ŠAC - Švietimo aprūpinimo centras

ŠAC – šviesti, aprūpinti, padėti Mūsų vertybės: Atsakingumas   Pasitikėjimas   Sąžiningumas   Pagarba   Pagalba

ATSAKINGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Laikomės žodžio
  • Prieš imdamiesi veiksmų, išanalizuojame situaciją, įvertiname pasekmes, nuodugniai ir geranoriškai aptariame su kolegomis, kaip įgyvendinsime veiklas

PASITIKĖJIMAS

mums reiškia veiklos laisvę nevengiant įsipareigojimų, tad mes:

  • Leidžiame vieni kitiems pasirinkti patikėtų užduočių įgyvendinimo būdus
  • Mokomės iš klaidų ir reguliariai tobuliname savo kvalifikaciją

SĄŽININGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Nemeluojame nei sau, nei kitiems
  • Nuomonę grindžiame faktais, ją pateikiame nepažeisdami kito žmogaus jausmų ir nuostatų

PAGARBA

mums reiškia kiekvieno žmogaus kaip asmenybės priėmimą, tad mes:

  • Įsiklausome ir išklausome įvairiausias nuomones ir pasiūlymus be išankstinių sąlygų ar nusiteikimo
  • Neužgauname vieni kitų orumo, konstruktyviai teikiame ir priimame grįžtamąjį ryšį

PAGALBA

mums reiškia drąsą kreiptis pagalbos ir atvirai ją priimti, tad mes:

  • Susidūrę su sunkiai sprendžiama problema, atvirai dalijamės su kolegomis ir bandome ją išspręsti bendrai
  • Pastebėję, kad kolega turi sunkumų, neatidėliodami pasisiūlome padėti juos įveikti sutelktai

Mokytojo diena Noriūnų Jono Černiaus pagrindinėje mokykloje

2015 10 24

Tolumos, tolumos! Platumos, platumos!
Amžinos amžinu laiko srovenimu.
Jūs – neaprėpiamos. Jūs – neužmatomos.
Sako, kad jus ir vadina gyvenimu.
(Just. Marcinkevičius)

Juk taip gera per gyvenimą keliauti ne vienam, bet vesti mažą žmogutį už rankos. Ir atskleisti jam, kaip toli ir kaip plačiai gali keliauti žmogus…

Mes, mokytojai, visą gyvenimą vedame už rankos vaikus į gyvenimą. Spalio 5-ąją Tarptautinės mokytojų dienos proga mokiniai į mokslo žinių platumas keliavo drauge su bendruomenės atstovais. Juk šie mokslo metai – tai bendruomenės metai. Bendruomenės metams ir Mokytojo dienai paminėti organizuota netradicinė Mokytojo diena. Pamokas mokiniams ir mokytojams surengė bendruomenės nariai: tėveliai, muziejaus darbuotojos, bendruomenių pirmininkai, bibliotekos darbuotoja, Savivaldybės tarybos narys, buvę mokiniai – policijos pareigūnai, priešgaisrinės gebėjimo tarnybos specialistas. Mokytojai taip pat buvo mokiniai, jiems įdomias, šmaikščias pamokas organizavo buvęs mokinys Kupiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistas Vaidas Juknevičius, policijos pareigūnai Artūras Begonis, Linas Dovydėnas, Regimantas Tubelis. Ikimokyklinės ugdymo grupės vaikučiai, dirbdami su savo auklėtoja bei auklėtojos padėjėja, paruošė puikų sveikinimą mokytojams. Pirmokams pamokėles vedė mama Vaiva Jankauskienė, pamokiusi vaikus paruošti dailius sveikinimus. Kupiškio etnografijos muziejaus specialistė Donata Jutkienė antros klasės mokinukus mokė lipdyti molio dirbinius. Noriūnų gyvenvietės bibliotekininkė Irena Gasparonienė trečiokus supažindino su bibliotekininko specialybe, padėjo vaikams sukurti įspūdingus darbelius. Ketvirtokai mokėsi šokio meno, padedami Kupiškio kultūros centro šokio vadovės Karinos Jankauskienės. Penktos klasės mokiniai susipažino su virėjos specialybe, juos mokė ,,Pontem“ įmonės vadybininkė Jūratė Radzevičienė. Jai padedant, vaikai iškepė skanią picą. Kupiškio etnografijos muziejaus specialistė Kristina Jokimienė šeštokus mokė pinti juostas. Septintokams pamokas vedė Irena Bugienė, atskleidusi vaikams įvairių meno paslapčių. Palėvenės bendruomenės pirmininkė, buvusi mokyklos mokinė Laimutė Juknevičienė supažindino aštuntokus su įvairia nevyriausybine veikla. Devintokams ir dešimtokams pamokos vyko su buvusiu mokyklos mokiniu, fitneso sporto meistru, Savivaldybės tarybos nariu Modestu Puiše.

Po pamokų visi rinkosi į salę, kur kiekvienas naujasis mokytojas kartu su mokiniais pristatė savo atliktus darbus ir netradiciškai pasveikino mokyklos mokytojus. Pasveikinti mokytojų atvyko ir Noriūnų seniūnas Audronijus Zulonas, Palėvenės kanauninkas Vladas Rabašauskas, Palėvenės ir Noriūnų bendruomenių atstovai.

Dėkojame svečiams, vedusiems netradicines pamokas, mokytojams ir mokiniams. Ši diena buvo nuotaikinga ir kupina gerų įspūdžių.

Romualda STOVOLOS
Noriūnų Jono Černiaus pagr. m-klos direktorė

Valdemaro Šimkaus nuotraukosKomentuokite naujieną

 

Švietimo naujienos

Mokymosi išteklių medžiaga

Mokymosi išteklių video medžiaga

Vadovėlių duomenų bazė

Vadovėlių duomenų bazė

Lietuvos pirmoko pasas

projektas