ŠAC - Švietimo aprūpinimo centras

ŠAC – šviesti, aprūpinti, padėti Mūsų vertybės: Atsakingumas   Pasitikėjimas   Sąžiningumas   Pagarba   Pagalba

ATSAKINGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Laikomės žodžio
  • Prieš imdamiesi veiksmų, išanalizuojame situaciją, įvertiname pasekmes, nuodugniai ir geranoriškai aptariame su kolegomis, kaip įgyvendinsime veiklas

PASITIKĖJIMAS

mums reiškia veiklos laisvę nevengiant įsipareigojimų, tad mes:

  • Leidžiame vieni kitiems pasirinkti patikėtų užduočių įgyvendinimo būdus
  • Mokomės iš klaidų ir reguliariai tobuliname savo kvalifikaciją

SĄŽININGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Nemeluojame nei sau, nei kitiems
  • Nuomonę grindžiame faktais, ją pateikiame nepažeisdami kito žmogaus jausmų ir nuostatų

PAGARBA

mums reiškia kiekvieno žmogaus kaip asmenybės priėmimą, tad mes:

  • Įsiklausome ir išklausome įvairiausias nuomones ir pasiūlymus be išankstinių sąlygų ar nusiteikimo
  • Neužgauname vieni kitų orumo, konstruktyviai teikiame ir priimame grįžtamąjį ryšį

PAGALBA

mums reiškia drąsą kreiptis pagalbos ir atvirai ją priimti, tad mes:

  • Susidūrę su sunkiai sprendžiama problema, atvirai dalijamės su kolegomis ir bandome ją išspręsti bendrai
  • Pastebėję, kad kolega turi sunkumų, neatidėliodami pasisiūlome padėti juos įveikti sutelktai

Klaipėdos darželinukai puoselėja olimpines idėjas

2016 04 25

2016-uosius Klaipėda paskelbė darnaus judumo metais. Šią vasarą Brazilijos mieste Rio de Žaneire įvyks olimpinės žaidynės. Siekiant pažymėti šias datas, aštuonios Klaipėdos ikimokyklinio ugdymo įstaigos: „Liepaitė“, „Aitvarėlis“, „Ąžuoliukas“, „Eglutė“, „Atžalynas“, „Traukinukas“, „Vyturėlis“ ir „Pumpurėlis“ įsijungė į respublikinį projektą „Mažųjų olimpiada 2016“.

Viena iš idėjų buvo „pažaisti“ olimpiadą ikimokyklinėje įstaigoje – supažindinti vaikus su olimpiniais simboliais, sporto šakomis, žymiausiais Lietuvos olimpiečiais, Klaipėdos miesto sportininkais, pasivaržyti sportinėse estafetėse.

Lopšelio-darželio „Liepaitė“ kūno kultūros pedagogei teko užduotis įstaigoje sukurti olimpinę atmosferą. Vaikai žiūrėjo olimpiados atidarymo, uždarymo ceremonijų vaizdinę medžiagą, buvo supažindinti su garbingo varžymosi idėjomis. Vaikai, tėveliai ir pedagogai parengė piešinių, nuotraukų, emblemų parodėlę olimpiados tema. Vaikams labiausiai patiko varžytis su draugais estafetėse, kuriose galėjo parodyti savo vikrumą, greitumą, taiklumą, greitą orientaciją.

Kovo 1 d. lopšelyje-darželyje „Liepaitė“ vyko „Mažųjų olimpiados 2016“ I etapo varžybos, kuriose varžėsi olimpiečių komandos iš ugdymo įstaigų „Eglutė“, „Atžalynas“, „Traukinukas“ ir „Vyturėlis“. Olimpiadą atidarė lopšelio-darželio „Liepaitė“ mažųjų olimpiečių komanda, į įstaigą atnešusi olimpinę ugnį. Visus dalyvius iškilmingai pasveikino įstaigos direktorė Andželika Petkevičienė, palinkėjo gerų startų ir sėkmės visoms komandoms. Vyko gražus komandų prisistatymas ir įtemptos varžybos, vaikai rungėsi penkiose rungtyse, kurios reikalavo dėmesio, greičio, ištvermės ir gero komandinio darbo.

Balandžio 15 d. Palangos sporto centre vyko „Mažųjų olimpiados 2016“ II etapo varžybos. Varžėsi keturios Klaipėdos miesto komandos iš lopšelių-darželių „Liepaitė“, „Atžalynas“, „Eglutė“ ir „Aitvarėlis“. Nugalėtojais tapo „Atžalyno“ olimpiečių komanda, kuri dalyvaus III etape, festivalyje Kaune.

Projekte „Mažųjų olimpiada 2016“ dalyvauja 173 ikimokyklinės įstaigos iš Lietuvos, projektą organizuoja Tautinis olimpinis komitetas ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija. Projektas „Mažųjų olimpiada 2016“ skatina vaikų fizinį aktyvumą, pozityvų požiūrį į kūno kultūrą ir sportą.

Santa Neniškytė-Belkinienė
Klaipėdos l.-d. „Liepaitė“ neformaliojo švietimo pedagogė, ekspertėKomentuokite naujieną

 

Švietimo naujienos

Mokymosi išteklių medžiaga

Mokymosi išteklių video medžiaga

Vadovėlių duomenų bazė

Vadovėlių duomenų bazė

Lietuvos pirmoko pasas

projektas