ŠAC – šviesti, aprūpinti, padėti Mūsų vertybės: Atsakingumas Pasitikėjimas Sąžiningumas Pagarba Pagalba
Palangos sanatorinės mokyklos bendruomenė įdomiai, turiningai bei prasmingai pabaigė šiuos mokslo metus. Gegužės 17–30 dienomis 1–5 klasių, o gegužės 22–birželio 2 dienomis 6–8 klasių ir I–III gimnazijos klasių mokiniai dalyvavo nepamokinėje veikloje. Mokytojai suorganizavo net 20 edukacinių užsiėmimų.
Pradinių klasių mokiniai bei jų mokytojos aktyviai dalyvavo renginiuose „Iliustruoto pradinukų sveikatos „paso“ gaminimas“, „Medžiai aplink mus“ (išvyka į Palangos Birutės parką), „Žemė – mūsų namai“, „Baltijos gintaro stebuklai“ (edukacinė programa Palangos gintaro muziejuje), „Parko legendos byloja“ (ekskursija po Palangos Birutės parką), „Citius, altius, fortius“ (sportinių žaidimų, estafečių mažoji olimpiada). Mažieji lankėsi Palangos Birutės parko oranžerijoje ir dalyvavo floristinių piešinių konkurse („Augalų pasaulyje“), kūrybos dienoje „Molio paslaptys“, žiūrėjo animacinį filmą apie gamtą „Dainuok“.
6–8 klasių ir I–III gimnazijos klasių moksleiviai su pedagogais vyko į Palangos sporto centrą (areną), Palangos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčią; Palangos gintaro muziejų, Palangos Birutės parko oranžeriją, Dr. Jono Šliūpo memorialinę sodybą ir kt., žaidė krepšinį (3×3) mokytojai rungtyniavo su mokiniais, dalyvavo baudų, tritaškių mėtymo konkursuose…
Edukacinis renginys „Žemė – mūsų namai“ buvo skirtas pradinukams susipažinti su ekologijos problemomis, mokytis rūšiuoti šiukšles, taupyti elektrą. Vaikai kartu su mokytojais sukūrė „Gamtos bičiulių priesakus“, piešė Žemę, susipažino su gaubliu, pasaulio žemėlapiu, gavo dovanų mokytojų paruoštą atmintinę, žiūrėjo trumpus filmus apie švarią aplinką.
Kitas įdomus užsiėmimas pradinių klasių mokiniams buvo gaminti iliustruotą pradinuko sveikatos „pasą“. Dvidešimčiai mokinių (aktyviausiai dalyvavo trečiokai bei ketvirtokai) išdalintos knygelės apie sveikatą. Kiekvienas turėjo parašyti savo vardą, pavardę, mėgstamiausios daržovės, patiekalo, sveikiausio maisto produkto pavadinimus. Vyko mįslių apie sveiką gyvenseną konkursas. Vaikai susipažino su edukaciniu plakatu „Vitaminai“, turėjo atlikti užduotį – išvardinti maisto produktuose esančius vitaminus. Ketvirtokas Arnoldas sukūrė eilėraštį apie sveikatą ir garsiai jį perskaitė auditorijai.
Kūrybos dienoje „Molio paslaptys“ vyko amatų dirbtuvės, mokykloje svečiavosi keramikė Ineta Šypalė. Mokiniai minkė molį, lipdė savo inicialus, simbolius, talismanus, varpelius ir kt. Meistrė negailėjo patarimų, pamokymų, kaip prisijaukinti molį.
Palangos gintaro muziejuje vyko edukacinis užsiėmimas „Gintaro paslaptys“, mokiniai susipažino su gydomosiomis gintaro savybėmis, eksperimentavo, kaip atpažinti tikrą gintarą nuo dirbtinio, išbandė jo gydomąją galią – sužinojo, kaip smilkstančiais gintaro dūmais gydyti skaudančią ausį.
Išvykoje į Palangos sporto centrą geografijos mokytojas Ramūnas Dzimidas įdomiai papasakojo apie sporto arenos architektūrą, parodė stadioną, treniruoklių bei krepšinio sales, pristatė labiausiai nusipelniusius Lietuvai Palangos sportininkus bei jų pasiekimus.
