ŠAC - Švietimo aprūpinimo centras

ŠAC – šviesti, aprūpinti, padėti Mūsų vertybės: Atsakingumas   Pasitikėjimas   Sąžiningumas   Pagarba   Pagalba

ATSAKINGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Laikomės žodžio
  • Prieš imdamiesi veiksmų, išanalizuojame situaciją, įvertiname pasekmes, nuodugniai ir geranoriškai aptariame su kolegomis, kaip įgyvendinsime veiklas

PASITIKĖJIMAS

mums reiškia veiklos laisvę nevengiant įsipareigojimų, tad mes:

  • Leidžiame vieni kitiems pasirinkti patikėtų užduočių įgyvendinimo būdus
  • Mokomės iš klaidų ir reguliariai tobuliname savo kvalifikaciją

SĄŽININGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Nemeluojame nei sau, nei kitiems
  • Nuomonę grindžiame faktais, ją pateikiame nepažeisdami kito žmogaus jausmų ir nuostatų

PAGARBA

mums reiškia kiekvieno žmogaus kaip asmenybės priėmimą, tad mes:

  • Įsiklausome ir išklausome įvairiausias nuomones ir pasiūlymus be išankstinių sąlygų ar nusiteikimo
  • Neužgauname vieni kitų orumo, konstruktyviai teikiame ir priimame grįžtamąjį ryšį

PAGALBA

mums reiškia drąsą kreiptis pagalbos ir atvirai ją priimti, tad mes:

  • Susidūrę su sunkiai sprendžiama problema, atvirai dalijamės su kolegomis ir bandome ją išspręsti bendrai
  • Pastebėję, kad kolega turi sunkumų, neatidėliodami pasisiūlome padėti juos įveikti sutelktai

Ekologinės dienos „Šaltinėlyje“

2016 05 25

Kaip ir kasmet, pavasariui atkeliavus į žemę, šiemet Klaipėdos „Šaltinėlio“ mokykloje-darželyje vyko ekologinio ugdymo renginių dienos.

Pirmąją dieną visi darželio vaikai rinkosi įstaigos kieme. Čia juos pasveikino pasakų personažai – naminukai, kurie neturėjo namų. Jie pasikalbėjo su vaikais apie gerus darbus gamtai, apie tai, kad reikia gyventi švarioje aplinkoje, ją saugoti, globoti. Žaisdami su vaikais, jie surado popierines dėžes ir paprašė, kad mažieji pagamintų iš šių dėžių namelius. O „Pursliukų“ grupės vaikai džiaugėsi edukacine išvyka į P. Domšaičio galeriją „Kabo inkilas medelyje…“. Po teatralizuoto ekologinės grupės narių pasirodymo, įstaigoje buvo iškelta Žemės vėliava ir visi pakviesti dalyvauti talkoje – tvarkyti kiemą.

Antroji diena buvo skirta namelių naminukams statymui. Organizatoriai padedami tėvelių ir pedagogų iš anksto kaupė nereikalingas kartonines dėžes, kurias išdalino grupėms ir šventės svečiams – Klaipėdos „Radastėlės“ darželio komandai. Vaikai (jų fantazija beribė) iš tų dėžių konstravo įvairiausius statinius. Darželio kieme surengtoje parodoje naminukai galėjo rinktis iš gausybės daugiaaukščių, pasakų namelių ar pilių. Vaikai įsitikino, kad iš antrinių žaliavų galima pasigaminti įvairiausių žaidimo priemonių.

Trečiąją dieną darželio grupių vaikai lankėsi vieni pas kitus, susipažino su grupėse vykdomais projektais. „Pursliukų“ ir „Gintarėlių“ grupėse vaikai naudodamiesi didinamuoju stiklu lygino vandentiekio ir šalia darželio esančio Trinyčių tvenkinio vandens mėginius (projektas „Laimingas vanduo – laimingas žmogus“), „Delfinukų“ grupėje ugdytiniai pasidžiaugė augančių daigelių įvairove (projektas „Žalioji palangė“). Salėje „Verpetėlių“ grupė parodė spektaklį „Lašiuko“ kelionė“, o „Vaivorykštės“ grupė kartu su svečiais iš „Radastėlės“ darželio, organizavo viktoriną „Čiulba paukšteliai“. Visos grupės prisideda prie Klaipėdos „Gedminų“ progimnazijos sveikos gyvensenos iniciatyvos „Auginu ir augu pats“.

Renginį „Ekologinės dienos – 2016“ baigė Kėdainiuose vykusi respublikinė konferencija „Gamta ir mes“. Čia „Šaltinėlio“ direktorė Aušra Astrauskienė ir mes, pedagogės Vilija Zuzevičienė ir Lina Lukošienė, kartu su kolege Gaiva Simanauskiene skaitėme pranešimus apie gamtosaugą ir gamtotyrą. Buvo perskaityti šie pranešimai:  A. Astrauskienė „Žalioji vėliava ir sertifikatas – gamtosauginių mokyklų programų veiklos įvertinimo rezultatas“, L. Lukošienė „Gamtamoksliniai eksperimentai ir bandymai ikimokykliniame amžiuje – kelias į gamtos pažinimą“, G. Simanauskienė „Klaipėdos „Šaltinėlio“ mokyklos-darželio gamtosauginiai žingsniai Žaliosios vėliavos link“, V. Zuzevičienė  „Ikimokyklinukų žalieji projektai“.

Norime pasidžiaugti, kad visuose renginiuose aktyviai dalyvavo ir vaikai, ir pedagogai, tėvai. Tai suteikė ne tik džiugių emocijų, bet ir praturtino naujomis žiniomis ir įgūdžiais, kurie padės dar labiau saugoti ir mylėti aplinką.

Lina Lukošienė, Vilija Zuzevičienė
Auklėtojos metodininkėsKomentuokite naujieną

 

Švietimo naujienos

Mokymosi išteklių medžiaga

Mokymosi išteklių video medžiaga

Vadovėlių duomenų bazė

Vadovėlių duomenų bazė

Lietuvos pirmoko pasas

projektas