ŠAC - Švietimo aprūpinimo centras

ŠAC – šviesti, aprūpinti, padėti Mūsų vertybės: Atsakingumas   Pasitikėjimas   Sąžiningumas   Pagarba   Pagalba

ATSAKINGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Laikomės žodžio
  • Prieš imdamiesi veiksmų, išanalizuojame situaciją, įvertiname pasekmes, nuodugniai ir geranoriškai aptariame su kolegomis, kaip įgyvendinsime veiklas

PASITIKĖJIMAS

mums reiškia veiklos laisvę nevengiant įsipareigojimų, tad mes:

  • Leidžiame vieni kitiems pasirinkti patikėtų užduočių įgyvendinimo būdus
  • Mokomės iš klaidų ir reguliariai tobuliname savo kvalifikaciją

SĄŽININGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Nemeluojame nei sau, nei kitiems
  • Nuomonę grindžiame faktais, ją pateikiame nepažeisdami kito žmogaus jausmų ir nuostatų

PAGARBA

mums reiškia kiekvieno žmogaus kaip asmenybės priėmimą, tad mes:

  • Įsiklausome ir išklausome įvairiausias nuomones ir pasiūlymus be išankstinių sąlygų ar nusiteikimo
  • Neužgauname vieni kitų orumo, konstruktyviai teikiame ir priimame grįžtamąjį ryšį

PAGALBA

mums reiškia drąsą kreiptis pagalbos ir atvirai ją priimti, tad mes:

  • Susidūrę su sunkiai sprendžiama problema, atvirai dalijamės su kolegomis ir bandome ją išspręsti bendrai
  • Pastebėję, kad kolega turi sunkumų, neatidėliodami pasisiūlome padėti juos įveikti sutelktai

Filme „Keliaujantys paukščiai“ – nepaprasta vaikų kelionė savęs pažinimo link

2015 10 29

Neskubrus, tačiau labai jaudinantis pasakojimas apie draugystę, tėvų ir vaikų bendravimą, laisvės ir rūpinimosi kitu poreikį. Tai naujausias brolių Olivier ir Yves filmas „Keliaujantys paukščiai“ (Les oiseaux de passage, 2015), gausiai apdovanotas filmų vaikams festivaliuose.

Specialias filmo priežiūras kviečiami užsisakyti 2–8 klasių moksleiviai Vilniaus („Skalvija“ ir „Pasaka“), Kauno („Romuva“), Klaipėdos (Kultūros fabrikas), Panevėžio („Garsas“) ir Mažeikių („Pirmas kadras“) kino ekranuose. Naują filmą moksleiviams pristato kino edukacijos projekto „Mokausi iš kino“ rengėjai.

„Keliaujančių paukščių“ istorija prasideda Kati rytu jos tėvo trobelėje. Greitai sužinome, kad šiandien – jos gimtadienis, mat iš tėvo ji gauna dovanų. Tai labai neįprasta dovana – kiaušinis. Iš pradžių 10-metė pernelyg nesusižavi keista dovana (jau ne pirmoji tokia), tačiau vėliau jai ir jos draugei Margo ančiukas tampa laisvės, draugystės išraiška. Ir atsakomybės už kitą.

Rūpintis savo dovana Kati paveda Margo, mat ši pirmoji pamato, kaip iš kiaušinio išsirita ančiukas ir… tampa jo mama. Tačiau prie vežimėlio prikaustytos Margo tėvai netiki, kad ši sugebės juo rūpintis. Desperatiškai trokšdama išgelbėti ančiuką ir gyventi visavertį gyvenimą Margo iškeliauja su Kati ieškoti Paukščių rojaus. Prasideda nuotykių kupina kelionė, per kurią mergaitės daug supras apie save, pasaulį bei išmoks pasirūpinti ne tik augintiniu, bet ir savimi.

„Šiais laikais vaikai ir suaugusieji yra nuolat kontroliuojami, bijome jiems suteikti bent kiek daugiau laisvės. Mobilieji telefonai ir kitos priemonės riboja vaikų savarankiškumą: technologijos leidžia tėvams visa laiką stebėti vaikus. Kurdami filmą bandėme suprasti, kaip vaikai priima šią ribotą laisvę“, – pasakoja filmą režisavęs O. Ringeris. „Turėtume pasitikėti vaikais ir suteikti jiems laisvę eksperimentuoti. Neturėtume visko nuspręsti už juos“, – priduria „Keliaujančius paukščius“ prodiusavęs Y. Ringeris.

Brolių Ringerių darbas kine (Yvesas paprastai užsiima filmo gamyba, Olivier – režisūra) labai nuoseklus: jie kuria filmus vaikams iš jų požiūrio taško, be išankstinių nuostatų, dažnai su minimaliu biudžetu. Tai tapo jų sėkmės receptu: ankstesnis brolių filmas „Slapčia“ (À pas de loup, 2011) tarsi magnetas traukė apdovanojimus. Jis buvo įvertintas beveik kiekviename filmų vaikams festivalyje. Ar jo sėkmę pakartos ir „Keliaujantys paukščiai“? Galbūt: šiemet šis pasakojimas jau paskelbtas geriausiu Monrealio ir Zlíno (Čekija) festivaliuose, jį įvertino ir Europos filmų vaikams asociacija (ECFA).

„Keliaujančių paukščių“ seansus mokyklos kviečiamos užsakyti „Mokausi iš kino“ svetainėje www.mokausiiskino.lt nurodytais kontaktais.

Filmo „Keliaujantys paukščiai“ anonsas


Daugiau informacijos: Goda Sosnovskienė, „Skalvijos“ kino centro edukacinių programų koordinatorė, (8 5) 261 0505, goda@skalvija.ltKomentuokite naujieną

 

Švietimo naujienos

Mokymosi išteklių medžiaga

Mokymosi išteklių video medžiaga

Vadovėlių duomenų bazė

Vadovėlių duomenų bazė

Lietuvos pirmoko pasas

projektas