ŠAC - Švietimo aprūpinimo centras

ŠAC – šviesti, aprūpinti, padėti Mūsų vertybės: Atsakingumas   Pasitikėjimas   Sąžiningumas   Pagarba   Pagalba

ATSAKINGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Laikomės žodžio
  • Prieš imdamiesi veiksmų, išanalizuojame situaciją, įvertiname pasekmes, nuodugniai ir geranoriškai aptariame su kolegomis, kaip įgyvendinsime veiklas

PASITIKĖJIMAS

mums reiškia veiklos laisvę nevengiant įsipareigojimų, tad mes:

  • Leidžiame vieni kitiems pasirinkti patikėtų užduočių įgyvendinimo būdus
  • Mokomės iš klaidų ir reguliariai tobuliname savo kvalifikaciją

SĄŽININGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Nemeluojame nei sau, nei kitiems
  • Nuomonę grindžiame faktais, ją pateikiame nepažeisdami kito žmogaus jausmų ir nuostatų

PAGARBA

mums reiškia kiekvieno žmogaus kaip asmenybės priėmimą, tad mes:

  • Įsiklausome ir išklausome įvairiausias nuomones ir pasiūlymus be išankstinių sąlygų ar nusiteikimo
  • Neužgauname vieni kitų orumo, konstruktyviai teikiame ir priimame grįžtamąjį ryšį

PAGALBA

mums reiškia drąsą kreiptis pagalbos ir atvirai ją priimti, tad mes:

  • Susidūrę su sunkiai sprendžiama problema, atvirai dalijamės su kolegomis ir bandome ją išspręsti bendrai
  • Pastebėję, kad kolega turi sunkumų, neatidėliodami pasisiūlome padėti juos įveikti sutelktai

Gruzdžių gimnazijoje – M. Žukausko krepšinio pamokos ir bandymai įveikti guminį lanką

2015 12 03

Koks Jūsų ūgis? O batų dydis? Ar dar įmestumėte į krepšį? Tokie ir panašūs klausimai lyg lavina užgriuvo į Gruzdžių gimnaziją atvykusį žinomą šiaulietį Mindaugą Žukauską. Profesionalaus sportininko karjerą prieš kelerius metus baigęs krepšininkas jau kelintą mėnesį yra jaunųjų krepšinio talentų treneris. Tad neatsitiktinai į susitikimą su gimnazistais jis atvyko lydimas Antano Sireikos krepšinio akademijos (toliau ASKA) atstovų.

Asmenukės, batų „matavimai“ ir diskusijos apie krepšinį

Prieš oficialiąją susitikimo dalį ne tik mokiniai, bet ir mokytojai suskubo atsistoti prie žinomo sportininko ir pasidaryti bendrą nuotrauką. Daug fotografų dėmesio sulaukė ir ASKA talismanas Askis. Tad tik išsikrovus telefonų ir fotoaparatų baterijoms prasidėjo diskusijos apie antrąja lietuvių religija tapusia sporto šaką – krepšinį.

Susitikimo organizatorius ir pokalbio vedėjas gimnazijos projektų vadovas Mindaugas Malcevičius visiems susirinkusiems parodė vaizdo įrašą, kuriame įamžintos gražiausios M. Žukausko akimirkos krepšinio aikštelėje, svarbiausi pasiekimai. Tuomet svečio pasiteiravo, nuo ko prasidėjo jo kelias į krepšinio Olimpą. Ilgai negalvojęs, krepšininkas pripažino – viskas prasidėjo dar mokykloje. Sunkiau sekėsi atsakyti į klausimą, kurią iš daugybės pergalių prisiminus, dar ir šiandien nubėga šiurpuliukai. „Jau ne kartą į šį klausimą esu bandęs atsakyti. Niekada nepavyksta. Matyt todėl, kad pergalingų akimirkų būta tikrai nemažai“, – šypteli svečias.

Papasakojęs apie patirtį žaidžiant stipriausiuose Europos krepšinio klubuose, padiskutavęs apie Lietuvos krepšinį ir davęs naudingų patarimų gimnazistams, kurie nori būti krepšininkais, M. Žukauskas vis dėlto pripažįsta – žaisti kur kas lengviau, nei būti treneriu.

Atsakinėti krepšininkui teko ir į susirinkusių gimnazistų, mokytojų klausimus. Vienus domino sportininko ūgis, batų dydis. Kiti teiravosi, ar, gavęs pasiūlymą, M. Žukauskas sutiktų treniruoti ir vyrų krepšinio klubo komandą, kaip pavyksta kontroliuoti varžybų jaudulį ir pataikyti lemiamą metimą.

Krepšinio deriniai ir bandymai įveikti guminį lanką

Galiausiai kalbas apie krepšinį nutildė kamuolių bumbsėjimas ir trenerio švilpuko garsas – sportiškiausiems ir labiausiai krepšiniu besidomintiems gimnazistams M. Žukauskas vedė treniruotę. Jos metu treneris mokiniams rodė pagrindinius krepšinio derinius, dalijo patarimus ir gyrė tuos, kuriems puikiai sekėsi valdyti kamuolį.

Nuošalyje neliko ir ASKA projektų vadovas Aleksandras Bielyj. Puikiai treniruotėje pasirodžiusiems gimnazistams jis dalijo simbolines dovanėles ir suorganizavo kiek kitokias krepšinio varžybas. Į pripučiamą krepšį mokiniai ir mokytojai turėjo įmesti didžiulį kamuolį. O tai, pasirodo, nebuvo taip lengva, todėl kiekvieną sėkmingą metimą lydėjo garsūs plojimai.

Mokiniai su žinomais žmonėmis galės susitikti dažniau

Kad krepšinio nebūtų per mažai, susitikimo metu nuveiktas ir dar vienas naudingas darbas – pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp ASKA ir Gruzdžių gimnazijos. Ją savo parašu ir antspaudu patvirtino gimnazijos direktorius Juozas Vasiliauskas.

I. Malcevičiaus teigimu, tokių susitikimų turėtų būti ir daugiau. Planuojama, kad 2016 m. pradžioje gavus finansavimą susitikti su žinomais žmonėmis, užduoti jiems klausimų, padiskutuoti galės ne tik šios gimnazijos, bet ir kitų Šiaulių rajono mokyklų mokiniai.

Gruzdžių g-jos inf.Komentuokite naujieną

 

Švietimo naujienos

Mokymosi išteklių medžiaga

Mokymosi išteklių video medžiaga

Vadovėlių duomenų bazė

Vadovėlių duomenų bazė

Lietuvos pirmoko pasas

projektas