ŠAC - Švietimo aprūpinimo centras

ŠAC – šviesti, aprūpinti, padėti Mūsų vertybės: Atsakingumas   Pasitikėjimas   Sąžiningumas   Pagarba   Pagalba

ATSAKINGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Laikomės žodžio
  • Prieš imdamiesi veiksmų, išanalizuojame situaciją, įvertiname pasekmes, nuodugniai ir geranoriškai aptariame su kolegomis, kaip įgyvendinsime veiklas

PASITIKĖJIMAS

mums reiškia veiklos laisvę nevengiant įsipareigojimų, tad mes:

  • Leidžiame vieni kitiems pasirinkti patikėtų užduočių įgyvendinimo būdus
  • Mokomės iš klaidų ir reguliariai tobuliname savo kvalifikaciją

SĄŽININGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Nemeluojame nei sau, nei kitiems
  • Nuomonę grindžiame faktais, ją pateikiame nepažeisdami kito žmogaus jausmų ir nuostatų

PAGARBA

mums reiškia kiekvieno žmogaus kaip asmenybės priėmimą, tad mes:

  • Įsiklausome ir išklausome įvairiausias nuomones ir pasiūlymus be išankstinių sąlygų ar nusiteikimo
  • Neužgauname vieni kitų orumo, konstruktyviai teikiame ir priimame grįžtamąjį ryšį

PAGALBA

mums reiškia drąsą kreiptis pagalbos ir atvirai ją priimti, tad mes:

  • Susidūrę su sunkiai sprendžiama problema, atvirai dalijamės su kolegomis ir bandome ją išspręsti bendrai
  • Pastebėję, kad kolega turi sunkumų, neatidėliodami pasisiūlome padėti juos įveikti sutelktai

Karjeros dienos atgarsiai Šaltinių pagrindinėje mokykloje

2016 10 21

Šiandien karjera suvokiama kaip visą gyvenimą trunkantis mokymosi, saviraiškos ir darbo kelias, o sėkminga karjera – tai dar ir gebėjimas derinti darbą, laisvalaikį, gyvenimą šeimoje ir jausti pasitenkinimą savo kelio pasirinkimu. Sėkmingam karjeros keliui mokiniai turi ruoštis dar mokykloje.

Būsimos profesijos pasirinkimas – vienas atsakingiausių ir daug ateityje lemiančių žmogaus sprendimų, todėl siekiant padėti mokiniams atrasti savo kelią, mūsų mokykloje kasmet vyksta tradicinė Karjeros diena, skirta pažintinei, praktinei veiklai, kai sudaromos sąlygos mokiniams apsilankyti tėvelių darbovietėse, išvykti į mokymo įstaigas, muziejus, išbandyti save įvairiose veiklose.

Šiais metais Karjeros diena 9–10 klasių mokiniams prasidėjo išvyka į Valstybės pažinimo centrą Prezidentūros rūmuose, Vilniuje. Mokiniai turėjo galimybę interaktyviuoju būdu susipažinti su valstybės istorija, jos institucijomis ir jų funkcijomis, išgirsti garsių žmonių pasakojimus, komentarus, vertinimus, taip pat patys palikti savo video pasakojimą apie garsų savo aplinkos žmogų. Vėliau mokiniai lankėsi Lietuvos banko Pinigų, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuose. Pinigų muziejuje ne tik apžiūrėjo vertingus eksponatus, bet ir susipažino su bankininkystės, pinigų raida Lietuvoje, galėjo savarankiškai nusikalti suvenyrinę plokštelę, pasisverti ant specialių svarstyklių ir sužinoti, kiek kainuotų, jei būtų auksinis, platininis ar sidabrinis. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje mokiniai turėjo galimybę prisiminti skaudžiausią Lietuvai istorinį laikotarpį – žydų genocidą, koncentracijos stovyklas – bei pažiūrėti filmą „Vilniaus getas“.

8a, c klasių mokiniai aplankė Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegiją, susipažino su miškininkystės ir kraštotvarkos bei aplinkos inžinerijos fakultetais, lankėsi medienos ruošos bei dirvotyros laboratorijose.

8b klasės mokiniams suorganizuotas apsilankymas Kauno oro uoste, Karmėlavoje. Mokiniai, patekę į oro uostą ne kaip keleiviai, turėjo galimybę paklausyti skrydžių valdymo centro ir pilotų pokalbių, perprasti bagažo tikrinimo subtilybes ir tiesiog iš arti stebėti kylančius ir besileidžiančius orlaivius.

6–7 klasių mokiniai lankėsi savo tėvelių darbovietėse. Šių vizitų tikslas pažinti įvairias užimtumo sritis, darbo aplinką, profesijų ypatumus ir karjeros galimybes.

Į aktyvų profesijų pažinimą buvo įtraukti ir penktokai. Aktų salėje vyko popietė-viktorina „Profesijos aplink mus“. Penktokai vardijo mokyklos darbuotojų profesijas, fiksavo meno dirbinius mokykloje, sprendė dėliones ir spėliones su užkoduotais profesijų pavadinimais, atliko praktines užduotis, kūrė rudenines kompozicijas, kurios vėliau papuošė jų kabinetus. Šis bendras visų 5-tų klasių renginys įtraukė visus mokinius į aktyvų profesijų ir mokymosi aplinkos pažinimą ir suteikė galimybę kiekvienam išreikšti save ir papildyti savo žinias.

Nepamokinės Karjeros dienos veiklos leidžia mokiniams artimiau susipažinti su įvairiomis profesijomis, mokymosi įstaigomis ir jų programomis, praplečia pažinimo akiratį ir pasirinkimo galimybes, padeda mokiniams kelti asmeninius tikslus ir skatina motyvaciją tikslingai siekti žinių.

I. Karlonienė
Profesijos patarėjaKomentuokite naujieną

 

Švietimo naujienos

Mokymosi išteklių medžiaga

Mokymosi išteklių video medžiaga

Vadovėlių duomenų bazė

Vadovėlių duomenų bazė

Lietuvos pirmoko pasas

projektas