ŠAC - Švietimo aprūpinimo centras

ŠAC – šviesti, aprūpinti, padėti Mūsų vertybės: Atsakingumas   Pasitikėjimas   Sąžiningumas   Pagarba   Pagalba

ATSAKINGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Laikomės žodžio
  • Prieš imdamiesi veiksmų, išanalizuojame situaciją, įvertiname pasekmes, nuodugniai ir geranoriškai aptariame su kolegomis, kaip įgyvendinsime veiklas

PASITIKĖJIMAS

mums reiškia veiklos laisvę nevengiant įsipareigojimų, tad mes:

  • Leidžiame vieni kitiems pasirinkti patikėtų užduočių įgyvendinimo būdus
  • Mokomės iš klaidų ir reguliariai tobuliname savo kvalifikaciją

SĄŽININGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Nemeluojame nei sau, nei kitiems
  • Nuomonę grindžiame faktais, ją pateikiame nepažeisdami kito žmogaus jausmų ir nuostatų

PAGARBA

mums reiškia kiekvieno žmogaus kaip asmenybės priėmimą, tad mes:

  • Įsiklausome ir išklausome įvairiausias nuomones ir pasiūlymus be išankstinių sąlygų ar nusiteikimo
  • Neužgauname vieni kitų orumo, konstruktyviai teikiame ir priimame grįžtamąjį ryšį

PAGALBA

mums reiškia drąsą kreiptis pagalbos ir atvirai ją priimti, tad mes:

  • Susidūrę su sunkiai sprendžiama problema, atvirai dalijamės su kolegomis ir bandome ją išspręsti bendrai
  • Pastebėję, kad kolega turi sunkumų, neatidėliodami pasisiūlome padėti juos įveikti sutelktai

Lietuvos šimtmečio proga mokiniai pirmą kartą bendraus su astronautais kosmose

2017 06 23

Lietuvos mokiniai pirmą kartą istorijoje turės unikalią galimybę – 2018 metų pradžioje paskirtu laiku galės naudodami savo ryšio techniką susisiekti ir betarpiškai pabendrauti su Tarptautinės kosminės stoties (TKS) astronautais.

Tarptautinei kosmoso agentūrai ARISS Europe (Amateur Radio on the International Space Station) 2016 m. gegužės mėn. buvo pateiktos 52 paraiškos iš Europos mokyklų. Iš jų atrinkta tik 10 projektų, o vienas jų – Vilniaus J. Basanavičiaus progimnazijos ir J. Basanavičiaus gimnazijos  moksleivių edukacinis projektas.

Šis Lietuvos mokinių projektas skirtas valstybės atkūrimo šimtmečio progai.  Dvi Lietuvos mokyklos, pavadintos iškilaus lietuvių visuomenės veikėjo dr. Jono Basanavičiaus vardu inicijuoja išskirtinį tarptautinį projektą „Tiltas tarp Lietuvos ir kosmoso“.

Mokiniai galės tiesiogiai užduoti klausimus Tarptautinės kosminės stoties astronautams, labai tiksliu organizacijos ARISS Europe paskirtu laiku. Ryšio seansas su orbitoje apsistojusiais astronautais numatomas 2018 metų pradžioje, o originalių klausimų astronautams atranką šios dvi mokyklos pradės jau rudenį.

Įprastai balso ryšiai su Tarptautine kosmine stotimi ir kitais orbitoje skriejančiais palydovais užmezgami ne internetu, o radijo bangomis, tad mokinių komandai talkina ir ryšio technika bei techniniu pasirengimu rūpinasi dvi mėgėjiškos radijo organizacijos – Vilniaus universiteto radijo klubas ir Lietuvos radijo mėgėjų draugija. Šios organizacijos kosmoso srityje ne naujokės – abi prisidėjo ir prie vieno iš pirmųjų lietuviškų palydovų „LituanicaSAT-1“ misijos sėkmės.

Lietuvos valstybės šimtmečio proga sukurtas projektas „Tiltas tarp Lietuvos ir kosmoso“ apims daugybę įvairių edukacinių veiklų:  mokslinę konferenciją, meno festivalį „Tiltas tarp Lietuvos ir kosmoso“, trumpametražio filmo sukūrimą, mokinių darbų parodą Lietuvos Respublikos Seime ir mokyklose organizavimą, matematikos ir fizikos uždavinių konkursą, susijusį su kosmosu, mokyklos reprezentacinės sienos Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijoje dekoravimą, pažymint Šimtmečio projektą. Taip pat vyks dainuojamosios poezijos festivalis, skirtas Šimtmečio projektui „Tiltas tarp Lietuvos ir kosmoso“, mokinių debatai anglų ir prancūzų kalbomis „Ar Lietuva – kosminė valstybė?“, moksleivių išvykos į Vilniaus planetariumą bei Molėtų observatoriją, mokiniai informacinių technologijų pamokose kurs, programuos  ir spausdins kosminių palydovų 3D modelius, technologijų pamokose kurs projekto maketus ir kt.

Donata VAIČIULIENĖKomentuokite naujieną

 

Švietimo naujienos

Mokymosi išteklių medžiaga

Mokymosi išteklių video medžiaga

Vadovėlių duomenų bazė

Vadovėlių duomenų bazė

Lietuvos pirmoko pasas

projektas