ŠAC – šviesti, aprūpinti, padėti Mūsų vertybės: Atsakingumas Pasitikėjimas Sąžiningumas Pagarba Pagalba
Į tradicinę Poezijos pavasarėlio konferenciją „Gražiausia sekundė“ (Vlado Šimkaus gyvenimo ir kūrybos takais), skirtą poeto Vlado Šimkaus 79-osioms gimimo metinėms, Pasaulinei poezijos dienai paminėti, rinkosi rajono penkių mokyklų jaunieji kūrėjai.
Džiugu, kad į šventę atvyko „Kražantės“ progimnazijos, Jono Graičiūno, Užvenčio Šatrijos Raganos, Pakražančio gimnazijų ir mūsų mokyklos mokiniai bei mokytojai. Džiaugėmės matydami susirinkusius mūsų ištikimiausius draugus, kuriais nuoširdžiai didžiuojamės. Sveikinimo žodį tarė mokyklos direktorė Irena Vileikienė, o pradinukai atliko dainą „Ačiū tėviškei“. Dalyviams lietuvių liaudies dainą „Dūdelė“ skyrė trečiokė Emilija Stankūnaitė.
Malonu buvo pamatyti ir išgirsti „Kražantės“ progimnazijos rodomą kompoziciją pagal Vlado Šimkaus eiles „Pradžia“. Septintokus paruošė mokytoja Asta Žičkienė. Išgirdome Jono Graičiūno gimnazistės Rugilės Andrulytės kūrybines mintis. Ją ruošė mokytoja Genovaitė Rutkūnienė.
Ir ko tik nenutinka gyvenime! Kur tik mes nenukeliaujame! Tačiau visuomet geriausia – savame krašte. Klausėmės vaiguviškio Egidijaus Mikovičiaus atliekamos dainos „Mano kraštas“, o savo eiles skaitė mūsų mokyklos jaunieji kūrėjai. Po to septintokė Ernesta Stankūnaitė dainavo dainą „Aš – Lietuva“.
Renginyje dalyvavo Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazistė Goda Orlakaitė, kurią ruošė mokytoja Genovaitė Sungailienė. Dešimtokas Egidijus atliko dainą „Lietus“. Jam pritarė trys gitaristės : Jurgita, Gabrielė, Ernesta. Pakražančio gimnazistai, paruošti mokytojos Salomėjos Barauskaitės, pateikė piešinį, deklamavo eiles, fotografavo bei filmavo, dainavo dainas. Komanda pasižymėjo išradingumu, kūrybiškumu.
Po to buvo kviečiami norintieji skaityti, deklamuoti, dainuoti, kurti ar šokti… Nes yra proga save parodyti ir į kitus pasižiūrėti. Toliau renginio vedėjai Monika Aleksandravičiūtė ir Gustas Navickas kvietė dalyvauti užduočių konkurse. Reikėjo atidžiai paklausyti pasakojimo apie katiną ir sukurti eilėraštį apie jo nuotykius, po to perskaityti. Žodžiui „eiti“ bandyta užrašyti kuo daugiau sinonimų. Reikėjo pasukti galvas, pasitarti, pasamprotauti ir… įspėti mįsles. Pasitikrinti, ar moka vartoti patarles, priežodžius (išsitraukę užduotis, turėjo pabaigti pradėtą patarlę ar priežodį, įrašyti vieną, du ar tris reikalingus žodžius). Pasitelkę savo fantaziją, išmonę ir talentą, kūrė eilėraštį ar lyrinį vaizdelį „Pokalbis su vėju“. Galėjo vėjo klausti, jam guostis, prašyti, kad jis nuneštų mylimam žmogui žinutę ar atneštų jums, priekaištauti, kad jis toks šaltas, o gal kažkur pasislėpė ir neatvėsina jūsų karštą dieną. Visaip galima kalbėtis su vėju: ir su šaltu, ir su švelniu, maloniu. Teko pabūti ir aktoriais. Reikėjo suvaidinti keletą situacijų: pirmąjį pasimatymą; pavėlavimą į pamoką (mokytojas(-a) pyksta, bara, o aš bandau pasiaiškinti…); diskotekoje (kaip „pakabinti“ patinkančią merginą / vaikiną?); kontrolinis darbas (nieko nemoku, bet bandau kaip nors išsisukti, gudrauju…); tėvai neduoda pinigų išmaniajam telefonui, o aš noriu įrodyti, kad man jis būtinas.
Paskutinė užduotis. Turbūt visi turime telefonus: išmaniuosius, puikiuosius, iš rankų nepaleidžiamus. Tiek visko daug žinome, tiek išmanome, o kažin… Kiek lietuvių rašytojų ir poetų žinom?
Užduotys atliktos ir pristatytos. Tada organizatoriai įvertino jaunuosius kūrėjus. Mokyklos direktorė įteikė kiekvienam dalyviui padėką, rašiklį, komandoms – diskus, šakočius, o kai kam – piniginius prizus.
Renginys baigiamas bendra daina „Apsaugok, Dieve!“
Felicija VASILIAUSKIENĖ, Danguolė BARAUSKIENĖ
Mokytojos
Komentuokite naujieną