ŠAC - Švietimo aprūpinimo centras

ŠAC – šviesti, aprūpinti, padėti Mūsų vertybės: Atsakingumas   Pasitikėjimas   Sąžiningumas   Pagarba   Pagalba

ATSAKINGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Laikomės žodžio
  • Prieš imdamiesi veiksmų, išanalizuojame situaciją, įvertiname pasekmes, nuodugniai ir geranoriškai aptariame su kolegomis, kaip įgyvendinsime veiklas

PASITIKĖJIMAS

mums reiškia veiklos laisvę nevengiant įsipareigojimų, tad mes:

  • Leidžiame vieni kitiems pasirinkti patikėtų užduočių įgyvendinimo būdus
  • Mokomės iš klaidų ir reguliariai tobuliname savo kvalifikaciją

SĄŽININGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Nemeluojame nei sau, nei kitiems
  • Nuomonę grindžiame faktais, ją pateikiame nepažeisdami kito žmogaus jausmų ir nuostatų

PAGARBA

mums reiškia kiekvieno žmogaus kaip asmenybės priėmimą, tad mes:

  • Įsiklausome ir išklausome įvairiausias nuomones ir pasiūlymus be išankstinių sąlygų ar nusiteikimo
  • Neužgauname vieni kitų orumo, konstruktyviai teikiame ir priimame grįžtamąjį ryšį

PAGALBA

mums reiškia drąsą kreiptis pagalbos ir atvirai ją priimti, tad mes:

  • Susidūrę su sunkiai sprendžiama problema, atvirai dalijamės su kolegomis ir bandome ją išspręsti bendrai
  • Pastebėję, kad kolega turi sunkumų, neatidėliodami pasisiūlome padėti juos įveikti sutelktai

Konferencija „Poezijos pavasarėlis 2016“

2016 04 19

Į tradicinę Poezijos pavasarėlio konferenciją „Gražiausia sekundė“ (Vlado Šimkaus gyvenimo ir kūrybos takais), skirtą poeto Vlado Šimkaus 79-osioms gimimo metinėms, Pasaulinei poezijos dienai paminėti, rinkosi rajono penkių mokyklų jaunieji kūrėjai.

Džiugu, kad į šventę atvyko „Kražantės“ progimnazijos, Jono Graičiūno, Užvenčio  Šatrijos Raganos, Pakražančio gimnazijų ir mūsų mokyklos mokiniai bei mokytojai. Džiaugėmės matydami susirinkusius mūsų ištikimiausius draugus, kuriais nuoširdžiai didžiuojamės. Sveikinimo žodį tarė mokyklos direktorė Irena Vileikienė, o pradinukai atliko dainą „Ačiū tėviškei“. Dalyviams lietuvių liaudies dainą „Dūdelė“ skyrė trečiokė Emilija Stankūnaitė.

Malonu buvo pamatyti ir išgirsti „Kražantės“ progimnazijos rodomą kompoziciją pagal Vlado Šimkaus eiles „Pradžia“. Septintokus paruošė mokytoja Asta Žičkienė. Išgirdome Jono Graičiūno gimnazistės Rugilės Andrulytės kūrybines mintis. Ją ruošė mokytoja Genovaitė Rutkūnienė.

Ir ko tik nenutinka gyvenime! Kur tik mes nenukeliaujame! Tačiau visuomet geriausia – savame krašte. Klausėmės vaiguviškio Egidijaus Mikovičiaus atliekamos dainos „Mano kraštas“, o savo eiles skaitė mūsų mokyklos jaunieji kūrėjai. Po to septintokė Ernesta Stankūnaitė dainavo dainą „Aš – Lietuva“.

Renginyje dalyvavo Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazistė Goda Orlakaitė, kurią ruošė mokytoja Genovaitė Sungailienė. Dešimtokas Egidijus atliko dainą „Lietus“. Jam pritarė trys gitaristės : Jurgita, Gabrielė, Ernesta. Pakražančio gimnazistai, paruošti mokytojos Salomėjos Barauskaitės, pateikė piešinį, deklamavo eiles, fotografavo bei filmavo, dainavo dainas. Komanda pasižymėjo išradingumu, kūrybiškumu.

Po to buvo kviečiami norintieji skaityti, deklamuoti, dainuoti, kurti ar šokti… Nes yra proga save parodyti ir į kitus pasižiūrėti. Toliau renginio vedėjai Monika Aleksandravičiūtė ir Gustas Navickas kvietė dalyvauti užduočių konkurse. Reikėjo atidžiai paklausyti pasakojimo apie katiną ir sukurti eilėraštį apie jo nuotykius, po to perskaityti. Žodžiui „eiti“ bandyta užrašyti kuo daugiau sinonimų. Reikėjo pasukti galvas, pasitarti, pasamprotauti ir… įspėti mįsles. Pasitikrinti, ar moka vartoti patarles, priežodžius (išsitraukę užduotis, turėjo pabaigti pradėtą patarlę ar priežodį, įrašyti vieną, du ar tris reikalingus žodžius). Pasitelkę savo fantaziją, išmonę ir talentą, kūrė eilėraštį ar lyrinį vaizdelį „Pokalbis su vėju“. Galėjo vėjo klausti, jam guostis, prašyti, kad jis nuneštų mylimam žmogui žinutę ar atneštų jums, priekaištauti, kad jis toks šaltas, o gal kažkur pasislėpė ir neatvėsina jūsų karštą dieną. Visaip galima kalbėtis su vėju: ir su šaltu, ir su švelniu, maloniu. Teko pabūti ir aktoriais. Reikėjo suvaidinti keletą situacijų: pirmąjį pasimatymą; pavėlavimą į pamoką (mokytojas(-a) pyksta, bara, o aš bandau pasiaiškinti…); diskotekoje (kaip „pakabinti“ patinkančią merginą / vaikiną?); kontrolinis darbas (nieko nemoku, bet bandau kaip nors išsisukti, gudrauju…); tėvai neduoda pinigų išmaniajam telefonui, o aš noriu įrodyti, kad man jis būtinas.

Paskutinė užduotis. Turbūt visi turime telefonus: išmaniuosius, puikiuosius, iš rankų nepaleidžiamus. Tiek visko daug žinome, tiek išmanome, o kažin… Kiek lietuvių rašytojų ir poetų žinom?

Užduotys atliktos ir pristatytos. Tada organizatoriai įvertino jaunuosius kūrėjus. Mokyklos direktorė įteikė kiekvienam dalyviui padėką, rašiklį, komandoms – diskus, šakočius, o kai kam – piniginius prizus.

Renginys baigiamas bendra daina „Apsaugok, Dieve!“

Felicija VASILIAUSKIENĖ, Danguolė BARAUSKIENĖ
MokytojosKomentuokite naujieną

 

Švietimo naujienos

Mokymosi išteklių medžiaga

Mokymosi išteklių video medžiaga

Vadovėlių duomenų bazė

Vadovėlių duomenų bazė

Lietuvos pirmoko pasas

projektas