Palangos bažnyčioje mokinius pasitiko zakristijonas Alfredas Umbrasas, kuris trumpai pristatė bažnyčios istoriją, supažindino su šv. Roko relikvijomis, papasakojo apie altorių, klausyklą, sakyklą. Tikybos mokytoja Birutė Aleknienė papasakojo apie šv. popiežių Joną Paulių II, Kryžiaus kelio paveikslus, Švč. Mergelę Mariją. Vyresnių klasių moksleiviai diskutavo apie pasikėsinimą į popiežiaus gyvybę. A. Umbrasas pakvietė mokinius atvykti į bažnyčios apžvalgos aikštelę, kuri bus atidaryta kitų mokslo metų rudenį.
Susitikime su Valstybės sienos apsaugos tarnybos pakrančių apsaugos rinktinės pareigūnais Irmantu Ščebeda bei Egidijumi Kusa mokiniai turėjo galimybę stebėti, kaip tarnybiniai šunys vykdo užduotis. Pasieniečiai papasakojo ir parodė, kaip jie dresuoja šunis, ieško narkotinių medžiagų ir sprogmenų, kaip tarnybiniai šunys padeda sulaikyti nusikaltėlius. Kinologai išsamiai atsakė į visus vaikų klausimus. Renginyje dalyvavo apie 50 žiūrovų (mokiniai, jų tėvai, globėjai, sanatorijos auklėtojos bei mokytojai).
Kaip ir kiekvienais mokslo metais, birželio 1-ąją, tarptautinės vaikų gynimo dienos proga, vyko sporto žaidynės. Varžyboms bei mėtymo konkursams teisėjavo lietuvių kalbos mokytojas Virginijus Milinis, o protokolavo anglų kalbos mokytoja Rita Milinienė. Krepšinio 3×3 mokytojai prieš mokinius varžybose pripažintos lygiosios.
Popamokinę veiklą, o kartu ir mokslo metus, užbaigė ekskursija į Dr. Jono Šliūpo memorialinę sodybą. Muziejininkė Sigutė Bendikienė papasakojo apie Jono Šliūpo, pirmojo Palangos burmistro, gyvenimą, veiklą, jo darbų svarbą Palangos miestui bei Lietuvai, lietuvybės puoselėjimą ir sklaidą, pasakojimą iliustravo nuotraukomis, knygų iš J. Šliūpo bibliotekos ištraukomis, taip pat pristatė J. Šliūpo sūnaus Vytauto Šliūpo šeimos, emigracijos istoriją. Pasakojimas buvo nuoširdus, atviras, įdomus. Užsiėmimo dalyviai pažiūrėjo režisieriaus Arvydo Baryso filmą „Palanga. 7 bangos“ (2013) – melancholišką kino odę Lietuvos pajūriui ir Palangai.
Daugiausia dėmesio sulaukė (susirinko per 70 mokinių, jų tėvų, globėjų, sanatorijos auklėtojų bei mokytojų) susitikimas su Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ kariais – Žvalgybos poskyrio viršininku kapitonu Vidu Ilgaudu bei civilių ir kariškių bendradarbiavimo vyresniuoju specialistu vyresniuoju eiliniu Donatu Barsiu. Jie trumpai pristatė Lietuvos kariuomenės istoriją, veiklą, tikslus, dalyvavimą tarptautinėse misijose Afganistane. Kariai uždavė klausimus apie kariuomenę, o drąsiausiems bei teisingai atsakiusiems dalyviams įteikė prizus. Renginio pabaigoje visi vaikai dovanų gavo po brigados „Žemaitija“ atšvaitą. Kariai pademonstravo ginklus, amuniciją, leido visiems norintiems pasimatuoti karišką ekipuotę, įlįsti į miegmaišį, užsimaskuoti veidą dažais, apžiūrėti ir rankose palaikyti tikrus ginklus bei paragauti sauso dienos davinio. Vieni mokiniai atviravo, jog dalyvauja skautų veikloje, kiti prasitarė, kad jų artimieji yra ar buvo kariai. Renginio metu vyravo šilta, draugiška atmosfera.
Šios dvi nepamokinės veiklos savaitės mokiniams bei mokytojams buvo labai įsimintinos, informatyvios, įdomios bei naudingos. Palangos sanatorinės mokyklos bendruomenė nuoširdžiai dėkoja visiems, kurie maloniai ir šiltai priėmė bei sutiko bendradarbiauti organizuojant renginius.
Asta KORNIŠINIENĖ
Matematikos ir informacinių technologijų mokytoja
Ingrida RIMŠIENĖ
Bibliotekininkė
Komentuokite naujieną