ŠAC - Švietimo aprūpinimo centras

ŠAC – šviesti, aprūpinti, padėti Mūsų vertybės: Atsakingumas   Pasitikėjimas   Sąžiningumas   Pagarba   Pagalba

ATSAKINGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Laikomės žodžio
  • Prieš imdamiesi veiksmų, išanalizuojame situaciją, įvertiname pasekmes, nuodugniai ir geranoriškai aptariame su kolegomis, kaip įgyvendinsime veiklas

PASITIKĖJIMAS

mums reiškia veiklos laisvę nevengiant įsipareigojimų, tad mes:

  • Leidžiame vieni kitiems pasirinkti patikėtų užduočių įgyvendinimo būdus
  • Mokomės iš klaidų ir reguliariai tobuliname savo kvalifikaciją

SĄŽININGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Nemeluojame nei sau, nei kitiems
  • Nuomonę grindžiame faktais, ją pateikiame nepažeisdami kito žmogaus jausmų ir nuostatų

PAGARBA

mums reiškia kiekvieno žmogaus kaip asmenybės priėmimą, tad mes:

  • Įsiklausome ir išklausome įvairiausias nuomones ir pasiūlymus be išankstinių sąlygų ar nusiteikimo
  • Neužgauname vieni kitų orumo, konstruktyviai teikiame ir priimame grįžtamąjį ryšį

PAGALBA

mums reiškia drąsą kreiptis pagalbos ir atvirai ją priimti, tad mes:

  • Susidūrę su sunkiai sprendžiama problema, atvirai dalijamės su kolegomis ir bandome ją išspręsti bendrai
  • Pastebėję, kad kolega turi sunkumų, neatidėliodami pasisiūlome padėti juos įveikti sutelktai

„Erasmus+“ projekto „Mokykis ir žaisk su IT“ jungtinis pedagogų mokymosi vizitas

2017 08 01

Endriejavo pagrindinės mokyklos pedagogai mokslo metus užbaigė neįprastais mokymais, kuriuose teko ne tik klausyti, bet ir patiems aktyviai dalyvauti. Liepos 3–7 dienomis mokykloje vyko „Erasmus+“ programos projekto „Mokykis ir žaisk su IT“ (projektas skirtas pradinių klasių mokiniams bei mokytojams) jungtinis darbuotojų mokymosi vizitas. Mokymuose dalyvavo partnerių mokyklų pedagogai iš Airijos, Makedonijos, Kroatijos, Bulgarijos, Portugalijos, Ispanijos, Austrijos bei Lietuvos.

Mokymų metu išbandėme programas bei mobiliąsias aplikacijas. Daugiausiai laiko skyrėme įvaldyti „Aurasma“ mobiliąją aplikaciją, kurią naudosime rudenį įgyvendindami projekto veiklas tema „Miesto brangenybė“. „Aurasma“ yra nemokama aplikacija iOS ir Android prietaisams, sujungianti filmuotus ir statiškus vaizdus į taip vadinamas „auras“, statišką vaizdą paverčia „gyvu“. Projekto partnerių užduotis – su mokiniais išsirinkti lankytiną miestelio vietą, surinkti informaciją ir naudojant „Aurasma“ pristatyti draugams iš užsienio. Mūsų mokykloje jau veikia 3 „auros“ „Vadovėliuose ant sienų“ (mokykloje vykusio projekto „Kūrybinės partnerystės“ rezultatas). Jas mokiniai jau anksčiau sukūrė padedant projekto koordinatoriui Padraig O‘Beirn, o dabar „auras“ pristatėme mokymų dalyviams.

IT konsultantas austras Gerald Grahamer pristatė Tynker kodavimą, kuriuo galima kurti interaktyvius „html5“ pristatymus pamokoms. Ispanų partneriai pademonstravo, kaip atlikti aukštos kokybės audio įrašus. Mūsų mokyklos pradinių klasių mokiniai Adelė Perikaitė ir Artūras Mažrimas mokymų metu įrašė lietuvių liaudies pasaką „Eglė žalčių karalienė“ lietuvių ir anglų kalbomis. Pasakos įrašą turės galimybę išgirsti projekto partneriai ir visi mūsų tinklapio http://www.learn-play-ict.com/ lankytojai. Ispanų mokytojas Leonardo Loianno supažindino, kaip naudoti programėlę „Audacity“ audio failų redagavimui. Mokytojas pažymėjo, kad programa pasirinkta neatsitiktinai – ją naudoti paprasta tiek mokytojams, tiek mokiniams. Mokytojas šioje veikloje yra tik konsultantas, viską nuo įrašo iki galutinio produkto gali atlikti patys vaikai. Portugalų partneriai papasakojo, kaip sukurti žaidimus mobiliuosiuose telefonuose bei kompiuteriuose naudojant learningapp.org. Projekto pirmų metų įsivertinimui panaudojome „Surveymonkey“ platformą. Kartu sukūrėme klausimynus, skirtus pradinių klasių mokiniams, jų tėvams bei mokytojams. Mokymų metu visos šalys partnerės susitarė dėl kitų mokslo metų projekto veiklų, suplanavo projekto dalyvių susitikimą 2018 metų pavasarį Bulgarijoje.

Projekto „Mokykis ir žaisk su IT“ partnerius maloniai priėmė Klaipėdos rajono savivaldybės meras V. Dačkauskas, vicemerė Švietimo skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius ir kt. bei Klaipėdos Simono Dacho progimnazija. Šios mokyklos teatro mokytojas metodininkas Karolis Makauskas dalinosi gerąja patirtimi, įgyta įgyvendinant du programos Erasmus+ projektus: „iNimation in clay“ ir „Motion pictures at en exhibition“. Abu projektai susiję su IT naudojimu.

Po mokymų mokykloje svečiams buvo pasiūlyta turininga kultūrinė pažintinė programa, pristatanti Klaipėdos rajoną ir kraštą. Lankėmės Drevernoje, Pajūrio regioniniame parke, Klaipėdoje, Palangoje bei Juodkrantėje. Liepos 6 dieną svečiai turėjo galimybę pamatyti Endriejavo miestelio apylinkes.

Eglė SKOLEVIČIENĖ
Anglų kalbos mokytojaKomentuokite naujieną

 

Švietimo naujienos

Mokymosi išteklių medžiaga

Mokymosi išteklių video medžiaga

Vadovėlių duomenų bazė

Vadovėlių duomenų bazė

Lietuvos pirmoko pasas

projektas