Lazdijų mokykla – darželis „Vyturėlis“ kuria BMT „tinkliuką“


“Atsakomybė už sėkmę taip pat priklauso nuo vidinės žmogaus atsakomybės, bet ją sustiprina kolegiškas buvimas drauge.”  D. Finkas

        Lazdijų mokykla – darželis „Vyturėlis“ 2011-2012 m. dalyvavo Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo aprūpinimo centro ir Utenos švietimo centro įgyvendintame ESF projekte „Besimokančių mokyklų tinklai“. Projekto metu buvo siekiama sukurti sąlygas BMT mokykloms stiprinti bendruomenių gebėjimą spręsti ugdymo proceso kaitos problemas bei gerinti ugdymo/si kokybę, padėti spręsti ugdymo organizavimo, turinio planavimo, mokymo motyvacijos, mokinių poreikių tenkinimo ir kitas problemas.

2012 m. birželio mėnesį baigiamojoje projekto konferencijoje buvo iškelta idėja savo mokyklos iniciatyva BMT-3 mokymuose įgytą medžiagą ir konkrečius patarimus pritaikyti kuriant savo “tinkliuką“, ieškant  bendraminčių, norinčių rasti ir spręsti mokyklos veiklą tobulinančias problemas. Kadangi jau nuo seno turime puikius bendradarbiavimo partnerius – Alytaus Dzūkijos pagrindinė mokyklą, Birštono gimnaziją bei Birštono vienkiemio darželį-mokyklą – pirmiausiai pasiūlėme prie mūsų „tinkliuko“  prisijungti kolegas iš jų.

Pirmasis „tinkliuko“ susitikimas – seminaras „BMT – kelias identifikuoti ir spręsti mokyklos bendruomenės problemas”  įvyko paskutiniąją spalio dieną mūsų mokykloje. Seminarą vedė mūsų mokyklos BMT-3 komandos narės: Janė Gudžiauskienė,  Aušra Tamkevičienė, Vilma Čepanonienė, Danutė Puodžiūnienė, Rūta Kalėdienė bei Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos mokytoja Nijolė Amšiejienė. Seminaro metu buvo pasidalinta patirtimi  sprendžiant mokykloje iškylančias problemas, mokomasi problemas identifikuoti, išgryninti bei planuoti tolimesnį problemos sprendimo kelią. Mokyklų komandos labai noriai įsijungė į seminaro veiklą, dirbo grupėmis ir kolegėms pristatė savo mokyklos išgrynintą  problemą. „Tinkliuko“ mokyklos nutarė patobulinti seminaro metu sudarytą problemos sprendimo planą, jį įgyvendinti ir sekančio  susitikimo, įvyksiančio vasaros pradžioje, metu pristatyti, kaip sekėsi šias problemas spręsti.

Po seminaro mokykloje „tinkliuko“ partnerius pakvietėme į  Lazdijų krašto muziejų, kur svečiai susipažino su muziejaus ekspozicija bei dalyvavo muziejininkų vedamoje edukacinėje veikloje.

Mūsų mokyklos komanda džiaugiasi suradusi bendraminčių, kurie pasiryžę ir ateityje bendrauti, dalintis savo idėjomis ir patirtimi, sprendžiant mokyklose iškylančias problemas.

 

Vyresnioji mokytoja Rūta Kalėdienė

  1. #1 Rasa 2012-11-20 - 15:54

    Smagiausi jums linkėjimai… Idomumo – kuriant… šilumos – bendraujant… Rasa Šnipienė :)

  2. #2 Elena 2012-11-20 - 17:11

    Šaunuoliai

(nebus skelbiama)