ŠAC - Švietimo aprūpinimo centras

ŠAC – šviesti, aprūpinti, padėti Mūsų vertybės: Atsakingumas   Pasitikėjimas   Sąžiningumas   Pagarba   Pagalba

ATSAKINGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Laikomės žodžio
  • Prieš imdamiesi veiksmų, išanalizuojame situaciją, įvertiname pasekmes, nuodugniai ir geranoriškai aptariame su kolegomis, kaip įgyvendinsime veiklas

PASITIKĖJIMAS

mums reiškia veiklos laisvę nevengiant įsipareigojimų, tad mes:

  • Leidžiame vieni kitiems pasirinkti patikėtų užduočių įgyvendinimo būdus
  • Mokomės iš klaidų ir reguliariai tobuliname savo kvalifikaciją

SĄŽININGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Nemeluojame nei sau, nei kitiems
  • Nuomonę grindžiame faktais, ją pateikiame nepažeisdami kito žmogaus jausmų ir nuostatų

PAGARBA

mums reiškia kiekvieno žmogaus kaip asmenybės priėmimą, tad mes:

  • Įsiklausome ir išklausome įvairiausias nuomones ir pasiūlymus be išankstinių sąlygų ar nusiteikimo
  • Neužgauname vieni kitų orumo, konstruktyviai teikiame ir priimame grįžtamąjį ryšį

PAGALBA

mums reiškia drąsą kreiptis pagalbos ir atvirai ją priimti, tad mes:

  • Susidūrę su sunkiai sprendžiama problema, atvirai dalijamės su kolegomis ir bandome ją išspręsti bendrai
  • Pastebėję, kad kolega turi sunkumų, neatidėliodami pasisiūlome padėti juos įveikti sutelktai

Konkursas „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“

2016 04 19

Balandžio 15 d. Klaipėdoje vyko 21-ojo mokinių konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ finalas. Siekiant moksleivius kuo labiau supažindinti su kariuomene, šio konkurso finalas kasmet yra rengiamas skirtinguose kariniuose daliniuose. Šiais metais finalo vieta yra ypatinga – pirmą kartą toks renginys vyko Lietuvos karinių jūrų pajėgų laive N42 „Jotvingis“.

Į konkurso finalą buvo pakviesta 30 geriausiai atrankiniame etape testo klausimus atsakiusių moksleivių ir juos paruošusių mokytojų iš visos Lietuvos. „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ – visos šalies mastu rengiamas mokinių konkursas, skirtas vyresniųjų klasių mokiniams. Konkurso, kurį organizuoja Krašto apsaugos ir Švietimo ir mokslo ministerijos, tikslas – paskatinti mokinius domėtis ne tik Lietuvos istorija, bet ir atkreipti dėmesį į kariuomenės vaidmenį Lietuvos valstybės raidoje, sekti dabartinės kariuomenės veiklą, įvykius, aktualijas. Konkursu siekiama ugdyti jaunimo pilietiškumą, pasididžiavimą savo valstybe ir kariuomene.

Šiemet konkurse dalyvavo 203 moksleiviai. Alytaus rajono Butrimonių gimnazijos IIg klasės mokinys Dautartas Valvonis (istorijos mokytoja metodininkė Dalia Adžgauskienė) dalyvavo finaliniame etape.

Finale mokiniai varžėsi dviem etapais. Pirmojo metu finalininkai, suskirstyti į penkias grupes po šešis, turėjo atsakyti į ištrauktus klausimus ir taip varžėsi dėl geriausiojo grupėje vardo. Dautartas savo pusfinalyje surinko daugiausiai taškų ir pateko į superfinalą. Penki geriausiai atrankiniame finalo ture pasirodę moksleiviai ir aktyviausias dalyvis iš salės keliavo į superfinalo etapą. Užimti prizinę vietą po įtemptos ir sudėtingos superfinalo kovos Dautartui nepavyko, tačiau džiaugiamės krašto apsaugos ministro Juozo Oleko padėka ir konkurso rėmėjų dovanomis.

Konkurso finalininkai turėjo išskirtinę galimybę aplankyti Karo laivų flotilėje esančius laivus. Karinės jūrų pajėgos – Lietuvos kariuomenės dalis, kuri savo veiklą vykdo tiek šalies teritoriniuose vandenyse, tiek dalyvauja NATO pajėgų rengiamose operacijose. Neišdildomą įspūdį paliko laivas ,,Jotvingis“ N42. Šis laivas pavadintas baltų genties Jotvingių vardu, simbolizuojančiu lietuvių tautos ir valstybės istorines šaknis. „Jotvingis“ N42 yra laivas–vadavietė, iš kurio vadovaujama mokymams ir operacijoms jūroje. Kita laivo atliekama funkcija – visokeriopas minų paieškos ir nukenksminimo laivų bei visos karo laivų flotilės aprūpinimas jūroje. Flotilėje yra pagalbinių laivų divizionas. Jų paskirtis – paieškos, gelbėjimo ir taršos likvidavimo darbai jūroje.

Renginio metu moksleivius sveikino krašto apsaugos viceministras Antanas Valys, Karinių jūrų pajėgų vadas jūrų kapitonas Arūnas Mockus, konkurso klausimų sudarymo ir vertinimo komisijos pirmininkas plk. ltn. dr. Gintautas Surgailis ir kiti svečiai.

Dėkojame Alytaus Didžiosios kunigaikštienės Birutės bataliono vadovybei, organizavusiai konkurso dalyvių iš Butrimonių ir Jotvingių gimnazijų (Klaidas Klimakas ir Laurynas Karlauskas, mokytoja Laimutė Arlauskaitė) saugų nuvykimą į finalinį etapą.

Dalia ADŽGAUSKIENĖ
Butrimonių g-jos istorijos mokytojaKomentuokite naujieną

 

Švietimo naujienos

Mokymosi išteklių medžiaga

Mokymosi išteklių video medžiaga

Vadovėlių duomenų bazė

Vadovėlių duomenų bazė

Lietuvos pirmoko pasas

projektas