ŠAC - Švietimo aprūpinimo centras

ŠAC – šviesti, aprūpinti, padėti Mūsų vertybės: Atsakingumas   Pasitikėjimas   Sąžiningumas   Pagarba   Pagalba

ATSAKINGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Laikomės žodžio
  • Prieš imdamiesi veiksmų, išanalizuojame situaciją, įvertiname pasekmes, nuodugniai ir geranoriškai aptariame su kolegomis, kaip įgyvendinsime veiklas

PASITIKĖJIMAS

mums reiškia veiklos laisvę nevengiant įsipareigojimų, tad mes:

  • Leidžiame vieni kitiems pasirinkti patikėtų užduočių įgyvendinimo būdus
  • Mokomės iš klaidų ir reguliariai tobuliname savo kvalifikaciją

SĄŽININGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Nemeluojame nei sau, nei kitiems
  • Nuomonę grindžiame faktais, ją pateikiame nepažeisdami kito žmogaus jausmų ir nuostatų

PAGARBA

mums reiškia kiekvieno žmogaus kaip asmenybės priėmimą, tad mes:

  • Įsiklausome ir išklausome įvairiausias nuomones ir pasiūlymus be išankstinių sąlygų ar nusiteikimo
  • Neužgauname vieni kitų orumo, konstruktyviai teikiame ir priimame grįžtamąjį ryšį

PAGALBA

mums reiškia drąsą kreiptis pagalbos ir atvirai ją priimti, tad mes:

  • Susidūrę su sunkiai sprendžiama problema, atvirai dalijamės su kolegomis ir bandome ją išspręsti bendrai
  • Pastebėję, kad kolega turi sunkumų, neatidėliodami pasisiūlome padėti juos įveikti sutelktai

Kalėdinę gerumo akciją surengę gimnazistai gavo daugiau nei tikėjosi

2016 01 13

Pikti, nebendraujantys, nusivylę gyvenimu. Turbūt dažnas bent kartą taip yra pagalvojęs apie senolius. Bet ar iš tiesų jie tokie? Anaiptol! Tuo šiemet įsitikinome mes, Gruzdžių gimnazijos III gimnazinės klasės mokiniai, ir mūsų auklėtojas Mindaugas Malcevičius. Dar rugsėjo pradžioje suplanavę kelionę į Bridų „Senolių namus“, juose apsilankėme prieš pat šv. Kalėdas. Atvykę su maišais dovanų, namo grįžome sunkiai tramdydami ašaras. „Supratome, kiek daug mes turime ir kaip to nevertiname“, – kalbėjo susijaudinę klasės draugai, atsisveikindami su senoliais.

Nustebino dosnumas

Po klasės vadovo M. Malcevičiaus skambučio senelių namų direktorei, paaiškėjo, kad garbingo amžiaus sulaukę seneliai Kalėdoms labiausiai norėtų… kamuolių. Trumpai pasitarę, nutarėme gimnazijoje surengti gerumo akciją, kurios metu rinkome pinigus ir dovanas senoliams. Mūsų džiaugsmui ir nuostabai, gražią gerumo akciją palaikė visa gimnazijos bendruomenė. Vos per porą dienų į aukų dėžutes sukapsėjo per 100 Eur. Aktyviausi buvo pradinių klasių mokiniai, kurie seneliams aukojo ne tik pinigus, bet ir kitas dovanėles: šiltas kojines, arbatą, įvairius rankų dirbinius.

Graži jaunų žmonių akcija suminkštino ir prekybininkų širdis. „Kai vienoje Šiaulių parduotuvėje paprašėme didelio kiekio kamuolių, pardavėjos nustebo ir ėmė klausinėti, kam jų reikia. Papasakojau, kad tuos kamuolius dovanosim senelių namams, tai parduotuvė suteikė nuolaidą, nors tądien nuolaidos kamuoliams nebuvo taikomos. Ir palinkėjo mums sėkmės“, – džiaugėsi dovanas pirkusi Justė Mykolaitytė.

Tad už gimnazijoje suaukotus pinigus nupirkę 11 spalvotų kamuolių, šakotį, vaisių, įvairių saldumynų, pravėrėme senelių namų duris.

Skirtingų kartų akistata išspaudė ne vieną ašarą

Tikriausiai labiausiai nustebino tai, kad ten buvo jauku tartum namie. Salėje nekantriai mūsų laukę senoliai ir darbuotojos svečius pasitiko vaišėmis nukrautu stalu. Sutramdę pažinties jaudulį, perdavėme linkėjimus nuo Gruzdžių gimnazijos ir suskubome dalinti dovanas. Jos senoliams suteikė labai daug džiaugsmo. Ypač megztos kojinės ir kamuoliai. Kai kurie taip stipriai apkabino dovanotus kamuolius, kad laikė juos nepaleisdami iš rankų visą mūsų viešnagės senelių namuose laiką.

„Mums buvo gera matyti, kaip tokie nedideli dalykai gali suteikti tiek daug laimės“, –kalbėjo 11-okė Amanda Jasotytė, kurią iki ašarų sujaudino apsilankymas pas iš lovos jau nebepajėgiančią išlipti 93-ejų senelę. Jaunuolių nuostabai, slaugytojos pasodinta, ji svečius pasveikino ilga kalba, o vėliau užtraukė dainą „Atlek sakalėlis“.

Netrūko emocijų ir aplankius kitus sergančius garbingo amžiaus sulaukusius senelių namų gyventojus. Pripažinome – buvo kažkas nepakartojama stebėti nustebusius jų veidus, akyse susikaupusias dėkingumo ašaras. Susigraudinome ir mes, gerklėje strigo žodžiai.

Neįkainojama patirtis

Kol grupelė gimnazijos gimnazistų su pilnais padėklais vaišių lankė vaikščioti nebegalinčius senolius, salėje likusi kita grupė senelių namų gyventojus linksmino dainomis, grojo gitara. Netrūko ir nuoširdaus bendravimo: mes pasakojome apie savo ateities planus, o senoliai dalijo patarimus, kaip teisingai nugyventi visą gyvenimą. Atsirado ir tokių gimnazistų, kurie išbandė save socialinio darbuotojo rolėje – senolius maitino, padėjo jiems atsistoti, išklausė nusiskundimus.

Prieš išvykstant, klasės vadovas M. Malcevičius paprašė senelių namų direktorės parodyti, kaip senoliai mankštinsis su naujais kamuoliais. Kelios akimirkos pasiruošimui ir ratu susėdę senoliai jau siuntė kamuolius iš rankų į rankas, mėtė juos vienas kitam. Matydami, kiek džiaugsmo senoliams tai teikia, mes šypsojomės. Vėliau nuoširdžiai atsisveikinę, parašę linkėjimų į senelių namų svečių knygą, išvykome namo.

Važiuodami autobusu kalbėjome, kad aplankyti seną žmogų  buvo neįkainuojama patirtis. Džiaugėmės padarę gerą darbą, o patys iš senolių namų išvažiavome dvasiškai sustiprėję.

Eglė ŽIURAUSKAITĖ
Gruzdžių g-jos IIIa gimnazinės klasės mokinėKomentuokite naujieną

 

Švietimo naujienos

Mokymosi išteklių medžiaga

Mokymosi išteklių video medžiaga

Vadovėlių duomenų bazė

Vadovėlių duomenų bazė

Lietuvos pirmoko pasas

projektas