ŠAC - Švietimo aprūpinimo centras

ŠAC – šviesti, aprūpinti, padėti Mūsų vertybės: Atsakingumas   Pasitikėjimas   Sąžiningumas   Pagarba   Pagalba

ATSAKINGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Laikomės žodžio
  • Prieš imdamiesi veiksmų, išanalizuojame situaciją, įvertiname pasekmes, nuodugniai ir geranoriškai aptariame su kolegomis, kaip įgyvendinsime veiklas

PASITIKĖJIMAS

mums reiškia veiklos laisvę nevengiant įsipareigojimų, tad mes:

  • Leidžiame vieni kitiems pasirinkti patikėtų užduočių įgyvendinimo būdus
  • Mokomės iš klaidų ir reguliariai tobuliname savo kvalifikaciją

SĄŽININGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Nemeluojame nei sau, nei kitiems
  • Nuomonę grindžiame faktais, ją pateikiame nepažeisdami kito žmogaus jausmų ir nuostatų

PAGARBA

mums reiškia kiekvieno žmogaus kaip asmenybės priėmimą, tad mes:

  • Įsiklausome ir išklausome įvairiausias nuomones ir pasiūlymus be išankstinių sąlygų ar nusiteikimo
  • Neužgauname vieni kitų orumo, konstruktyviai teikiame ir priimame grįžtamąjį ryšį

PAGALBA

mums reiškia drąsą kreiptis pagalbos ir atvirai ją priimti, tad mes:

  • Susidūrę su sunkiai sprendžiama problema, atvirai dalijamės su kolegomis ir bandome ją išspręsti bendrai
  • Pastebėję, kad kolega turi sunkumų, neatidėliodami pasisiūlome padėti juos įveikti sutelktai

Butrimonių gimnazijos mokiniai „Euroscolos“ renginyje Strasbūre

2016 02 04

Butrimonių gimnazijos mokiniai, laimėję Euroscola konkursą, nekantriai laukė  savo  kelionės į Europos Parlamentą Strasbūre. Pagaliau ilgai laukta akimirka atėjo. Kai autobusas pajudėjo iš vietos, vis dar nesitikėjo, kad pagal numatytą maršrutą nuvažiuosime apie 4000 km.  24 mokyklos mokiniai sausio 19 dieną devintą valandą vakare pradėjo kelionę į Europarlamentą. Rytą atvykome į Čekijos  sostinę Prahą, grožėjomės nuostabiu Karolio tiltu, Loretos kompleksu, centrine senamiesčio aikšte su nuostabiu laikrodžiu. Vakarėjant išvykome į Strasbūrą, pasivaikščiojome siauromis miesto gatvelėmis, apžiūrėjome  Notre Dame katedrą.

Ryte atsikėlę ir  pasipuošę  skubėjome į Europarlamentą. Jaudinomės,  buvo smalsu ir nedrąsu, kaip mums seksis. Europarlamente praleidome visą dieną.  Atvykę užsiregistravome, praėjome apsaugos kontrolės postą ir patekome į Europarlamento vidų. Mokiniai  susiskirstė į šešias grupes dirbti pagal Europos  ateities, migracijos, žmonių teisių apsaugos, įsidarbinimo ir kitus klausimus. Lydintis Europarlamento darbuotojas pakvietė mokinius pusryčiauti.  Po pusryčių didžiojoje Europarlamento  posėdžių salėje  susirinko daugiau negu 500 moksleivių ir mokytojų iš įvairių Europos Sąjungos šalių. Jie užėmė Europos deputatų vietas ir pristatė šalis, iš kurių atvyko. Įdomu tai, kad teko savo šalį, mokyklą pristatyti viena iš Europos Sąjungos kalbų, bet ne gimtąja. Mūsų delegacijai atstovavo  Simonas Viesa. Po prisistatymų moksleiviai galėjo užduoti klausimus parlamento administratoriams.  Pasibaigus diskusijoms, po pietų mokiniai, susiskirstę po keturis (visi iš skirtingų šalių),  dalyvavo „Eurogame“ žaidime.  Įvairių šalių ketvertukai turėjo įveikti dvidešimt skirtingomis kalbomis parašytų klausimų. Vėliau mokiniai dirbo grupėse, diskutavo. Grįžę į posėdžių salę pristatė darbo grupių ataskaitas. Po apibendrinimų ir pasiūlymų vyko  ,,Eurogame“ ketvertukų finalas. Diena buvo pilna įspūdžių, nuotaika pakili, juk ne kiekvieną dieną tenka patikrinti savo anglų kalbos žinias bendraujant su įvairių šalių mokiniais. Pavargę, bet laimingi palikome Europarlamentą. Vėlai vakare išvykome į Reimsą.  Išsimiegoję,  papusryčiavę toliau tęsėme kelionę. Apžiūrėję Reimso katedrą išvykome į Paryžių.

