ŠAC – šviesti, aprūpinti, padėti Mūsų vertybės: Atsakingumas Pasitikėjimas Sąžiningumas Pagarba Pagalba
Spalio 5-ąją, Tarptautinę mokytojų dieną, Šiaulių Simono Daukanto gimnazijoje niekas nejautė pučiančio žvarbaus vėjo, nes nuo pat ankstyvo ryto gimnazistai „vaikė debesis“ ir šypsenomis šildė ateinančius mokytojus. Šį kartą mokytojai buvo pakviesti pasinerti į tolimųjų rytų pasaulį. Tik įėjus pro duris laukė gausus būrys mokinių – japonių, kinų, kurie kiekvienam dovanojo simbolinius sakurų žiedelius, japonų kalba užrašytas vardo korteles, ant riešo rišo raudoną siūlą, apsaugodami mokytojus nuo piktos akies nužiūrėjimo ir neigiamų poveikių.
Mokytojų kambaryje laukė rytietiškai išpuoštas vaišių stalas, kur prie patiekalų buvo užrašytos japonų ar kinų patarlės. Ant stalo garavo arbata. Mokytojai galėjo ragauti tiek japonų, tiek kinų arbatos ir bent trumpam patirti ramybę, susikaupimą, pajusti grožį ir arbatos puodelyje atrasti harmoniją. Per pertraukas skambėjo lyriška ir rami kinų muzika. Po pietų nuskambėjęs gongas sukvietė mokytojus į aktų salę prisiliesti prie tolimųjų rytų kultūros. Ten jų laukė relaksacijos ir atsipalaidavimo valandėlė, kurią vedė jogos, aikido ir meditacijos instruktorius Rokas Leonavičius. Rytietiško dubens skambesys mokytojams padėjo praskaidrinti mintis, nusiraminti ir atsipalaiduoti.
Gimnazijos choristai mokytojams padovanojo savo naują dainą. Skambant rytietiškos muzikos garsams mokytojams buvo įteiktos pirmokų gimnazistų pagamintos keramikinės vyšnaitės, laimės sausainiukai, mokytojai buvo vaišinami sušiais.
Kaip ir visos šventės, taip ir ši baigėsi. Jaudinanti mokiniams ir džiugi mokytojams. Suartinanti, apjungianti. Ilgai paliekanti šviesos ir šilumos pojūtį.
Laima Tiepelienė
Šiaulių Simono Daukanto g-jos neformaliojo švietimo ir pagalbos skyriaus vedėja
Komentuokite naujieną