ŠAC - Švietimo aprūpinimo centras

ŠAC – šviesti, aprūpinti, padėti Mūsų vertybės: Atsakingumas   Pasitikėjimas   Sąžiningumas   Pagarba   Pagalba

ATSAKINGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Laikomės žodžio
  • Prieš imdamiesi veiksmų, išanalizuojame situaciją, įvertiname pasekmes, nuodugniai ir geranoriškai aptariame su kolegomis, kaip įgyvendinsime veiklas

PASITIKĖJIMAS

mums reiškia veiklos laisvę nevengiant įsipareigojimų, tad mes:

  • Leidžiame vieni kitiems pasirinkti patikėtų užduočių įgyvendinimo būdus
  • Mokomės iš klaidų ir reguliariai tobuliname savo kvalifikaciją

SĄŽININGUMAS

mums reiškia laiku ir kokybiškai atliekamas pareigas, tad mes:

  • Nemeluojame nei sau, nei kitiems
  • Nuomonę grindžiame faktais, ją pateikiame nepažeisdami kito žmogaus jausmų ir nuostatų

PAGARBA

mums reiškia kiekvieno žmogaus kaip asmenybės priėmimą, tad mes:

  • Įsiklausome ir išklausome įvairiausias nuomones ir pasiūlymus be išankstinių sąlygų ar nusiteikimo
  • Neužgauname vieni kitų orumo, konstruktyviai teikiame ir priimame grįžtamąjį ryšį

PAGALBA

mums reiškia drąsą kreiptis pagalbos ir atvirai ją priimti, tad mes:

  • Susidūrę su sunkiai sprendžiama problema, atvirai dalijamės su kolegomis ir bandome ją išspręsti bendrai
  • Pastebėję, kad kolega turi sunkumų, neatidėliodami pasisiūlome padėti juos įveikti sutelktai

„Adamkiada 2017“

2017 06 06

Gegužės 31 d. Kaune vyko trečioji respublikinė sporto ir meno šventė „Adamkiada 2017“. Gimusi Alytaus rajono Butrimonių gimnazijoje, sumanyta ir inicijuota gimnazijos direktoriaus Valdo Valvonio, šventė plečiasi – šiemet pirmą kartą surengta Kaune – Prezidento Valdo Adamkaus gimtajame mieste. Šiemet šventėje dalyvavo ne tik buvusio Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondo globotų mokyklų mokiniai, bet ir Kauno apskrities jaunieji sportininkai.

Šventės atidaryme S. Dariaus ir S. Girėno stadione moksleivius pasveikino V. Adamkus, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas, Lietuvos sporto muziejaus direktorius Pranas Majauskas. 

Prezidentas padovanojo V. Valvoniui ir P. Majauskui po jubiliejinį atminimo medalį „Gerumo ąžuolas“.  Medalio reverse – V. Adamkaus žodžiai: „Kaip šio ąžuolo šaknys įsitvirtinusios į šventą Lietuvos žemę, privalu, kad ir mūsų šaknys neatitrūktų nuo savo tautos“.

Šventė prasidėjo iškilminga eisena, kuri, lydima Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų orkestro ir Kauno miesto pučiamųjų orkestro „Ąžuolynas“, nušurmuliavo Kauno gatvėmis nuo Rotušės aikštės iki S. Dariaus ir S. Girėno stadiono.

Varžybos S. Dariaus ir S. Girėno stadione ir dailės pleneras Ąžuolyne

S. Dariaus ir S. Girėno stadione varžėsi 24 respublikos mokyklų jaunieji sportininkai 60 metrų bėgimo, šuolio į tolį rungtyse, estafetėje 4×100 m, žaidė futbolą. „Tai yra mėgiamiausios Valdo Adamkaus rungtys. Prezidentas buvo puikus sportininkas, savo laiku pasiekęs puikių rezultatų“, – tikino „Adamkiados“ sumanytojas ir iniciatorius V. Valvonis.

Įkvėpti olimpinės stadiono dvasios ir Prezidento sportinio pavyzdžio, šiemet Butrimonių gimnazijos sportininkai pademonstravo puikią sportinę formą ir pasiekė aukštų rezultatų. Bendroje komandinėje įskaitoje komanda laimėjo II vietą, šuolio į tolį rungtyje Justinas Straigis (IIg klasė) iškovojo II vietą, o Deimena Ramančiuckaitė (8 klasė) šioje rungtyje užėmė VI vietą bei pagerino mokyklos rekordą. 60 metrų bėgimo rungties II vietos laimėtojas – Tautvydas Balynas (Ig klasė), o III vieta atiteko Deimenai Ramančiuckaitei. Estafetėje (4×100 m) mūsų gimnazijos komanda – 2 berniukai ir 2 mergaitės – užėmė III vietą. Jauniausia iš visų dalyvavusių estafetėje mokyklų sportininkų buvo mūsų 5 klasės mokinė Miglė Lukoševičiūtė, parodžiusi gerą rezultatą. Gimnazijos komanda futbolo rungtyje pelnė VII vietą. Bendros kompleksinės įskaitos rezultatai: I vieta – Radviliškio r. Sidabravo gimnazija, II vieta – Alytaus r. Butrimonių gimnazija, III vieta – Raseinių r. Ariogalos gimnazija.

Visų rungčių I–III vietų laimėtojai iš 24 mokyklų buvo apdovanoti medaliais, diplomais, taurėmis, Lengvosios atletikos ir futbolo federacijos įsteigtais prizais ir Prezidento kiekvienam asmeniškai pasirašytomis knygomis „Prezidento Valdo Adamkaus misija“ bei „Lietuvos tūkstantmetis“.

Jaunųjų dailininkų pleneras vyko Ąžuolyno parke. Šių metų tema „Aš noriu – aš galiu“ suteikė galimybę plačiau ją interpretuoti ir originaliai atskleisti pasirenkant norimą techniką. Plenero darbų vertinimo komisija (pirmininkas dailininkas profesorius A. Kmieliauskas) išrinko ir apdovanojo diplomais ir taurėmis 6 prizininkus, tarp jų ir Butrimonių gimnazijos I g klasės gimnazistę Santą Rinkevičiūtę.

Apdovanojimai „Adamkiados garbė“

Šventės uždarymas ir antroji apdovanojimų dalis vyko kino teatre „Cinamon“. Šiemet pirmą kartą renginio istorijoje buvo teikiami „Adamkiados garbės“ apdovanojimai, kurie įteikti 24 mokyklų nominantams už atsakingą veiklą, puikų mokymąsi, sporto ir meno pasiekimus, tinkamą mokyklos reprezentaciją visuomenėje. Jiems buvo įteikta Lietuvos sporto muziejaus įsteigta taurė, Prezidento V. Adamkaus pasirašyta knyga, „Adamkiados garbės“ sertifikatas ir vardinė lentelė.

V. Valvonis dėkojo visiems rėmėjams ir partneriams, padėjusiems įgyvendinti tokio masto renginį. „Džiaugiamės mokyklų entuziazmu, bendradarbiavimu. Esame pavyzdys Lietuvos švietimo bendruomenėms: turime kilnią idėją, ją įgyvendinančius žmones“, – sakė V. Valvonis.

Renata BALČIŪNIENĖ
Butrimonių g-jos mokytojaKomentuokite naujieną

 

Švietimo naujienos

Mokymosi išteklių medžiaga

Mokymosi išteklių video medžiaga

Vadovėlių duomenų bazė

Vadovėlių duomenų bazė

Lietuvos pirmoko pasas

projektas