ŠAC - Švietimo aprūpinimo centras

ŠAC – šviesti, aprūpinti, padėti Mūsų vertybės: Atsakingumas   Pasitikėjimas   Sąžiningumas   Pagarba   Pagalba

ATSAKINGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Laikomės žodžio
  • Prieš imdamiesi veiksmų, išanalizuojame situaciją, įvertiname pasekmes, nuodugniai ir geranoriškai aptariame su kolegomis, kaip įgyvendinsime veiklas

PASITIKĖJIMAS

mums reiškia veiklos laisvę nevengiant įsipareigojimų, tad mes:

  • Leidžiame vieni kitiems pasirinkti patikėtų užduočių įgyvendinimo būdus
  • Mokomės iš klaidų ir reguliariai tobuliname savo kvalifikaciją

SĄŽININGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Nemeluojame nei sau, nei kitiems
  • Nuomonę grindžiame faktais, ją pateikiame nepažeisdami kito žmogaus jausmų ir nuostatų

PAGARBA

mums reiškia kiekvieno žmogaus kaip asmenybės priėmimą, tad mes:

  • Įsiklausome ir išklausome įvairiausias nuomones ir pasiūlymus be išankstinių sąlygų ar nusiteikimo
  • Neužgauname vieni kitų orumo, konstruktyviai teikiame ir priimame grįžtamąjį ryšį

PAGALBA

mums reiškia drąsą kreiptis pagalbos ir atvirai ją priimti, tad mes:

  • Susidūrę su sunkiai sprendžiama problema, atvirai dalijamės su kolegomis ir bandome ją išspręsti bendrai
  • Pastebėję, kad kolega turi sunkumų, neatidėliodami pasisiūlome padėti juos įveikti sutelktai

Birželio pirmoji – kupina džiaugsmo ir naujų įspūdžių

2017 06 09

Birželio pirmoji – Tarptautinė vaikų gynimo diena. Ši šventė leidžia tėvams, mokytojams, auklėtojams labiau suartėti su vaikais, pažinti jų pasaulį kartu vis turtinant jį naujomis žiniomis. 

Šventės proga lietuvių kalbos mokytoja Vita Burzdžiuvienė mums surengė pažintinę ekskursiją po senąjį Vilnių. Keliaudami nuo Seimo link Senamiesčio, stabteldami aikštėse, prie pastatų, paminklų, klausėmės įdomių pasakojimų apie čia gyvenusius žmones, jų darbus. Pakeliui užsukome į Vokiečių gatvėje įsikūrusį Iliuzijų muziejų. Ekskursiją tęsėme siaurute vingiuota Literatų gatvele, kurioje ant pastatų sienų puikuojasi menininkų darbai, skirti žymiems literatams. Pagaliau priartėjome prie Švietimo ir mokslo ministerijos (žinojome, jog šią dieną čia vyks įvairūs renginiai). Mus pasitiko linksmai nusiteikę specialistai iš Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro ir pasiūlė prisijungti prie darbo. Klijavome lėktuvėlius, klausėmės pasakojimų apie inžineriją, lėktuvų struktūrą, linksmai žaidėme pūsdami didžiulius muilo burbulus. Ilgai netrukę nuskubėjome į spalvingą autobusą – laboratoriją. Ten pro mikroskopą galėjome apžiūrėti lapo sandarą, stebėti įdomius fizikinius reiškinius, roboto vabalo judėjimą. Ta sudėtinga ir kartu  mums dar paslaptinga įranga bei ten dirbusių specialistų kompetencija kėlė nuostabą ir susižavėjimą.

Mums liko dar vienas objektas – Švietimo ir mokslo ministerija. Šiemet ji pirmą kartą nusprendė atverti duris visiems vaikams. Mus pasitiko ministerijos darbuotojas. Tad leidomės į pažintinę kelionę po senovinį ministerijos pastatą. Gidas pasakojo, o mums pro akis bėgo 17, 18, 19, 20 amžiai. Bandėme įsivaizduoti čia gyvenusius žmones, įvykius. Vidurinėje pastato dalyje patekome į nuostabią rotondos tipo salę. Prieš 200 metų čia vyko garsių universiteto profesorių paskaitos, į kurias susirinkdavo apie 300 klausytojų.  Dabar čia vyksta posėdžiai, apdovanojimų ceremonijos. Iš salės mus palydėjo į trečiąją, seniausiąją, 250 metų pastato dalį. Su nuostaba pažvelgėme pro 3- iojo aukšto langą į žemės lopinėlį, kuriame buvo įrengtas pirmasis botanikos sodas (vėliau perkeltas į Sereikiškių parką).

Dėkojome gidui, surengusiam nuostabią ekskursiją po šiuos rūmus, dėkojome Švietimo ir mokslo ministerijai už Vaikų gynimo dienos proga organizuotą nepakartojamą šventę, kurios metu daugiau sužinojome apie Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro veiklą, pabuvojome mokslo dvasia alsuojančiame pastate.

Suzana MOZARSKA
Vilniaus r. Sudervės Mariano Zdziechovskio pagr. m-klos mokinėKomentuokite naujieną

 

Švietimo naujienos

Mokymosi išteklių medžiaga

Mokymosi išteklių video medžiaga

Vadovėlių duomenų bazė

Vadovėlių duomenų bazė

Lietuvos pirmoko pasas

projektas