ŠAC - Švietimo aprūpinimo centras

ŠAC – šviesti, aprūpinti, padėti Mūsų vertybės: Atsakingumas   Pasitikėjimas   Sąžiningumas   Pagarba   Pagalba

ATSAKINGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Laikomės žodžio
  • Prieš imdamiesi veiksmų, išanalizuojame situaciją, įvertiname pasekmes, nuodugniai ir geranoriškai aptariame su kolegomis, kaip įgyvendinsime veiklas

PASITIKĖJIMAS

mums reiškia veiklos laisvę nevengiant įsipareigojimų, tad mes:

  • Leidžiame vieni kitiems pasirinkti patikėtų užduočių įgyvendinimo būdus
  • Mokomės iš klaidų ir reguliariai tobuliname savo kvalifikaciją

SĄŽININGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Nemeluojame nei sau, nei kitiems
  • Nuomonę grindžiame faktais, ją pateikiame nepažeisdami kito žmogaus jausmų ir nuostatų

PAGARBA

mums reiškia kiekvieno žmogaus kaip asmenybės priėmimą, tad mes:

  • Įsiklausome ir išklausome įvairiausias nuomones ir pasiūlymus be išankstinių sąlygų ar nusiteikimo
  • Neužgauname vieni kitų orumo, konstruktyviai teikiame ir priimame grįžtamąjį ryšį

PAGALBA

mums reiškia drąsą kreiptis pagalbos ir atvirai ją priimti, tad mes:

  • Susidūrę su sunkiai sprendžiama problema, atvirai dalijamės su kolegomis ir bandome ją išspręsti bendrai
  • Pastebėję, kad kolega turi sunkumų, neatidėliodami pasisiūlome padėti juos įveikti sutelktai

Daukanto naktis – 5

2016 03 26

Šiaulių Simono Daukanto gimnazijoje suorganizuota tradicinė jau penktoji naktis mokykloje. Į renginį mokiniai rinkosi turėdami vieną tikslą – nuotaikingai, linksmai, nuoširdžiai bendraujant praleisti naktį savoje mokykloje. Buvo smagu sulaukti ir buvusiųjų mokinių, kurie panoro ne tik dalyvauti, bet ir organizuoti veiklas gimnazistams. Šios nakties credo – „Svajok, draugauk, gyvuok ir nemiegok“ buvo pilnai įvykdytas.

Vakaras prasidėjo nakties taisyklių kūrimu. Tą naktį mokinių žodyne nebuvo žodžių „nenoriu“, „nemoku“, „negaliu“, „nedarysiu“, „neįdomu“. Nebuvo ne tik šių žodžių, bet ir beprasmio sėdėjimo, nuobodžiavimo, blogos nuotaikos ar niurzgėjimo. Gimnazistų tarybos narės visus pakvietė pažaisti aktyvius susipažinimo žaidimus. Nakties svečiai – muzikantų kompanija „Šiauliai United“ visą valandą nenuilstamai grojo ir mokė liaudies šokių. Buvo neįtikėtinai smagu suktis šokio ritmu, į šokio sūkurį įsitraukė ir mokytojai. Kūno kultūros mokytojai pakvietė visus surasti lauke paslėptus kamuoliukus, žaisti futbolą su akiniais iš vienkartinių stiklinių, kvadratą su gimnastikos kamuoliu, varžytis virvės traukime. 24 val. mokiniai, susiskirstę į komandas, dalyvavo mokytojų suorganizuotuose užsiėmimuose. Gimnazistai prie arbatos puodelio kūrė aikštės projektus, relaksavo žvakių šviesoje, mokėsi jogos pratimų, atliko JOD narių organizuotas aktyvias komandines užduotis. Po to visi nakties dalyviai įsitraukė į orientacines varžybas po gimnaziją. Buvo įdomu ir neįprasta su žemėlapiais bėgioti po mokyklą. Apie 4 val. ryto buvo suorganizuota naktinė protų kova, į kurią nuotoliniu būdu prisijungė ir buvę mokiniai. Nugalėtojų laukė prizas – šaudymas iš orinio šautuvo. Žinoma, visi labiausiai laukė pernykščių atrakcijų: apsilankymo ant gimnazijos stogo, palėpėse ir pasivaikščiojimo gimnazijos rūsiais tamsoje, pasišviečiant žibintuvėliais. Visi buvo maloniai nustebinti, net ir tie, kurie nebe pirmą kartą dalyvavo. Visa naktis buvo tiesiogiai transliuojama į eterį. Net nepastebėjome, kaip greitai išaušo rytas. Aptarę nakties veiklas, parašę draugams „komplimentus ant nugarų“, visi draugiškai atsisveikinome. Telieka tik džiaugtis, kad penktoji Daukanto naktis vėl buvo nepaprasta, prabėgo labai greitai, smagiai ir įdomiai.

 Daukanto naktis – 5

Laima Tiepelienė
Neformaliojo švietimo ir pagalbos skyriaus vedėjaKomentuokite naujieną

 

Švietimo naujienos

Mokymosi išteklių medžiaga

Mokymosi išteklių video medžiaga

Vadovėlių duomenų bazė

Vadovėlių duomenų bazė

Lietuvos pirmoko pasas

projektas