ŠAC - Švietimo aprūpinimo centras

ŠAC – šviesti, aprūpinti, padėti Mūsų vertybės: Atsakingumas   Pasitikėjimas   Sąžiningumas   Pagarba   Pagalba

ATSAKINGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Laikomės žodžio
  • Prieš imdamiesi veiksmų, išanalizuojame situaciją, įvertiname pasekmes, nuodugniai ir geranoriškai aptariame su kolegomis, kaip įgyvendinsime veiklas

PASITIKĖJIMAS

mums reiškia veiklos laisvę nevengiant įsipareigojimų, tad mes:

  • Leidžiame vieni kitiems pasirinkti patikėtų užduočių įgyvendinimo būdus
  • Mokomės iš klaidų ir reguliariai tobuliname savo kvalifikaciją

SĄŽININGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Nemeluojame nei sau, nei kitiems
  • Nuomonę grindžiame faktais, ją pateikiame nepažeisdami kito žmogaus jausmų ir nuostatų

PAGARBA

mums reiškia kiekvieno žmogaus kaip asmenybės priėmimą, tad mes:

  • Įsiklausome ir išklausome įvairiausias nuomones ir pasiūlymus be išankstinių sąlygų ar nusiteikimo
  • Neužgauname vieni kitų orumo, konstruktyviai teikiame ir priimame grįžtamąjį ryšį

PAGALBA

mums reiškia drąsą kreiptis pagalbos ir atvirai ją priimti, tad mes:

  • Susidūrę su sunkiai sprendžiama problema, atvirai dalijamės su kolegomis ir bandome ją išspręsti bendrai
  • Pastebėję, kad kolega turi sunkumų, neatidėliodami pasisiūlome padėti juos įveikti sutelktai

Drąsučių mokyklos mokiniai keliavo į Anykščius

2015 10 29

Pilnutėlis mokinių autobusas ankstų spalio 23 dienos rytą pajudėjo iš Drąsučių mokyklos kiemo į Anykščius. Ši išvyka subūrė net 40 3–10 klasių moksleivių. Už šią mūsų mokiniams dovanotą kelionę esame nuoširdžiai dėkingi Kuršėnų miškų urėdijos urėdui Algimantui Juozui Kundrotui .

Riedame vingiuotais Aukštaitijos keliais. Štai ir Anykščiai. Pirmasis sustojimas prie antrojo pagal dydį Lietuvoje akmens – Puntuko riedulio. Pradinių klasių mokiniai su savo mokytojomis perskaitė stenduose informaciją apie Puntuką. Vaikus sudomino padavimais ir legendomis apipintas akmuo. Geologiniu gamtos paminklu jis paskelbtas 2000 m. Puntuko akmenyje iškalti „Lituanicos“ lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno bareljefai bei jų testamento žodžiai lietuvių tautai. Kai kurie mokiniai net nebuvo matę tokio didžiulio akmens. Negalėjome nenusifotografuoti prie galingojo Puntuko.

Antrasis sustojimas – „Iškyla medžių viršūnėmis“, Anykščių Medžių lajų takas. Takas medžių viršūnėmis vingiuoja apie 300 metrų. Kilome nuo žemės iki medžių viršūnių šiek tiek nuo vėjo svyruojančiu lajų taku. Toks Medžių lajų takas vienintelis ne tik Baltijos šalyse, bet ir Rytų Europoje. Takas kyla į 34 metrų aukščio apžvalgos bokštą. Nors ir buvo baugu, bet užkopėme į bokšto viršų, nuo kurio pasigrožėjome apdainuotojo Anykščių šilelio vaizdais, Šventosios upės vingiais. Aukštis ir medžių viršūnių šlamesys, susiliejęs su žmonių balsais, leido kelionės dalyviams pasijusti ypatingais gamtos vaikais, o prieš akis atsivėrę vaizdai pakerėjo visus rudenišku grožiu. Vaikai sakė: „Rudenį gamta nuostabi“…

Trečiasis sustojimas – ant Liudiškių kalvos iškilęs Laimės žiburys. Užkopėme ir laimę kvietėmės prie Laimės žiburio, Jono Biliūno kapavietės. Mokytoja Idilija papasakojo šio paminklo atsiradimo istoriją, mokiniai paminėjo Jono Biliūno skaitytus kūrinius.

O kokia ekskursija be pramogų?… Ketvirtasis sustojimas – vasaros rogučių trasa ant Kalitos kalno. Adrenalino mokiniai įgavo pasivažinėję moderniomis rogučių trasomis, kurios nepaliko nei vieno abejingo. Kai kuriems vaikams teko įveikti ir baimės jausmą sėdant į rogutes, tačiau jau po pirmo nusileidimo jis ištirpo ir teliko mokinių džiugūs veidai. Linksmieji kalneliai pripildė vaikų širdis naujomis ir netikėtomis emocijomis. Tai bene visiems mokiniams labiausiai patikusi ekskursijos dalis.

Nors grįžome šiek tiek pavargę, visų veiduose švytėjo šypsenos ir skambėjo padėkos žodžiai mokytojoms už naujas žinias ir pramogas, bei prašymas pakartoti ekskursiją.

Idilija LABENSKIENĖ
Ekskursijos organizatorė, logopedėKomentuokite naujieną

 

Švietimo naujienos

Mokymosi išteklių medžiaga

Mokymosi išteklių video medžiaga

Vadovėlių duomenų bazė

Vadovėlių duomenų bazė

Lietuvos pirmoko pasas

projektas