ŠAC - Švietimo aprūpinimo centras

ŠAC – šviesti, aprūpinti, padėti Mūsų vertybės: Atsakingumas   Pasitikėjimas   Sąžiningumas   Pagarba   Pagalba

ATSAKINGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Laikomės žodžio
  • Prieš imdamiesi veiksmų, išanalizuojame situaciją, įvertiname pasekmes, nuodugniai ir geranoriškai aptariame su kolegomis, kaip įgyvendinsime veiklas

PASITIKĖJIMAS

mums reiškia veiklos laisvę nevengiant įsipareigojimų, tad mes:

  • Leidžiame vieni kitiems pasirinkti patikėtų užduočių įgyvendinimo būdus
  • Mokomės iš klaidų ir reguliariai tobuliname savo kvalifikaciją

SĄŽININGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Nemeluojame nei sau, nei kitiems
  • Nuomonę grindžiame faktais, ją pateikiame nepažeisdami kito žmogaus jausmų ir nuostatų

PAGARBA

mums reiškia kiekvieno žmogaus kaip asmenybės priėmimą, tad mes:

  • Įsiklausome ir išklausome įvairiausias nuomones ir pasiūlymus be išankstinių sąlygų ar nusiteikimo
  • Neužgauname vieni kitų orumo, konstruktyviai teikiame ir priimame grįžtamąjį ryšį

PAGALBA

mums reiškia drąsą kreiptis pagalbos ir atvirai ją priimti, tad mes:

  • Susidūrę su sunkiai sprendžiama problema, atvirai dalijamės su kolegomis ir bandome ją išspręsti bendrai
  • Pastebėję, kad kolega turi sunkumų, neatidėliodami pasisiūlome padėti juos įveikti sutelktai

Netradicinė šventė Kauno lopšelyje-darželyje „Žingsnelis“

2015 11 23

Helovinas švenčiamas spalio 31 d., tiksliau, lapkričio pirmosios išvakarėse. Lietuvoje ši šventė nėra labai išpopuliarėjusi, kalbininkai ją siūlo vadinti Vaiduoklių švente. Kauno lopšelyje-darželyje „Žingsnelis“ šią šventę pirmą kartą organizavome pernai. Buvome maloniai nustebinti, kad šventinio rytmečio organizavimas sulaukė susidomėjimo ir tėvų indėlio, parūpinant vaikams karnavalo kostiumus, išskobtus moliūgų žibintus, karamelinių obuolių ant pagaliukų, pamirkytų cukraus tirpale. Netrūko ir marmeladinių saldainiukų, geros ir džiugios nuotaikos. Kol vaikams ir tėvams ši „vakarietiška“ šventė yra įdomi, noriai joje dalyvauja, planuojame ją organizuoti kasmet, paversti tradicine mūsų įstaigos švente.

Spalio 30 d. aktų salėje vyko „Baubukų karnavalas“, kurio tikslas buvo supažindinti vaikus su kitų šalių tradicinėmis  šventėmis. „Giliukų“, „Drugelių“, „Meškučių“, „Zuikučių“, „Gandriukų“, „Bitučių“ grupių vaikai, auklėtojos, tėvai ieškojo informacijos, susipažino su Helovino šventės tradicijomis. Prie šio renginio prisidėjo įstaigos bendruomenės specialistai: muzikos mokytoja, neformalaus ugdymo mokytoja, logopedė, slaugytoja. Įvairių veiklų metu buvo naudojamos informacinės technologijos, kurios labai suprantamai vaikams pateikė žinių apie artėjantį renginį. Taip buvo skatinama vaikų vaizduotė, lavinamas kūrybiškumas pasirenkant personažus. Buvo sužadintas vaikų noras domėtis kitų šalių kultūromis, papročiais. Tai progai buvo išmokta šokių, žaidimų, burtų. Karnavalo metu vaikai su persirengėlių kostiumais šoko vaiduoklių ir baubų šokius, dainavo „baisias“ dainas, žaidė paslaptingus žaidimus, išmoko įvairių burtų, burtažodžių, žiūrėjo animacinį filmuką „Baubas“. Šventinio renginio pabaigoje vyko smagi „Baubukų  diskoteka“.

Taigi patirtis, kurią vaikas kasdien įgyja iš globalaus pasaulio, siejasi su etnine vaiko patirtimi. Taip sudaromos sąlygos vaikams perimti ne tik savo šalies, bet ir kitų pasaulio šalių tradicijas, kuo įvairesniais, vaikui priimtinais būdais.

Mūsų darželio pedagogės, vaikai, jų tėveliai džiaugiasi smagiai praleidę laiką. Dauguma priešmokyklinės grupės vaikų aiškino, kad jiems ypač įsiminė, patiko žaidimas ratelis, kurio metu „baubukas“ (moliūgėlis) keliavo vaikams iš rankų į rankas.

Manytume, kad renginiui apibendrinti ir aptarti puikiai tinka švietimo ir mokslo ministrės A. Pitrėnienės išsakyta mintis: „Privalu nuolat rūpintis, ar esame susitelkę ir nepamirštame esminės ugdymo paskirties – suteikti asmeniui visaverčio gyvenimo pagrindus ir padėti nuolat tobulinti savo gebėjimus. Turime nuolat pasitikrinti, ar įgyvendiname tai, kas užfiksuota švietimo įstatyme: ar mūsų mokykla yra asmens, visuomenės ir valstybės ateities kūrimo būdas, grindžiamas žmogaus nelygstamos vertės, pasirinkimo laisvės, dorinės atsakomybės pripažinimu, demokratiniais santykiais, šalies, Europos ir pasaulio kultūros tradicijomis ir laimėjimais.“

Netradicinė šventė Kauno lopšelyje-darželyje „Žingsnelis“

Ugnė Avižienytė
Neformalaus ugdymo mokytoja

Egidija Dobilaitė
Ikimokyklinio ugdymo auklėtoja metodininkėKomentuokite naujieną

 

Švietimo naujienos

Mokymosi išteklių medžiaga

Mokymosi išteklių video medžiaga

Vadovėlių duomenų bazė

Vadovėlių duomenų bazė

Lietuvos pirmoko pasas

projektas