ŠAC - Švietimo aprūpinimo centras

ŠAC – šviesti, aprūpinti, padėti Mūsų vertybės: Atsakingumas   Pasitikėjimas   Sąžiningumas   Pagarba   Pagalba

ATSAKINGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Laikomės žodžio
  • Prieš imdamiesi veiksmų, išanalizuojame situaciją, įvertiname pasekmes, nuodugniai ir geranoriškai aptariame su kolegomis, kaip įgyvendinsime veiklas

PASITIKĖJIMAS

mums reiškia veiklos laisvę nevengiant įsipareigojimų, tad mes:

  • Leidžiame vieni kitiems pasirinkti patikėtų užduočių įgyvendinimo būdus
  • Mokomės iš klaidų ir reguliariai tobuliname savo kvalifikaciją

SĄŽININGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Nemeluojame nei sau, nei kitiems
  • Nuomonę grindžiame faktais, ją pateikiame nepažeisdami kito žmogaus jausmų ir nuostatų

PAGARBA

mums reiškia kiekvieno žmogaus kaip asmenybės priėmimą, tad mes:

  • Įsiklausome ir išklausome įvairiausias nuomones ir pasiūlymus be išankstinių sąlygų ar nusiteikimo
  • Neužgauname vieni kitų orumo, konstruktyviai teikiame ir priimame grįžtamąjį ryšį

PAGALBA

mums reiškia drąsą kreiptis pagalbos ir atvirai ją priimti, tad mes:

  • Susidūrę su sunkiai sprendžiama problema, atvirai dalijamės su kolegomis ir bandome ją išspręsti bendrai
  • Pastebėję, kad kolega turi sunkumų, neatidėliodami pasisiūlome padėti juos įveikti sutelktai

Internete pasirodė dešimt animuotų lietuvių liaudies dainelių vaikams

2015 12 22

„Du gaideliai“, „Plaukė žąselė“, „Tindi rindi riuška“ ir kitos žinomos lietuvių liaudies dainelės, rodos, neatsiejamos nuo kiekvieno lietuvio prigimties. Nuo šiandien dešimt bene gražiausių lietuvių liaudies dainų tampa visiems pasiekiamos internetu – mažyliai kartu su suaugusiaisiais galės mėgautis lietuvių dailininkų ir animatorių sukurtais filmukais, įgarsintais grupės „Skylė“ narių.

Šio sumanymo autorės – Evelina ir Aušra Žičkienės, trimetės mergytės mama ir močiutė – ėmėsi jį įgyvendinti, kai pamatė, kad beveik nėra kokybiškų ir patrauklių lietuviškų animuotų dainelių mažyliams, kurias galima būtų žiūrėti, pavyzdžiui, per „YouTube“, ir mokytis naudingų dalykų.

Projektą įgyvendinti ėmėsi Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas. Į rinkinį „Tilidūda“ įtraukta dešimt dainelių: „Du gaideliai“, „Plaukė žąselė“, „Tindi rindi riuška“, „O tai arklys“, „Tili tili dūda“, „Žvirbli žvirbli“, „Šarkele varnele“, „Vai, ir atbėgo baikštusis elnias“, „Aš turėjau gaidį“ ir „Iškėlė žvirblelis didelę puotą“. Animuotos dainelės skirtos ikimokyklinio amžiaus vaikams, tačiau jos bus įdomios ir pradinukams.

„Daineles atrinkome taip, kad jos būtų žinomos daugumai lietuvių – kad ir tėvai bei seneliai noriai įsitrauktų ir dainuotų drauge su mažyliais, – teigia projekto  vadovė Aušra Žičkienė, minėto instituto mokslo darbuotoja. – Suaugusieji galės padėti vaikams mokytis gyvūnėlių pavadinimų, skaičiuoti, paaiškinti apie gražaus, tinkamo elgesio normas ir pažinti mus supantį pasaulį. Juk būtent liaudies dainose slypi neįkainojama išmintis, kurią taip paprastai galima perteikti vaikams.“ Pasak jos, norėtųsi, kad į viešumą būtų išleista ir daugiau tokių animuotų lietuviškų dainelių – galbūt šis projektas taps paskata ir kitiems kūrybingiems žmonėms imtis panašių iniciatyvų.

Kuriant animaciją ir aranžuotes buvo konsultuojamasi su įvairių sričių specialistais, siekiant, kad visas filmukų rinkinys būtų kokybiškas ir pritaikytas atitinkamo amžiaus vaikams – t. y. dainelės būtų nuosaikaus tempo, vaizdas neperkrautas detalių, kad vaikai spėtų dainuoti kartu ir kai ką įsiminti.

Dainų aranžuotes kūrė grupės „Skylė“ lyderis Rokas Radzevičius, o įrašė jas pasitelkęs savo šeimos narius – žmoną atlikėją Aistę Smilgevičiūtę bei trimetį sūnų Eivyduką. Filmukų scenarijų, personažus ir animaciją kūrė skaitmeninės grafikos technologijų ir produktų kūrimo kompanija UAB „Indeform“. „Kūrybos metu įdėta daug darbo ir širdies – apgalvotas kiekvienas scenarijaus kadras, personažas, stilistika, stengtasi vaikams perteikti gerą, šiltą, spalvingą nuotaiką, supažindinti vaikus su tautine – grynai lietuviška – simbolika“, – pažymi projekto vadovas Algirdas Noreika.

Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas. Visas kūrybos procesas truko metus.

„Tilidūda“ animuotos dainelės vaikams pasiekiamos internetu per „YouTube“, jų bus galima pasiklausyti ir per „Spotify“, „iTunes“, „Pakartot.lt“.

Dainelės:Komentuokite naujieną

 

Švietimo naujienos

Mokymosi išteklių medžiaga

Mokymosi išteklių video medžiaga

Vadovėlių duomenų bazė

Vadovėlių duomenų bazė

Lietuvos pirmoko pasas

projektas