ŠAC - Švietimo aprūpinimo centras

ŠAC – šviesti, aprūpinti, padėti Mūsų vertybės: Atsakingumas   Pasitikėjimas   Sąžiningumas   Pagarba   Pagalba

ATSAKINGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Laikomės žodžio
  • Prieš imdamiesi veiksmų, išanalizuojame situaciją, įvertiname pasekmes, nuodugniai ir geranoriškai aptariame su kolegomis, kaip įgyvendinsime veiklas

PASITIKĖJIMAS

mums reiškia veiklos laisvę nevengiant įsipareigojimų, tad mes:

  • Leidžiame vieni kitiems pasirinkti patikėtų užduočių įgyvendinimo būdus
  • Mokomės iš klaidų ir reguliariai tobuliname savo kvalifikaciją

SĄŽININGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Nemeluojame nei sau, nei kitiems
  • Nuomonę grindžiame faktais, ją pateikiame nepažeisdami kito žmogaus jausmų ir nuostatų

PAGARBA

mums reiškia kiekvieno žmogaus kaip asmenybės priėmimą, tad mes:

  • Įsiklausome ir išklausome įvairiausias nuomones ir pasiūlymus be išankstinių sąlygų ar nusiteikimo
  • Neužgauname vieni kitų orumo, konstruktyviai teikiame ir priimame grįžtamąjį ryšį

PAGALBA

mums reiškia drąsą kreiptis pagalbos ir atvirai ją priimti, tad mes:

  • Susidūrę su sunkiai sprendžiama problema, atvirai dalijamės su kolegomis ir bandome ją išspręsti bendrai
  • Pastebėję, kad kolega turi sunkumų, neatidėliodami pasisiūlome padėti juos įveikti sutelktai

Jubiliejinė Šaltinių pagr. mokyklos savaitė

2015 12 01

40-ąjį kartą rudenio kaskadom,
Žyra lapai, žyra snaigės ant takų.

Šaltinių pagrindinėje mokykloje lapkričio 23–27 dienomis nuvilnijo jubiliejinė savaitė. Ieškojome naujų būdų, kaip pasveikinti mokyklą, kaip sudominti mokinius įvairiomis veiklomis.

Pirmadienį muzikos mokytojos V. Jarusevičienės paruošti 1–10 klasių mokiniai sveikino mokyklą „Cap song“ melodija. Į vienkartinius puodelius mušamą ritmą dar papildė aštuntokių Lukrecijos ir Vakarės atliekamos dainos žodžiai, išversti į lietuvių kalbą ir pritaikyti mokyklai.

Antradienis buvo paskelbtas sporto diena. 5–10 klasių mokiniai dalyvavo spartakiadoje mokyklos direktoriaus taurei laimėti: trijose skirtingose amžiaus grupėse jie varžėsi šaudymo, amerikietiško kvadrato, estafečių, baudų ir tritaškių mėtymo rungtyse. 6d, 8d ir 10b klasėms nebuvo lygių. Jos savo auklėtojų kabinetus papuošė švytinčiomis, iš direktoriaus rankų gautomis spartakiados taurėmis.

Trečiadienis – bendruomenės diena. Mokinių tėvai galėjo lankytis pamokose, individualiai bendrauti su mokytojais. Prieš pietus prie mokyklos durų atvažiavęs greitosios pagalbos automobilis tikriausiai suglumino ne vieną praeivį, tačiau nieko blogo nenutiko, tiesiog vyko kraujo donorystės akcija. Kraują paaukojo 15 bendruomenės narių: 10 mokytojų ir 5 tėveliai. Dienos baigiamuoju akcentu tapo šventinis padėkos koncertas mokinių tėvams. Čia direktorius A. Lietuvininkas pristatė mokyklos 40-mečio jubiliejui išleistą knygą „Prie šaltinio versmės“, kurioje be buvusių ir esamų mokytojų bei mokinių prisiminimų, įspūdžių iš mokyklos gyvenimo, gausu nuotraukų, piešinių, mokinių kūrybos. Po to susirinkusius svečius linksmino R. Graužlienės, L. Insodienės, A. Labutienės ir V. Jarusevičienės paruošti mokiniai. Finalinis renginio akcentas – beveik šimtas padėkų 2–10 klasių mokinių tėveliams už aktyvią veiklą mokyklos bendruomenėje bei puikų ir labai gerą mokinių mokymąsi.

Ketvirtadienis skirtas geresnei mokinių pažinčiai su mokykla. Šią dieną mokiniai mokėsi ne iš vadovėlių, nesprendė užduočių pratybose, o nardė mokyklos istorijos labirintuose. Dienos ugdomoji veikla taip ir vadinosi „Mokyklos istorija pamokų labirintuose“.

Penktadienį ryte 2–10 klasių mokiniai rinkosi ne į pamokas, o į šventas mišias Alytaus Angelų Sargų bažnyčioje, kurias laikė Alytaus Šv. Brunono Kverfurtiečio parapijos klebonas Valdas Simanaitis. Sugrįžę į mokyklą, visi dalyvavo iškilmingame 40-mečio minėjime. Gražia proga mokyklos pasveikinti atvyko svečiai iš LR švietimo ir mokslo ministerijos, Alytaus miesto savivaldybės, Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos Alytaus miesto skyriaus, taip pat Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos, Kalvarijos gimnazijos, Punsko Dariaus ir Girėno pagrindinės mokyklos bei „Šaltinių“ ar „Šaltinio“ vardą turinčių mokyklų atstovai. Visi jie linkėjo mokyklai daug ilgų ir prasmingų metų, gerų ir gabių mokinių. Minėjimas baigtas XV laidos (auklėtoja Irena Rybelienė) dovanos – skulptūros „Mokyklos knyga“ atidengimu. Po renginio dar ilgai netilo kalbos mokyklos valgykloje: buvusieji mokytojai dalijosi prisiminimais, dėkojo už puoselėjamą mokyklos vardą.

Šeštadienis – susitikimų diena. Kiekvienas baigęs 7-ąją, Šaltinių vidurinę ar Šaltinių pagrindinę mokyklą galėjo čia užsukti, pasivaikščioti pažįstamais koridoriais, susitikti buvusius klasės draugus, mokytojus, auklėtoją.

Greitai prabėgo šventinė savaitė, prasidės kasdieniai darbai ir vėl po smiltelę kaupsime patirtį ir žinias.

Dalia Dabušinskienė
Šaltinių pagr. m-klos mokytojaKomentuokite naujieną

 

Švietimo naujienos

Mokymosi išteklių medžiaga

Mokymosi išteklių video medžiaga

Vadovėlių duomenų bazė

Vadovėlių duomenų bazė

Lietuvos pirmoko pasas

projektas