagrindinės mokyklos mokiniai (ir ne tik) rinkosi į Kaziuko mugę. Kas tik save parodyti ar į kitus pažiūrėti, o kas ne tik parduoti, bet ir nupirkti gražų ar skanų daiktą.

Jau prieš devynias mokykla priminė bičių avilį, gyvenimas tiesiog virte virė. Pradinukai vos spėjo suktis ruošdamiesi prekybos vietas, penktokai ir šeštokai erzino vieni kitus, kurių edukacinė pamoka bus smagesnė, kurių autobusas greičiau atvažiuos. Septintokai su aštuntokais trečiąjį mokyklos aukštą pavertė Kaziuko kavine, kur kiekvienas norintis galėjo ateiti, išgerti arbatos, pasmaližiauti sausainiu ar saldainiu. Rimčiausiai dirbo vyriausieji, devintokai su dešimtokais. Didžioji jų dalis išdundėjo į sostinę pagilinti ir pasisemti naujų žinių, aplankydami Genocido muziejų ir Seimą, o kiti, išklausę  Jaunimo darbo centro vadovės Jolantos Griškonienės paskaitą apie karjeros planavimą, bandė planuoti savo ateitį.

O kokia gi mugė be svečių? Mūsų mokykla jau trečius metus bendradarbiauja su Šaltinio (ių) vardą turinčiomis Lietuvos mokyklomis. Tad ir šią dieną sulaukėme svečių iš Marijampolės „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos, Raseinių Šaltinio progimnazijos ir Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos. Esame labai dėkingi APRC dėstytojams ir mokiniams už, turbūt didžiausio susidomėjimo sulaukusius, masažo, higieninės kosmetikos ir makiažo, kirpėjų, pirmosios pagalbos, stalo serviravimo stendus. Šioje antro aukšto erdvėje nuolat šurmuliavo berniukai ir mergaitės, norintys ne tik pasigražinti ar pajausti stiprias masažuotojų rankas, bet ir pasimokyti, „pasimatuoti“ šias profesijas sau. Kitoje erdvėje daugiau būriavosi berniukai. Čia jie galėjo pamatyti veikiantį 3D spausdintuvą, kompiuterines medžio ir metalo apdirbimo stakles.

Septintokai ir aštuntokai kartu su mokyklos svečiais išbandė senuosius amatus. Veiklos įvairiausios: juostų pynimas, adatinės siuvimas, žvakių liejimas, velykinės šakelės pynimas, vėlimas iš vilnos, mentelės drožimas ir puošimas, velykinio medžio puošimas pačių pagamintais paukščiais. O mokytojai tuo metu galėjo mėgautis EBRU meno atpalaiduojančia, raminančia magija. Nė vienas iš veiklos neišėjo tuščiomis – atminimui pasigamino po dirbinį.

Dienos finalas – bendras susitikimas aktų salėje. Čia mūsų mokyklos aštuntokai ir svečiai pristatė savo gimtojo krašto paklausiausias profesijas, papasakojo apie veikiančias įmones. Kiekvienas galėjo pamąstyti apie pasirenkamo kelio perspektyvą, įsidarbinimo galimybes.

Nubildėjo, nutrinksėjo Kaziuko mugė Šaltinių pagrindinėje mokykloje. Pasikrovę energijos lauksime pavasario.

Dalia DABUŠINSKIENĖKomentuokite naujieną

 

Švietimo naujienos

Mokymosi išteklių medžiaga

Mokymosi išteklių video medžiaga

Vadovėlių duomenų bazė

Vadovėlių duomenų bazė

Lietuvos pirmoko pasas

projektas