ŠAC - Švietimo aprūpinimo centras

ŠAC – šviesti, aprūpinti, padėti Mūsų vertybės: Atsakingumas   Pasitikėjimas   Sąžiningumas   Pagarba   Pagalba

ATSAKINGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Laikomės žodžio
  • Prieš imdamiesi veiksmų, išanalizuojame situaciją, įvertiname pasekmes, nuodugniai ir geranoriškai aptariame su kolegomis, kaip įgyvendinsime veiklas

PASITIKĖJIMAS

mums reiškia veiklos laisvę nevengiant įsipareigojimų, tad mes:

  • Leidžiame vieni kitiems pasirinkti patikėtų užduočių įgyvendinimo būdus
  • Mokomės iš klaidų ir reguliariai tobuliname savo kvalifikaciją

SĄŽININGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Nemeluojame nei sau, nei kitiems
  • Nuomonę grindžiame faktais, ją pateikiame nepažeisdami kito žmogaus jausmų ir nuostatų

PAGARBA

mums reiškia kiekvieno žmogaus kaip asmenybės priėmimą, tad mes:

  • Įsiklausome ir išklausome įvairiausias nuomones ir pasiūlymus be išankstinių sąlygų ar nusiteikimo
  • Neužgauname vieni kitų orumo, konstruktyviai teikiame ir priimame grįžtamąjį ryšį

PAGALBA

mums reiškia drąsą kreiptis pagalbos ir atvirai ją priimti, tad mes:

  • Susidūrę su sunkiai sprendžiama problema, atvirai dalijamės su kolegomis ir bandome ją išspręsti bendrai
  • Pastebėję, kad kolega turi sunkumų, neatidėliodami pasisiūlome padėti juos įveikti sutelktai

Anglų kalbos priešmokyklinukai mokosi žaisdami

2015 11 26

„Vaikas ankstyvajame amžiuje, iki šešerių metų, kalboms yra labai imlus. Jis kaip kempinėlė gali labai daug sugerti, jo atmintis yra begalinė“. (Lietuvos edukologijos universiteto Vaikystės studijų katedros docentė Aldona Mazolevskienė)

PROJEKTO TIKSLAS

Mūsų mokyklėlės „Smalsieji pabiručiai“ priešmokyklinio ugdymo grupės pedagogė Asta Želionienė ir anglų kalbos mokytoja Vilma Vilčikauskienė sumanė į priešmokyklinio ugdymo grupės veiklą integruoti anglų kalbą ir taip gimė projektas „Mano augintinis. My pet“. Jo tikslas – sužinoti, kokius augintinius vaikai turi namie, ugdyti pasakojimo įgūdžius, dalintis savo patirtimi, ugdyti vaikų kūrybiškumą, sudominti vaikus anglų kalba, per žaidimus išmokti keletą anglų kalbos žodžių.

AUGINTINIŲ TEMA VAIKAMS ĮDOMI

Ši tema vaikams be galo artima ir įdomi, nes visi namuose laiko šuniuką arba katinėlį. Svarbiausia ugdymą sieti su gyvenimiška vaikų patirtimi. Gyvūno auginimas vaikams gali padėti susirasti draugų, jo buvimas kelia saugumo jausmą, o žaidimai su augintiniu neleidžia liūdėti ar jaustis vienišam. Ši tema iš tiesų puiki, nes padeda prakalbinti net pačius nedrąsiausius. Vaikai noriai nešė į grupę savo augintinių nuotraukas, rodė savo draugams ir su meile bei dideliu susidomėjimu pasakojo draugams apie augintinių priežiūrą, dresavimą, žaidimus ir nuotykius.

KATINAS COOKIE VAIKUS KALBINO IR LIETUVIŠKAI, IR ANGLIŠKAI

Visos veiklos metu su vaikais draugavo katinėlis Cookie, kuris mokėjo „kalbėti“ ir lietuviškai, ir angliškai bei labai norėjo susipažinti su vaikų augintiniais. Vaikai piešė savo augintinius, juos pristatė, pasakė jų vardus, kopijavo žodžius, iš spalvoto popieriaus lankstė šuniuką. Išmoko angliškai pasakyti kelis gyvūnų pavadinimus. Vaikai žaidė žaidimus „Šuniukas“, „Katinas ir pelė“, vaidino, improvizavo, ką gyvūnai mėgta daryti, dainavo anglišką ,,Skaičių dainelę“, skaičiavo grupės minkštus žaislus ir lietuviškai, ir angliškai, atliko skaičiavimo užduotį, o „Labirinte“ padėjo šuniukui surasti savo šeimininką. Iš pabirusių raidelių dėliojo žodžius „cat“, „dog“, „pet“. Savo augintinių piešinius ir nukopijuotus augintinių vardus klijavo prie surinktų žodžių ant didelio plakato.

Stebėtina, kaip natūraliai per žaidybinę veiklą vaikai įsiminė angliškus žodžius, noriai juos kartojo. Vaikai labai smalsūs, todėl lengvai perprato žaismingą informaciją. Veikla buvo aktyvi, įdomi ir vaikams, ir mokytojoms. Bendras mokytojų darbas ugdo bendrystės jausmą tarp pedagogų ir vaikų, o mokytojų entuziazmas įkvepia vaikus dar labiau plėtoti savo kūrybines galias. Jau dabar drauge su vaikais sprendžiame, apie ką angliškai kalbėsime kitą kartą…

Asta Želionienė
Priešmokyklinio ugdymo pedagogė
VšĮ „Smalsieji pabiručiai“, ŠiauliaiKomentuokite naujieną

 

Švietimo naujienos

Mokymosi išteklių medžiaga

Mokymosi išteklių video medžiaga

Vadovėlių duomenų bazė

Vadovėlių duomenų bazė

Lietuvos pirmoko pasas

projektas