Ir štai Paryžius… Prilipę prie autobuso langų, klausydami gidės pasakojimų negalėjome patikėti, kad mes romantiškajame Paryžiuje.

Patikėjome  tik apžiūrėję Paryžiaus  Notre- Dame katedrą ir pakilę į Eifelio bokštą, kur atsivėrė nuostabi Paryžiaus panorama. Aplankėme kvepalų muziejų, grožėjomės Eliziejaus laukais,  Triumfo arka ir kitomis įžymiomis vietomis. Skambant prancūziškai  muzikai plaukdami Senos upe grožėjomės vakariniu Paryžiumi, sunku buvo atitraukti akis nuo spindinčio Eifelio bokšto.  Pavargę, bet laimingi vykome į viešbutį. Antrąją dieną pakilia nuotaika  vykome į Versalio rūmus. Visus sužavėjo prabanga tviskantys Versalio rūmai bei nuostabus rūmų sodas. O kaip esant Paryžiuje neaplankyti Luvro muziejaus. Nors ir neturėjome labai daug laiko, bet pavyko apsilankyti. Labiausiai visiems patiko Napoleono apartamentai. Pavargę, bet laimingi skubėjome į  Monmartro rajoną, kur apžiūrėjom  įspūdingo grožio Monmartro katedrą. Atvykus į  viešbutį, sunku buvo užmigti – vis dar alsavome Paryžiumi. Rytą atsikėlę toliau tęsėme savo kelionę. Mus pasitiko pavasarėjantis Briuselis:  grožėjomės metalo molekulės kopija – „Atomiumu“,  Grand Place aikšte, apžiūrėjome Šv. Gudulės Katedrą, Briuselio simbolį – berniuką,  senuosius Gildijų namus, Karališkąsias galerijas, Karalių ir Teisingumo rūmus, prisiragavome šokolado, džiaugėmės pavasarišku oru.  Nors jau buvo pavakarys, mūsų  dar laukė ilgas kelias Vokietijos link – išvykome į paskutinę savo kelionės nakvynės vietą.

Paskutinis sustojimas Berlyne. Grožėjomės Berlynu iš Reichstago kupolo, aplankėme Aleksandro aikštę, Rotušę, Katedrą, Muziejų salą, Potsdamo aikštę. Vakare laimingi ir pavargę išvykome į Lietuvą. Rytą atsibudome Lenkijoje, jau visai netoli Lietuvos. Čia mūsų laukė sniegas ir visai nekvepėjo pavasariu.

Dėkojame  Stanislovo Petrukaičio IĮ, kuri labai saugiai vežė 4000 kilometrų, labai ačiū ponui Stanislovui už rūpestį ir gerą nuotaiką ir siurprizus visos kelionės metu.

Mokinius lydėjo mokytojos Dalia Adžgauskienė ir Jonė Poliakienė. Kartu  vyko mokytoja Vilma Mielaikienė ir soc. pedagogė Ramutė Jablonskienė.

Butrimonių g-jos inf.

 Komentuokite naujieną

 

Švietimo naujienos

Mokymosi išteklių medžiaga

Mokymosi išteklių video medžiaga

Vadovėlių duomenų bazė

Vadovėlių duomenų bazė

Lietuvos pirmoko pasas

projektas