ŠAC – šviesti, aprūpinti, padėti Mūsų vertybės: Atsakingumas Pasitikėjimas Sąžiningumas Pagarba Pagalba
Šiaulių Simono Daukanto gimnazijos I–IV klasių mokiniai ir gamtos mokslų mokytojai vyko į Klaipėdą. Edukacinės išvykos metu aplankė Jūrinį slėnį, kuriame telkiamas jūros mokslų, studijų ir verslo branduolys. Klaipėdos universiteto Jūros ekosistemų laboratorijoje moksliniai darbuotojai supažindino su vykdomais projektais, papasakojo apie ekspedicijas, kurių metu tiriama Baltijos jūros bei Kuršių marių tarša, jos sukeliama eutrofikacija, ekosistemų rūšinė sudėtis.
Mokiniai turėjo galimybę pro galingą mikroskopą stebėti dumblius, pamatyti moliuskus, kurie valo vandenį. Jūrų chemijos laboratorijoje susipažino su modernia moksline įranga, kuri leidžia tiksliai ir sparčiai gauti taršos tyrimų rezultatus. Didelį įspūdį paliko mokslinis tiriamasis ir mokomasis burlaivis „Brabander“. Burlaivyje įdiegta moderni navigacinė įranga, sukomplektuotos šiuolaikinės gelbėjimo priemonės. Ekskursiją vedė laivo kapitonas, kuris supažindino su būtinomis taisyklėmis norint parsivežti gerus įspūdžius iš jūros, kaip pasitikrinti gebėjimą dirbti komandoje. Visus dalyvavusius ekskursijoje stebino labai žemos patalpos, mažos kajutės.
Vėliau gimnazistai aplankė Lietuvos aukštąją jūreivystės mokyklą. Ten juos pasitiko jūreiviai ir supažindino su mokymo baze. Pirmiausia susipažino su mokymo elektroniniais treniruokliais laivavedžiams ir laivų mechanikams. Daug juoko sukėlė netikslūs judesiai, kai pasikeisdami tarpusavyje, mokiniai bandė virtualų laivą išvesti į atvirą jūrą. Apžiūrėjo baseiną, kuriame jūreiviai praktikuojasi kaip išsigelbėti kritiškoje situacijoje, apsilankė dūmų kambaryje, kuriame jūreiviai mokomi gaisro metu surasti ir išgelbėti draugą bei pasitraukti į saugią zoną.
Ši kelionė daukantiškiams labai patiko, jos metu sužinojo daug naujų dalykų bei smagiai ir turiningai praleido laiką.
Arūnė SIMANAUSKAITĖ, Eglė STANEVIČIŪTĖ
III kl. mokinės
Liuda LILEIKIENĖ
biologijos mokytoja
Komentuokite naujieną