“MOKYKLA” – paroda, kurioje mokytojai tampa mokiniais


Lietuvoje pernai pirmą kartą buvo surengta edukacinė, švietimo procesui ir visoms jame dalyvaujančioms grupėms skirta paroda „Mokykla“. Naujojoje parodoje pristatyta ateities mokyklos vizija, iškelta daug švietimo sistemai aktualių klausimų ir ji buvo įvertinta kaip ypač sėkmingas, seniai reikalingas bei novatoriškas projektas. Ši paroda iš karto atsidūrė tarp lankomiausių Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ renginių, ją aplankė daugybė mokytojų iš visų mūsų šalies miestų ir miestelių.

 

Šiemet paroda „Mokykla“ vyks lapkričio 23–25 d. Pasak parodos projekto vadovės Agnės Žekonytės, savo šūkiu pasirinkusi „Laimingai augti!“ paroda sieks atkreipti dėmesį į kūrybiško ir laimingo mokymosi svarbą, į mokyklą, kuri padėtų ne tik lavintis, bet ir pažinti, ieškoti, augti, skleistis talentui. „Parodoje bus demonstruojama viskas, kas reikalinga tokiai mokyklai – nuo pieštukų iki novatoriškiausių technologijų, nuo naujausių mokymo metodikų pristatymų, susitikimų su žymiais Lietuvos bei užsienio švietimo sistemos darbuotojais iki improvizuotų pamokų interaktyviose klasėse“, – aiškino A. Žekonytė.

 

Šiemet parodoje vėl veiks interaktyvios klasės, pagal savo temas pavadintos žodžių (humanitariniai mokslai), skaičių (tikslieji ir gamtos mokslai), spalvų (menai, netradicinio ugdymo metodai, specialusis ugdymas) klasėsmis. „Jose į mokyklinius suolus pakviesime ne mokinius, o mokytojus. Jiems bus rengiami gyvi naujausių mokymo priemonių, technologinės įrangos pristatymai. Mokytojai improvizuotose pamokose galės patys visas naujoves išbandyti ir įvertinti. Pernai šiose klasėse buvo labai gyva, naujoves demonstravę specialistai, sakė, kad neturėjo geresnių ir smalsesnių mokinių už mokytojus“, – pasakoja A. Žekonytė.

 

Parodos lankytojų lauks ir nemažai mokytojams, tėvams, mokiniams, administracijai skirtų įdomių bei vertingų edukacinių renginių, kuriuos organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija, jai pavaldus Ugdymo plėtotės centras bei kitos institucijos. Pasak renginio koordinatorės Justinos Sajės: čia mokytojų ir vadovų lauks paskaitos apie ugdymo organizavimo bei kitas naujoves mokykloje; čia diskutuosime šią dieną švietimui aktualiomis temomis (pvz., kaip atpažinti kūrybiškumą žlugdančius veiksnius ir pan.); čia vyks tarptautinis forumas, kur pranešimus skaitys žymūs žmonės iš viso pasaulio, į švietimą žvelgiantys įvairiais rakursais ir turintys puikių idėjų bei minčių, kurias verta išgirsti tiek jaunam, tiek senam. Čia bus teikiamos konsultacijos tiek mokytojams, ieškantiems naujų metodų savo pamokų paįvairinimui ar turintiems specialių klausimų, susijusių su pedagoginiu darbu; tiek tėvams, auginantiems specialių poreikių turintį vaiką ar ketinantiems savo mažametį leisti į darželį ar mokyklą ir nežinantiems, ką pasirinkti. Čia taip pat vyks jaunimo organizacijų renginiai, sudarantys galimybę tiek mokytojams, tiek mokiniams bei tėvams artimiau susipažinti su neformaliojo ugdymo formomis bei galimybėmis. Čia mokysimės iš teigiamų užsienio patirčių. Taip pat parodoje vyks konkursai, žaidimai, akcijos, apdovanojimai… Čia mes kaupsime patirtį, idėjas ir tiesiog pabūsime kartu.

 

Apie registracijos į edukacinius renginius pradžią bus paskelbta tinklalapyje www.parodamokykla.lt likus mėnesiui iki parodos pradžios.

 

Parodą organizuoja Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“ kartu su partneriais – LR švietimo ir mokslo ministerija bei Ugdymo plėtotės centru.

 

Paroda „Mokykla 2012“ vyks „Litexpo“ 4 salėje, renginiai organizuojami ne tik 4, bet ir 5 ekspozicijų salėje (parodos „Vaikų šalis“ edukacinėje zonoje) bei konferencijų salėse 5.1, 5.2, 3.2, 5.3, 5.5.

 

Rasa KELIUOTYTĖ

„Litexpo“ atstovė spaudai ir viešiesiems ryšiams

Tel. (8 5) 268 6821

El. paštas – r.keliuotyte@litexpo.lt

  1. Dar nėra komentarų.
(nebus skelbiama)